logo

reklam

Ardanuç’un 3 Yıldızlı Gevhernik Oteli Açıldı

Ardanuç’ta 3 yıldızlı 54 yataklı Gevhernik Oteli düzenlenen törenle hizmete girdi.

 

Selahattin, Tarık ve İsmet Öztürk kardeşlerin Ardanuç’ta ki tarihi Gevhernik ( Adakale) Kalesi ismini verdikleri otelin açılışı yapıldı.

Ardanuç’ta yapılan açılış Törenine Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ardanuç Kaymakamı Abdil Koç, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, İl Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç ve Ardanuçlular katıldı.

Törenin açılış konuşmasını otel sahiplerinden Selahattin Öztürk yaptı. Öztürk, yoğun bir çalışmanın ardından bu oteli Ardanuç kalkının hizmetine sunduklarını söyledi.

Öztürk açılışa katılanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ederek; “ Yoğun bir emek vererek bir yıl içerisinde bu otelimizi açmayı Allah nasip etti. Bu otelin bu hale gelmesinde emeği geçen Ardanuç’ta ki komu kurumlarına, belediye başkanı ve personeline ayrıca Ardanuç halkına bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim.

Beş katlı otelimiz 27 oda 54 yatak kapasitelidir. Restoranımız teras kattadır. Modern bir mutfağımızla müşterilerimize hizmet vermek amacındayız. Odalarımız da klima, mini buzdolabı, banyo ve wc mevcuttur. Ben bizleri kırmayıp buraya gelen bize destek olan herkese tekrar teşekkür ederim” dedi.

Başkan Demir: Bu Otel Büyük Bir Açığı Kapattı

Otelin tarihinden bahseden Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir şunları söyledi; Ben öncelikle Öztürk ailesine hem şahsım adına hem de Ardanuçlular adına çok teşekkür ediyorum. Otelimiz baba Öztürk’ten kalma.1954-60 döneminde belediye başkanlığı yapan rahmetli Şevket Öztürk ilk binayı yaptı ve bugünkü oğulları, torunları da günümüz koşullarına göre bu oteli yenilediler.

İlçemize gelen misafirlerimizi konaklamak için Artvin’e götürüyorduk. Bu otel ile büyük bir açığı kapatmış oldular. Gevhernik Otelinin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. “ dedi.

Vali Kemal Cirit: Bu Otel Sadece Ardanuç’un Değil Tüm Vatandaşların İhtiyacı

Gevhernik Oteli sadece Ardanuç’un ihtiyacını değil buraları ziyarete gelecek olan Artvinlilerin ve yabancı turistlerinde ihtiyacıydı diyen Artvin Valisi Kemal Cirit; “ Bu kadar Ardanuçluyu bizlerle birlikte olduğunu gördüğüm için büyük bir memnuniyet içerisindeyim. Birincisi Gevhernik Otelini yapan ailenin sevilen bir aile olduğunu bu vesile ile anlıyorum. İkincisi bu tür nitelikli yatırımlara sadece bizler değil sizlerin de ciddi anlamda önem vermiş olduğunuzu görmekteyim. Bu sene içerisinde Gevhernik Oteli ile birlikte üçüncü nitelikli otelimizi açmış olmaktayız. Nitelikli yatırımlar ne kadar çok olursa bizler hedeflerimize o kadar ulaşırız.

Böyle bir otel açıldığı zaman özellikle otel sahibi arkadaşlarımızdan şunu rica ediyorum. Turlarla anlaşmanın yollarını arasınlar. Bizim Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüzle sık sık bağlantı sağlasınlar. Artvin Belediyesi turizme yönelik çalışmalar yaptı ve turlarla anlaşarak büyük oranda başarı sergiledi. Ben bunun Ardanuç’un da başarmasını özellikle istiyorum. İşte nitelikli bir otel, temiz bir ortam, güzel insanların bir arada olduğu bir Ardanuç. Biz birçok turist çeşidini Ardanuç’ta gerçekleştirebiliriz diye düşünüyorum. Çünkü bizimde yüz akımız sizlersiniz.

Bugün bu güzel açılışın hem Gevhernik Otelini kuran Öztürk Ailesine hem de Ardanuç halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum “ diye konuştu.

Cirit; Ardanuç Seçmeninin Yerinde Olduğunu Gördük

Vali Kemal Cirit konuşmasının devamında; “Artvin göç veren bir il bunun Artvin’e şöyle bir katkısı var hemşehrimizin yoğun olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Her ilde bir Artvinli ile karşılaşıyoruz. Buda bize memnuniyet veriyor. Fakat bu durumun dezavantajını daha çok yaşıyoruz. Artvin il merkezi ve ilçelerini değerlendirdiğimizde en büyük göç Ardanuç’tan olmuş. Seçim güvenliği toplantısında bir değerlendirme yaptık en çok seçmen kaybı nerede olmuş diye neyse ki Ardanuç çok değil. Yani Ardanuç seçmenlerinin yerinde olduğunu gördük. Yusufeli ilçemizden büyük bir seçmen kabı gördük” ifadelerini kullandı.

Cehennem Deresi Kanyonu İle İlgili Bir Projemiz Var

Ardanuç’un tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtımından da bahseden Vali Kemal Cirit, “ Ardanuç’un Allah’ın verdiği nimetlerle kendini ifade edebilen bir ilçe olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bir türlü yararlanamadığımız bir pozisyon var. Dünya da ikinci sırada dediğimiz Cehennem Deresi Kanyonumuz, girişten Ardanuç istikameti çıkışına kadar o yolculuğu büyük bir mistik ortamda yapmayı hangi dünyanın hangi ülkesinde görürsünüz bende bilmiyorum. Şu bir gerçek ki biz bunun yeterince hem tanıtımı hem de bu tanıtımdan pay alabilecek ortamı henüz kurabilmiş değiliz. Cehennem Deresi Kanyonu ile ilgili bir projemiz var. Ayrıca otantik Ardanuç’un unutulmamasını istediğimiz için Adakale’de bir çalışma içerisine girdik. Tarihimizi kültürel mirasımızı yeniden canlandıracağız. İskenderpaşa Camii çevresinde kültür turizm bakanlığımızın yapmış olduğu bir çalışma var. Onu da Vakıflar Genel Müdürlüğümüzle biraz daha zenginleştirerek bu yolda bir başarı elde etmek istiyoruz. Adakale kültürünün de yok olmamasını özellikle arzu etmekteyiz “ dedi.

ADLİ TEŞKİLAT VE AÇIK CEZAEVİ YENİDEN KURULACAK

Cirit; Adli teşkilat ve açık cezaevinin yeniden kurulacağı müjdesini Ardanuçlulara verirken, “Mağaralarıyla, yer altında kalan kiliseleriyle bunlar bizim kültür değerlerimizdir. Bu zenginliklerimizi önümüzde ki süreç içerisinde onları da ortaya çıkaracak bir çalışmayı sergilemek arzusundayız. Ardanuçlularla birlikte inşallah biz bunu başaracağız. Ardanuç’un bu göç veren yapısını da son vermemiz gerekiyor. İleriki zamanlarda adli teşkilatın, açık cezaevi ile birlikte buralarda kurularak yeni bir Ardanuç’ta başarı etmek istiyoruz. Kentsel dönüşümün arzu ettiğimiz ilçelerimizden birisi Ardanuç ilçemiz. Biz sizlerin hizmetkârıyız “ ifadelerini kullandı.

Konuşmalarının ardından açılış kurdelesini kesildi. Daha sonra törene katılanlar oteli gezdi. Tören restoran bölümünde yenilen yemeğin ardından son buldu.

Share
1874 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?