logo

Alzheimer Hastası Yaşlı Adam 23 Gündür Kayıp

Artvin’de 23 gün önce evinden ayrılan bir daha geri dönmeyen Alzheimer hastası 83 yaşındaki Hüseyin Yılmaz’ın ailesi en azından dua edebilecekleri bir mezarı olsun istiyor.

Artvin Merkez’e bağlı Ormanlık Köyü’nde 27 Haziran Çarşamba günü evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan Alzheimer hastası olduğu öğrenilen Hüseyin Yılmaz 23 gündür kayıp.

Yaşlı adamı arama çalışmaları Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden 5 personel, Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden 5 Personel, UMKE’den 3 personel, İl Jandarma Komutanlığından 6 Personelile 1 adet drone, Ardahan İl Jandarma Komutanlığından 2 personel ve beraberinde iz takip köpekleri ile devam ediyor.

Yaşlı adam için dere yatakları ormanlık araziler ve köy yolu güzergahında arama-tarama yapılıyor. Kayıp vatandaş Hüseyin Yılmaz’ın yeğeni Mevlüt Alpaslan, “Ekiplerin yoğun bir şekilde arama çalışmalarını sürdürmesine rağmen bir türlü sonuç alamadık. Köyü dışına çıkmadığı incelenen kayıtlarda kesinleşti. Unutkanlık hastalığı olduğundan köyde ormanlık alanda kaybolduğunu tahmin ediyoruz. Yanından ayrılmayan köpeği dört gün sonra eve geri döndü. Ormanda başına bir şey geldiğinden korkuyoruz. En azından başında dua edeceğimiz bir mezarı olsun istiyoruz” dedi.

Daha öncede bir kez daha kaybolan ve yapılan arama çalışması ile bulunan Hüseyin Yılmaz’ın evli ve 4 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Share
632 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?