logo

Altunal’dan Büyük İddia!

Altunal: Şavşat-Ardanuç güzergahına beş kişilik terörist grup yerleşti mi?

MHP Artvin 26. Dönem Milletvekili Adayı Av. Muhammed Altunal, Artvin gündemine bomba gibi düşen bir iddia ortaya attı.

Kaçkar Tv’de sunuculuğunu Gazeteci Nurbay Usta’nın yaptığı  tv programına katılan MHP Milletvekili adayı Muhammed Altunal, ileri sürdüğü iddia gündeme bomba gibi düştü. Bu iddiadan bir gün sonra Giresun’da PKK’nın yaptığı saldırı iddiayı daha da güçlendirirken Artvin’de yetkililerin ne cevap vereceği ise merak ediliyor.

Kaçkar TV’de canlı yayınlanan Nurbay Usta’nın “Siyasi Gündem” programının konuğu olan Altunal, Artvin’de çözüm süreci içinde terör örgütü PKK’nın 8 kişilik bir terörist grubunun Artvin-Şavşat- Ardanuç arasında bir yerde konuşlandığını ileri sürerek bu iddialarının doğru olup olmadığını Artvin Valisi Kemal Cirit ve AKP Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’ya sordu.

Vali Cirit ve Milletvekili Kışla’nın Artvin halkına bir açıklama yapması gerektiğini belirten Altunal, Askeri araçların beyaz plaka ile gezdiğini, bu 8 kişilik terör grubunun nerelerde olduğunu, eylem planı yapıp yapmadıklarını Artvin halkına bilgi verilmesinin asli görev olduğunu söyledi.

Amerikan Eski Başkanı Clinton Her Sabah Türkiye

Haritasına Bakıp Gözümü Alamıyorum Derdi!

Altunal, MHP’nin koalisyon kurulması için öne sürdüğü 4 maddeden birisi olan “Çözüm Sürecinin tamamen ortadan kaldırılmasıyla ilgili olarak kendisine yönlendirilen soruya cevap verirken yaptığı açıklamasında, “Tarihimize baktığımızda haçlı ordularıyla savaşmış, birçok devlet kurmuş bir milletin torunlarıyız. Türkiye haritasına şöyle bir genelden bakın.  Hatta Amerikan Başkanı Clinton her sabah dünya haritasına baktığımda gözümü Anadolu’dan, Türkiye’den alamam derdi.. Atalarımız, öyle bir miras almışız ki dört mevsimi aynı anda yaşıyoruz, üç tarafımız denizlerle çevrili.  Tüm tabiatın renkleri var. Yer altı yer üstü zenginlikler ve güzel insanlarımız var. Böyle bir ülkeyi üç beş çapulcuyla baş edemeyip çözüm masasına oturduğumuzda şehitlerimizin kemikleri sızlamaz mı?

Terör örgütleriyle müzakere yapılmaz!

O şanlı ecdat, o şanlı tarih bu durumu nasıl karşılamıştır. O açıdan çözüm süreci bir devlete asla yakışmayan bir süreçtir.  Ciddi devletler hiçbir şekilde masaya oturup müzakere edemez. Terörle pazarlık yapamayız. Bunu yaptığı an, güçlüden güçsüze bir akış vardır; Soğuk havadan sıcak havaya yani. Veren hep siz olur, verdikçe de devam edemezsiniz. Onlar da aldıkça doymazlar. Ve bunun sonu her zaman bir felakettir. Hiçbir devlet terörle pazarlığından muvaffakiyet ile çıkmamıştır. Büyük devletler terörle masaya oturmaz, mücadele eder.

Çözüm Süreci Ciddi Anlamda Yanlıştır

O açıdan biz burada Çözüm sürecini çok ciddi anlamda yanlış buluyoruz. Terörle masaya oturulmasını yanlış buluyoruz. Neticeten de yaşananlar bunu gösteriyor, yani karşı karşıya kaldığımız durum çözüm süreci boyunca terör örgütü boş durmamış, her tarafa sayın cumhurbaşkanı itiraf etti bunu çözüm sürecini bir silah depolama süreci olarak değerlendirmişler” dedi.

Şayet 400 Milletvekili Alsalardı….

Milletvekili adayı Altunal, “Bu rapor bu istihbarat kendine yıllardır geldiği halde bugün itiraf ediyor onu. Ama 400 milletvekili alsaydı bu söylenmeyecekti. Çünkü bir özerklik ilan edilecekti. Kendisi de başkan olacaktı. Sessiz sedasız başkanlık sistemi eyalet sistemi adı altında bu ülke bölünecekti. Şehit cenazeleri de gelmeyecekti yani toprak verecektik sorun çözülecekti. Ankara’nın konumu da Kürdistan özerk cumhuriyeti olacaktı” şeklinde açıklamada bulundu. .

Şuan Terör Örgütü’nün 8 Kişilik Terörist Gurubu Artvin, Ardanuç, Şavşat Üçgeninde bulunuyor mu? Çözüm süreci boyunca bunlar bu bölgede miydi?

Altunal açıklamalarında önemli bir iddiayı gündeme getirirken, Artvin-Ardanuç-Şavşat hattında beş teröristin konuşlandığını ileri sürerek bu iddialara Vali Cirit ve Milletvekili Kışla’nın yanıt vermesi gerektiğini ifade etti. Altunal; “ O açıdan çözüm sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz diye sorarsanız ben bütün Artvin huzurunda Sayın İsrafil Kışla ve Sayın valimize şunu söylemek istiyorum bizim kafamızı kumdan çıkarmamız lazım Sorum şu; Şu an Artvin’de PKK’ya ait 8 kişilik bir eylem timi Artvin –Ardanuç- Şavşat arasında çözüm süreci içerisinde o bölgeye yerleşti mi yerleşmedi mi?  Bunlar bir eylem planı içinde mi değil mi? Sayın valimden bunun cevabını istiyorum ve bu Artvin’de mevcut 8 kişilik terörist gurubun kişilerin başında da İran uyruklu biri var ve bu bilginin yalan olduğunu düşünmüyorum ve bu bilginin Artvin halkına verilmesi en asli görevdir.

Bu, Çözüm Sürecinde Sütlimanken Karadeniz’e Açılma Projesiydi.

Bunlar çözüm sürecinde her şey sütlimanken bakın Karadeniz’e açılma projesi var. Maalesef. Artvin’imizi de Karadeniz’e açılan bir liman olarak planlıyorlar. Şu an Artvin’imizde bir güvenlik riski bir terör tehdidi var. Bu buraya kadar geldi. Bu çözüm süreci sayesinde geldi. Bakın kolluk kuvvetlerinin yüzlerce raporu var. Bunlar silah taşıyor, yığınak yapıyorlar,  mayın, eyp döşüyorlar, operasyon yapalım talepleri var. Ne dediler Cumhurbaşkanımız. Dedi ki ben yaptırtmadım. Çözüm süreci bozulmasın diye” şeklinde konuştu.

Çözüm sürecinin sonunda ne var bilen var mı?

Çözüm sürecinin ne olduğunu hiçbir kimsenin bilmediğini de ileri süren Muhammed Altunal, “Ben Artvin Halkına soruyorum. Biz veya herhangi kişi çözüm sürecinin sonunda nihayetinde ne var  biliyor muyuz?  Herhangi bir milletvekiline bu bilgi verildi mi? Çözüm süreci bize neyi getiriyor, neyi götürüyor? Türk Milleti bu konuda bilgilendirildi mi?  Peki, bizim hayatımızı ilgilendiren, ülke olarak geleceğimizi ilgilendiren bir konu da millet niçin bilgilendirilmez?  Görüşmeler niçin kapalı kapılar ardında yapılıyor?  Acaba halk tepki verir de oy kaybederiz diye mi açıklanmıyor? Bilmek hakkımız değil mi?  Kimseye çözüm sürecinin sonunda ne var anlatılmadı.

Çıksınlar İmrali-Kandil Ve Dolmabahçe’de

Varılan 10 maddelik mutabakatı açıklasınlar

Çıksınlar o 10 maddeyi bize bir anlatsınlar. Kandille İmralı arasında ve Dolmabahçe Sarayı’nda bu hükümet yetkilileriyle varılan bir mutabakat var.   Dolmabahçe’de 10 maddelik bir protokol yaptılar.  Özerklik, Türkiye’nin bölünmesi anayasasının değişmesi,  Türkiye’nin etnik temelde ayrışması,  birçok noktada ülkemizin sonunu getiren Büyük orta Doğu (BOP) projesinin devamı niteliğindeki bölünme süreci bu. Buna da evet dendi.  Ona evet diyenler, bizim yolsuzluklar araştırılsın,  Cumhurbaşkanı anayasal çizgisine geri dönsün,  Çözüm süreci durdurulsun bunları kabul etmediler.

Ben Allah-ü Teala’nın millet üzerinde bir koruması olduğuna inanıyorum.  Bu millet tarihi şanla şerefle dolu bir millettir. Allah Bize bir bölünmeyi,  bir yıkımı nasip etmeyecektir.  Onun içinde 400 milletvekili nasip etmedi. Onun için de sessiz sedasız bir çözüm süreci olacaktı.  Bakın Doğu ve Güneydoğu’da özyönetim kurmuşlar” ifadelerini kullandı.

Özerk yapılar kurulmuş sadece para basmamışlar!

Güneydoğu’da özerk yapının kurulduğunu ileri süren Muhammed Altunal; “Özerk yapılar zaten kurulmuş, sadece adı yok. Sadece para basılmamış.  Mahkemeler kurmuşlar, hakim savcı atamışlar, kaymakam atamışlar, sözde kolluk kuvvetleri var, sözde polis ve jandarmaları var. Bunların hepsi gözler önünde oluyor. Anayasa değişikliği yapılıp oradaki bütün vali ve kaymakamlar çekildiğinde orada yapı zaten hazır şu an.  Biz 400 milletvekili çıkaramamalarını Allah’ın bir lütfu olarak görüyoruz. Cumhurbaşkanı yerli milletvekili istedi. Biz Artvin’in en yerli milletvekili adayıyız. Yerli milletvekili aranıyorsa o biziz” dedi.

İktidar artık gücünü kaybediyor. Bu bir sosyolojik, siyasi ve doğal bir süreçtir!

Altunal sözlerini; “Artvin kültürlü, aydın insanların milli ve manevi değerlerine bağlı insanların memleketidir. Artvin asla Türkiye’nin etnik temelde bölünmesine ayrışmasına oy vermez.  Bakın iktidar zaten gücünü kaybediyor. Artık bu iktidarın toplumda tutma şansı yok. Büyü bozuldu, her geçen gün daha da dibe vuruyor. Bunu hiç kimse durduramaz. Bu bir süreç Sosyolojik ve siyasi bir süreçtir. Aynı zamanda tarihsel bir süreç bu.  İnşallah biz akli selim içinde ülkemizin geleceği için oy vereceğiz.  Yani bizim kapıya yol yaptılar diye yol yapana değil de ülkenin geleceğine oy vereceğiz. Bu iktidar yol yaparken yolların altına dinamitte döşetiyor! Onun için çok daha temkinli olmamız gerekiyor” şeklinde tamamladı.

Muhammed Altunal, programın geri kalanında Program sunucusu Nurbay Usta’nın kendisine yönelttiği soruları yanıtladı. Program soru cevap bölümü ile tamamlandı.

Haber: Nurbay Usta

Etiketler: » » »
Share
1821 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?