logo

reklam

Amatör Spor Haftası 2. Artvin Bisiklet Yol Yarışı ile sona erdi

2.Artvin Bisiklet Yol Yarışı, Amatör Spor Haftası kapanış programı Ardanuç’tan start alan 42 bisikletçinin yaklaşık 50 kilometre boyunca pedal çevirerek Artvin Şehir merkezine ulaşması ile son buldu.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü 2015 faaliyet programında yer alan Amatör Spor Haftası, Valilik önünde düzenlenen ödül töreni ile son buldu. Ödül töreninde dereceye giren sporcular altın ve madalya ile ödüllendirildi. Ayrıca Amatör Spor Haftası etkinlik programında yer alan ” Sporun En’Leri ” ödül töreni de yapıldı.

Törene Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Mehmet Kocatepe, Artvin İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin Gençlik Merkezi Müdürü Latif Yılmaztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Uğur Beyazkaya, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Kadri Dalkılıç, Artvin Bisiklet İl Temsilcisi Erkan Akçelik kurum amirleri, Antrenörler, Sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artvin’in coğrafyasında zorlu mücadeleye sahne olan yarışlarda, yarışmacılar Ardanuç ilçesinden başladıkları güzergahı Varyant yolu geçerek Artvin Şehir Merkezi’nin virajlı ve bayırlı yollarını aşarak Artvin Valilik önüne gelerek yarışı tamamladılar. Yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri, ödül törenine katılan protokol tarafından verildi.

Vali Kemal Cirit, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Artvin’in her geçen gün çekim merkezi haline geldiğini belirterek, bu tür spor etkinliklerinin sayısını arttırarak ilimizin tanıtımına daha çok katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

İlimizde güzel bir spor organizasyonu daha gerçekleşti

Amatör spor haftası kapanış programında 2.düzenlenen Bisiklet Yol Yarışı yapıldı.

Ardanuç ilçemizden start alan 42 bisikletçi yaklaşık 50 km boyunca pedal çevirerek Artvin Şehir merkezine ulaştı.

Valilik önünde düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporcular altın ve madalya ile ödüllendirildi.

Share
680 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?