logo

Aramızda Yaşayan Zenginlerin Para Konusunda Sırları


Erhan Kırmızı
erhankirmizi@08olay.com

 

Bu kişiler zengin görünmek şöyle bir kenara dursun bazen durumu kötüymüş gibi bile görünebilen kişilerdir.

Yukarıdaki başlığı taşıyan yazı http://paratic.com/aramizda-yasayan-zenginlerin-para-konusunda-sirlari/ link adresinde yayınlanmış. Çok hoşuma gitti. Bu yazıyı kısmen içerik ve sistematik düzenleme ve müdahalelerle köşeme taşımayı uygun buldum. Özellikle genç okuyucuların istifade etmesi dileklerimle.

A-Giriş

İş arkadaşlarınız arasında, akrabalarınız ya da, komşularınız içerisinde varlıklı olsa bile zenginliğini göstermeyen insanlar vardır.

Pek çoğumuz paramızı idare etmeyi bilmezken onlar sanki bahşedilmiş bir yeteneğe sahiplermiş gibi, çocuklarına hatta ve hatta torunlarına yetecek kadar çok parayı ellerinde tutabiliyorlar. İşte bunun için görünmez ya da gizli zenginlerin sırlarını bilmek gerekli.

Bu kişiler zengin görünmek şöyle bir kenara dursun bazen durumu kötüymüş gibi bile görünebilen kişilerdir.

B-Gizli Zenginlerin Zengin Olma Sırları

1.Erken Yaşta Para Kazanmaya ve Birikim Yapmaya Başlamaları

Onlar para kazanmaya ve birikim yapmaya erken yaşta başlayan insanlar. Genellikle ilk paralarını küçük yaşlarda kazanan ve yaşıtlarına göre çok daha erken dönemde birikimin değerini anlayan görünmez zenginler, bu sayede de diğerleriyle aralarına fark atmayı başarıyorlar.

2.Gösteriş Meraklısı Olmamaları

Evet, gizli zenginlerin bir diğer sırrı kesinlikle bu! Etraflarında olan insanlara sırf caka satmak için lüks arabalara, lüks evlere yönelmemeleri. Para harcama konusunda başkalarıyla yarışa girmemeleri. Onlar çantalarının markalarıyla, bindikleri araba markalarıyla, yaşadıkları evlerle ya da bunlar gibi benzer şeylerle gösteriş yapmaya çalışmıyorlar. Ki bu tutumlarıyla da her zaman kazanan tarafta yer almayı başarıyorlar.

3.Kazandığından Daha Az Harcamaları

Aramızda yaşayan gizli zenginlerin para konusunda bu kadar başarılı olmalarını sağlayan en önemli nedenlerden bir tanesi kazandığından daha az harcamak. Lüks yaşamak için ellerindeki tüm parayı harcamıyorlar. Görünmez zenginler ellerine geçen paradan çok daha azına kanaat getirerek, bizim hayalini kurduğumuz varlığa erişebiliyorlar.

4.Öğrenmekten Asla Vazgeçmemeleri

Aramızda dolaşan zenginlerin bir diğer sırrı ise öğrenmekten asla vazgeçmemeleri. Hem parasal konularda hem de genel anlamda öğrenmekten vazgeçmeyen gizli zenginler işte bu nedenden dolayı da fırsatlara karşı gözlerini hep açık tutuyorlar. Dünyadaki gelişmelerden her zaman haberdar olan, hangi alana ne yatırımı yapmanın onlara daha çok kazandıracağını düşünen ve diğer konularda yeni bilgilere karşı hep açık olan gizli zenginler bu nitelikleri sayesinde diğerlerine fark atmayı başarıyorlar. Çoğu kişi bilginin mutlak güç olduğunu bilmemesine rağmen onlar bu gerçeğin farkında olarak zamanlarını hep akıllıca kullanıyorlar.

5.Başkalarının Düşüncelerine Takılıp Kalmamaları

Görünmez zenginler başkalarının onlara ne söylediğine bakarak değil, kendi kelimelerine kulak vererek karar veriyor ve adımlarını aldıkları bu kararlara göre atıyorlar.

6.Borca Girmekten Kaçınmaları

Onlar hem borca girmekten hem de başkalarına borç vermekten kaçınıyorlar. Borcun kenarına köşesine yaklaşırken bile adımlarını yüzlerce kez ölçüp tartıyorlar.

C-Gizli Zenginleri Nasıl Tanırız?

Gizli zenginleri beklenmedik durumlar karşısında afallayıp kalmamak özellikleri ile tanırız

Çünkü onların her zaman bir B ya da bir C planları var. Beklenmedik durumlara karşı her zaman hazırlıklılar. Sadece bugünü düşünmedikleri için yarınlarını garanti altına alıyor, yarınlarının yanı sıra karşılaşabilecekleri bütün olumsuz durumları hesaba katıyorlar. Pek çoğumuzun yaptığı gibi, “bugün kazandım bugün harcayayım” mantığıyla hareket etmiyorlar. Nitekim bu yaklaşımın onlara ne kadar çok şey kaybettireceği gerçeğini açık ve seçik olarak görebiliyorlar. “Ya tutarsa” diye hareket etmeyen ve hep bir planları olan görünmez zenginler, en iyisinin yanında en kötüsünü de düşündükleri için nasıl başardığı merak edilen insanlar arasında yer alabiliyorlar. Ve gerçek şu ki onlar çözülmesi imkansız şifrelerle falan değil hepimizin bildiği ama görmek istemediği gerçeklere dayanarak bu başarıyı gösterebiliyorlar.

Share
1166 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Yansıtma

  27 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Kavram Başkasını suçlama ya da kendi suçunu başkasına atma olarak tanıdığımız yansıtma tam anlamıyla bireyin kendi yanlışlıklarını, olumsuzluklarını başkalarında görmesidir. Yansıtma, psikopatolojide paranoya ile birlikte anılan bir savunma mekanizmasıdır. Bir tür davranış bozukluğu ve ruhsal rahatsızlıktır. İnsanda duygu, düşünce, algı ve karar verme yetisinin sağlıksızlaşmasıyla ortaya çıkar. Kaynak: http://gormanmediablog.blogspot.com.tr/2008/09/radio-hd-radio-alliances-blame-game.html Bazı Yansıtma Örnekleri *S...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Vaatlerini Sona mı Saklıyor?

  26 Mayıs 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki ortak adayı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin seçim beyannamesini açıkladı. Kendi kişisel facebook sayfamda konuya ilişkin bir takım yorumlarda bulundum. Vaatlerin ciddi anlamda cılız olduğunu, beyannamenin yeterli olmasına karşın vaat kısmının cılız olduğunu belirtmiş ve bu vaatlerin kararsız seçmen üzerinde ki etkisinin düşük olacağı görüşünü paylaşmıştım. Hatta yaptığım yorumda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danış...
 • Müstekbir ve Mustazaf

  26 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

      Özet: Müstekbir büyüktük taslayan kimse; toplumu ezen, sömüren, ekâbir sınıfını ifade eden Kur'ânî bir kavramdır. Müstekbirler iki grupta değerlendirilebilir. .Biri, ileri gelenler anlamında olan "mele"; diğeri refah ve servet sahibi "mütref" zümreler. Mustazaf, zayıf olmuş, zayıf bırakılmış, elinden tüm bireysel ve toplumsal hakları alınmış anlamlarını içerir. Müstekbir: Büyüklenen Mele: İleri gelenler, elit tabaka Mutref: Refah ve servet sahibi olan şımarıklar Mustazaf: Zayıflar, ezilenler 1.Müstekbir ...
 • Manifesto

  25 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  1.Köken İtalyanca manifesto veya Fransızca manifeste "yeminli ifade, imzalı bildiri" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince manifestum "'el basılmış şey'" sözcüğünden evrilmiştir. Latince sözcük Latince manus "el" ve Latince fendere, fest- "basmak, vurmak" sözcüklerinin bileşiğidir.  2.Tanım Toplumsal bir hareketin duyurulması ve savların belirtilmesi üzerine kurulan, bir akımın, bir hareketin oluşunu bildiren yazılara manifesto ya da bildiri denmektedir. 3.Manifesto Teriminin Farklı Anlamları  3.1.Tarih Terimi Olarak Manifesto...