logo

Arhavi ADD’nin Tiyatro Etkinliği Büyük İlgi Gördü

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi, Çarmıklı Sinema Salonu’nda Tiyatro Birileri’nden Utku Erışık’ın yazıp oynadığı  “Kan Ağlıyor Anadolu”  tiyatro oyununu gösterime sundu.

 

İki perde ve üç saatlik oyun kalabalık halk tarafından büyük ilgiyle izlendi. Konuklar arasında Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, CHP İlçe Başkanı Engin Erkan, CHP Hopa ilçe örgütü, ADD Hopa Şube üyeleri, ADD Frankfurt Şube üyeleri,  kurum çalışanları, emekliler, gençler ve Rize’de konferansa katılacak olan Ergenekon’dan sehven tutuklanan pilot teğmen Mehmet Ali Çelebi vardı.

ADD Arhavi Şube başkanı Emine Hekimoğlu etkinlik öncesi yaptığı konuşmada; “Kan Ağlıyor Anadolu” oyunu; Çanakkale Savaşlarının, Kurtuluş Savaş’ımızın ve sonrasında kurulan Cumhuriyet’imizin gizli kalmış ayrıntılarının izini sürüyor. Gündeme gelmemiş bilgilerle, rafa kaldırılmış fotoğraflar ve belgelerle muhteşem bir arşiv çalışması sahneye taşınıyor. Kalpağı gül oyalıların ağıdı, 15’lilerin ağıdı, “Gençliğim eyvah” diyenlerin ağıdı, Türk ulusunun ağıdı, vatan toprağının ağıdı… dün ile bu gün arasında usta bir köprü kurulup adeta Mustafa Kemal’in sahnedeki sesi oluyor” şeklinde konuştu.

Oyun sonunda performansıyla ayakta alkışlanan sanatçı Utku Erışık’a ADD başkanı teşekkür ederek bir buket çiçek sundu. Sanatçı her zaman yaptığı gibi çiçeği yine izleyiciler arasında bulunan bir öğretmene elini öperek verdi. Daha sonra Utku Erışık  “Aferin Çocuk” adlı kitabını okur severlere imzaladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Emine Hekimoğlu; “Amacımız kültürel bir etkinlik çerçevesinde tiyatro severlere güzel bir oyun izletmek ve verdiğimiz eğitim bursu için katkı sağlamaktı. Bunu başarmamızda tiyatroya gelen, maddi ve manevi destek veren tüm sanatseverler dostlarımızın katkısıyla başardık. Bu nedenle buraya gelen gelemeyen tüm dostlarımıza, konukları ağırlamamızda katkı veren Özay Otel,  Valide Sultan ve Pınar Alabalık tesisleri işletmelerine; Ar-mel çiçek evine ve Çarmıklı Sinema Salonu’na  ADD Arhavi Şubesi yönetim kurulu adına teşekkürler ediyorum. Barış ve huzur içinde aydınlık yarınlarda, bir başka güzellikte buluşmak dileğiyle herkese sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.

Share
888 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?