logo

Arhavi Anadolu Lisesi’nde Tablet Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Milletvekili Kışla Ve Beraberindekiler Fatih Projesi Kapsamında Tablet Dağıttı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (Fatih) adıyla başlatılan proje kapsamında, 10. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtım töreni yapıldı.

Arhavi Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen dağıtım törenine Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Aytolan, okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Milletvekili Kışla, Fatih Projesi ile amaçlarının bilgi toplumu yaratmak ve eğitimde teknolojiyi yararlı kılmak olduğunu belirip dağıtılan tabletlerin öğrenci, öğretmen ve okul idarecilerine hayırlı, uğurlu olmasını diledi. Tamamen dijital materyallerle eğitim görecek öğrencilerin dağıtılan tabletler sayesinde bilgiye anında ve daha hızlı şekilde ulaşacaklarını dile getiren Başkan Hekimoğlu ise, 68 adet dağıtılan tabletlerin hayırlı uğurlu olmasını diledi. Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri öğrencilere tabletleri tek tek takdim ettiler. Tablet dağıtımı sırasında öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Tören öğrencilerin tabletleri ile toplu olarak çekindikleri fotoğrafların ardından son buldu. Buradaki törenin ardından Milletvekili Kışla ve beraberindekiler Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi’ne ziyarette bulundular. İdareciler tarafından okulun ihtiyacı doğrultusunda yapılacak olan ek yurt binası hakkında gerekli bilgiler verildi. Yeni eğitim öğretim yılı için başarı temennilerinin ardından ziyaret sonlandırıldı.

Etiketler: » » »
Share
909 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?