logo

Arabadan İn Bisiklete Bin

 “Arabadan İn Bisiklete Bin” sloganı ile tüm Türkiye’yi gezen Küçükçekmece Bisiklet Kulübü üyesi 4 kişi, Hopa ve Şavşat’ı bisikletle dolaştılar.

İstanbul’da farklı mesleklerde, farklı iş yerlerinde çalışan Küçükçekmece Bisiklet Kulübü üyesi arkadaş grubu, yıllık izinlerini denk getirerek birlikte bisikletle Türkiye turu atıyor.

Küçükçekmece Bisiklet Kulübü üyesi 4 kişi bisikletle  Hopa ilçesinden başlayarak Gürcistan’ın Batum şehrini gezerek Hopa’ya geri döndü. Hopa’da mola veren bisikletçiler istikametlerinin önce Şavşat İlçesi’nde bulunan Karagöl ardından ise Rize’nin Ayder Yaylası olduğunu dile getirerek izinlerini bu şekilde değerlendirdiklerini ifade etti.

Küçükçekmece Bisiklet Kulübü takım kaptanı Tuncay Çınar bu turlarındaki hedeflerin in 700 kilometre olduğunu dile getirerek;  “Bu haftaki turumuz, Batum’dan başlayıp, Hopa, Karagöl, oradan tekrar inip Ayder ve günümüz yettiği kadar devam edeceğiz. Bu yıl ki tatilimizi değerlendirmek istiyoruz. Kulübümüzün bu ay ki kararı buydu ve uygulamaya geçtik. Hepimiz genelde özel sektörde çalışıyoruz. O şekilde yıllık izinlerimizi denk getirdik, böyle değerlendirmeyi düşündük. Bu yıl ki tatilimde benim ortalama kilo metrem 600, 700 diye tahmin ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Bisikletin bir tutku olduğunu dile getiren Hasan Çapuk ise, “Ben normalde özel sektörde şoförüm buda benim için bir zevk. Kimine göre delilik kimine göre zevk. İstanbul’da oturuyorum, hayatımıza bir renk katmaya çalışıyoruz” dedi.

Mesleği kasaplık olan ve bisikletle tanışmadan önce günde 3 pakete kadar sigara tükettiğini ve bisiklet sayesinde bu kötü alışkanlığına veda ettiğini ifade eden Batuhan Demir,  “Arnavut göçmeniyim İstanbul’da kasabım. Bizde arada böyle fırsat buldukça kaçıyoruz. Mesele geçen gün İstanbul’dan Çanakkale’ye 11 saatte gittik. Ben Karadeniz’i görmeyi çok istiyordum, Tuncay abi atınca ortaya bisiklet ile gidelim diye hemen geldik. Karadeniz çok güzel, açıkçası ben bu kadar beklemiyordum. Spor güzel bir şey. Ben önceden sigara kullanıyordum, günde 3 paket sigara içiyordum ama bisiklete başlayınca sigarayı bıraktım” şeklinde konuştu.

Share
392 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?