logo

Anıl Öztürk: “Korkmuyoruz, Yılmıyoruz, Sinmiyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Anıl Öztürk, açıklama yaparak, “korkmuyoruz, yılmıyoruz, sinmiyoruz” dedi.

CHP  Gençlik Kolları İl Başkanı Anıl Öztürk, Sosyal Paylaşım sitesindeki sayfasından  yayınladığı bir  paylaşım nedeniyle kendisi hakkında  suç duyurusunda bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu.

Öztürk sözlerine şu şekilde başladı: “Öncelikle 29 Haziran Salı günü akşam saatlerinde Atatürk Havalimanında yapılan hain terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Gerekli işlemlerin bir an önce yapılmasını, suçluların ve işbirlikçilerin bir an önce adalet karşısına çıkmasını temenni ediyorum.

Geçtiğimiz günlerde sosyal paylaşım sitesinden yaptığım bir açıklamadan dolayı hakkımda suç duyurusunda bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe bizleri yani Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve Laik gençleri kendi yanında bulunan menfaat uğruna alkış tutan arada birde kefen giyen biat kolları namı diğer gençlik kolları ile karıştırmış olmalı diye düşünüyorum.

Eti Bakır A.Ş’nin Artvin Belediyesi’nin billboardlarına verdiği halkı yanlış bilgiler içeren ne olduğu anlaşılamayan afiş, halkımızı çileden çıkartmıştır. Sosyal medyanın yanı sıra fiili olarak da tepkiler gerçekleşmiştir. Benim paylaşımımda bu tepkilerden bir tanesidir. Artvinliyim demek çok zordur Sayın Kocatepe. Artvinli adam sözünde duran adam gibi adamdır. Bunun içindir söylentiler “Artvin’in adamı meşhurdur.” Diye.

Belediye seçiminden önce adaylık sürecinde Artvin Gazeteciler Derneği’nde yaptığınız açıklamayı hatırlıyorsunuzdur. Ama ben hatırlamayanlar için tekrardan hatırlatayım. “ Artvin halkının istemediği karşısında durduğu her konuda bende Artvin halkının yanındayım.” Demek ki bu söylemler köprüyü geçene kadar veya halkı kandırmak için söylenmiştir.

Biz çağdaş, Atatürk gençleri çözümümüzü her zaman demokratik hukuk yollarında yani sandıkta ararız. Benim paylaşımımda önümüzdeki dönem sandıkta bu olaylara kesin çözüm getireceğimiz düşüncesi ile yapılmış bir paylaşımdır.

Sonuç olarak görüyoruz ki bu iktidar biz gençlerden bu derece korkmaktadırlar. Bunun sebebini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bizler ayrışmamış halkların sesiyiz. Bizler geleceğin hakimleri, savcıları ve avukatlarıyız. Bunlara adalet önünde hesap verdirecek kişileriz. Şimdi herkes şunu bilsin ki bu tür olaylar bizleri KORKUTAMAZ, YILDIRAMAZ VE SİNDİREMEZ. Parolamız dünde bugünde yarında aynıdır ve değişmeyecektir. KORKMUYORUZ, YILMIYORUZ, SİNMİYORUZ…”

 

Etiketler: » » » »
Share
4048 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?