logo

reklam

Arhavi ADD “Atatürk ve Çocuk” Kitabı Dağıttı

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi İlk Okul öğrencilerine kitap dağıttı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi İlk Okul öğrencilerine kitap dağıttı. ADD Başkanı Emine Hekimoğlu konuyla ilgili; “Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşunun 92.Yılı’nda ilkokul öğrencilerimize “Atatürk ve Çocuk” adlı kitap armağan etmek istedik. İlkokullardaki 3.ve 4.sınıflara 300 kitap dağıttık. Diğer sınıf öğrencilerimize de 10 Kasım Anıtkabir etkinliği dönüşümüzden sonra dağıtacağız. Amacımız Atatürkçü düşünce sistemini kavratmak, benimsetmek ve yaygınlaştırmaktır. Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en kritik günlerinden geçerken, ulusun birliği, vatanın bütünlüğü tehlikedeyken, toplum hemen her gün yaşanan terör olaylarıyla sarsılırken, Atatürk’ün“Yurtta Barış, Dünyada Barış” sözünün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

Bu nedenledir ki; Savaşın yıkıcılığını genç kuşaklarla paylaşmak, barış konusunda farkındalık yaratmak, ulusal ve uluslararası barış, dostluk, kardeşlik duygu ve düşüncelerini kazandırmak için “Yurtta barış, Dünyada Barış” konulu yarışma düzenledik. İlk okul, orta okul öğrencileri arasında resim, şiir; lise ve yüksek okul öğrencileri arasındaki kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrencilerimizi 10 Kasım’da Anıtkabir’de Atatürk’ü Anma etkinliklerine götüreceğiz. Ayrıca müzeleri, TBMM ve Ankara’yı gezdireceğiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” diyerek emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. Yılını bu vesile ile kutlar; Büyük önderimiz Atatürk ve silah arkadaşlarını, rahmet, minnet ve şükranla anar saygılar sunarım” ifadelerinde bulundu.

 

Etiketler: » » »
Share
449 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?