logo

Araç Sürücüsünün Çarpıp Kaçtığı Yavru Köpek Tedavi Altına Adındı

Artvin Merkez Çayağzı Mahallesi’nde araç sürücüsünün çarpıp kaçtığı yavru köpek, çevredeki duyarlı vatandaşlar tarafından kliniğe götürülerek tedavi altına alındı.

Artvin Merkez Çayağzı Mahallesi’nde geçtiğimiz Perşembe günü meydana gelen olayda, sahipsiz yavru sokak köpeği, Çayağzı Mahallesi kafeteryaların olduğu bölümde dolaştığı sırada yoldan geçen bir sürücü tarafından aracıyla ezilerek yaralandı.Yavru köpeğe aracıyla çarpan sürücü ise, yaralı hayvanı olay yerinde bırakarak uzaklaştı.

Bölgede bulunan esnaf ve hayvan sever vatandaşların verdiği yiyeceklerle karnını doyuran yavru köpeğin yardımına yine bölgede bulunan duyarlı vatandaşlar koştu.  Araç sürücüsünün bölgeden hızlıca uzaklaşmasının ardından yaralı yavru köpek için Artvin Belediyesi hayvan kılınığı yetkileri yaralı hayvana hızlıca müdahale etti.

İlimizde sokak hayvanları için verdiği mücadelesiyle tanınan gönüllü hayvan dostu Emel Meriç, Artvin Sokak Hayvanları Platformu’ndan yaptığı yazılı açıklamada, yaralı yavru köpeğe yapılan müdahaleye teşekkür ederek Çarparak olayyerinden uzaklaşan sürücünün bir an önce yakalanmasını istedi.

Meriç yaptığı paylaşımda şunlara değindi: “Bugün bu yavruya bir araba çarpıyor ve gidiyor. Neyseki bana haber geldiğinde çoktan kliniğe alınmış ve ilk tedavi uygulanmıştı. Çevrenin böyle olaylarda hemen veterinere ulaşıp çare araması çok güzel bir davranış ancak çarpıp kaçan şahısla ilgili de işlem başlatılması gerekiyor. Çarpan arabanın plakasını görenler bana özelden ulaşabilirler. Olay 15.00- 16.00 saatlerinde Osmanlı Kahveci’si civarında gerçekleşmiş. Yoksa da zaten ben gerekli soruşturmanın başlatılması için suç duyurusunda bulunacağım.Not: Kliniğin yeterli imkanları olmamasından dolayı gerekirse İstanbul’a nakil isteme durumumuz var. Maddi destek sunacak dostlara ihtiyacımız olacak.”

Share
273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?