logo

Anaokulu Öğrencilerine Yangın Tatbikatı

ana_resim_itfaiye

 

Artvin Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Milli Egemenlik Anaokulu öğrencilerine yangın ihtimaline karşı yangın tatbikatı yaptı.

Tatbikatta öğrencilere yangında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi. Tatbikat zilinin çalmasıyla okulda bulunan bütün öğrenciler sınıfları boşaltarak, okul bahçesinde toplandı.

Artvin Belediyesi İtfaiye eri Burak Altuntaş ve İbrahim Dağdemir tarafından minik öğrencilere yangın anında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi. Meslek hakkında da genel bilgiler veren itfaiye erleri teorik bilgilerin ardından uygulamaya geçti.

Okul bahçesinde benzin yardımıyla yakılan ateş önce itfaiye ekipleri daha sonra da öğrenciler tarafından söndürüldü. Bu sırada öğrencilere yangına müdahale ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgiler verildi. Tatbikat, öğrenciler tarafından ilgi ve heyecanla karşılandı.

Tatbikat sonrasında Okul yetkilisi tarafından itfaiye ekiplerine teşekkür belgesi takdim edilerek öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekinildi.

 

Share
638 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?