logo

Altunal: “Yeşil Artvin Derneği’ne Desteğimiz Sürecektir”

MHP’nin son genel seçimlerdeki milletvekili adayı Av. Muhammet Altunal, sosyal medya üzerinden Yeşil Artvin Derneği’ne desteklerinin süreceğine ilişkin açıklamada bulundu.

MHP’nin son genel seçimlerdeki milletvekili adayı Muhammet Altuna, son günlerde sosyal medya üzerinden Yeşil Artvin Derneği’nin iki yıl önce HDP ile görüşmesine ilişkin fotoğraflarının yayınlanması sonrasında MHP’nin desteğini çekeceğine ilişkin iddialara şahsi cevabını verdi. Altunal, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Artvin halkı üzerinde maksatlı olarak dezenformasyon ve algı yönetim planıyla mücadeleyi zaafa uğratmak için masa başı çalışması yaptığını ve tarafımızı bir tartışma zeminin içine çekmeye çalıştığını görmekteyiz” dedi.

Açıklamanın tamamında ise Av. Muhammet Altunal, “ Saygı Değer Artvin Halkı

Son zamanlarda Artvin şehir merkezini de kapsayan sahada çıkarılması planlanan madene karsı ilkesel duruşumuzdan dolayı bir kısım çevrelerin Artvin halkı üzerinde maksatlı olarak dezenformasyon ve algı yönetim planıyla mücadeleyi zaafa uğratmak için masa başı çalışması yaptığını ve tarafımızı bir tartımsa zeminin içine çekmeye çalıştığını görmekteyiz.

Bizler, bu mücadeleyi Artvin’in geleceği ve Artvin’de milliyetçi ülkücü camianın geleceği açısından önemsiyoruz. Söyle ki;

1-Cengiz İnşaat firması 7 Haziran 2015 genel seçimlerin de Artvin’de seçimi AKP’nin kazanması için finansal destek sağlamıştır. Hatta seçimden bir kaç gün önce firma ortağı Şeref Cengiz Damardaki fabrikada 700 işçiyi toplamış, İsrafil Kışla ile fabrikaya giderek Artvin’de seçimi AKP kazanmazsa fabrikanın kapanacağını, işçilerin işsiz kalacağını söylemiş ve işçileri AKP ye oy vermeleri yönünde telkin etmiştir. Cengiz İnşaat milliyetçi ülkücü camiaya karşı savaşmıştır. Haddi ve hakkı olmadan Artvin’de seçimin kaderiyle oynadığı için Madene karşıyız.

2-Firma sahibi Mehmet CENGİZ ‘in internette mevcut ses kayıtlarında Artvin milletinin namusuna küfrettiği o büyülü sesi hala yankılanmaktadır.

3-17-25 Aralık soruşturmasında şirketin yüz milyarlarca dolar yolsuzluk yaptığı belgelenmiş ve şirket ne yargıda ne de halk vicdanında aklanmamıştır. Üzerine sinen yetim hakkı kara bir leke olarak dururken aynı yolsuzluk ve ihaleye fesat ruhu Artvin’in zenginliklerine ve Artvin halkının görüşünü almadan adeta çökmüştür.

4-Cengiz İnşaat firması devlete 100 milyon lira verip Artvin’deki altın ve bakır rezervinden 60 milyar lira kazanacaktır. Dünya’da 1 koyup, 1’e 600 alınan başka bir ihale, ticaret olmamıştır. Ülke ve millet zenginleşmemek de sadece Cengiz zenginleşmektedir.

5-Çıkarılacak madende devletin payı % 2 dir.%98 ise Millete küfreden Cengiz’e kalmaktadır.

6-Defalarca verilen mahkeme kararları hiçe sayılmış hukuk ayaklar altına alınmıştır. Şirket ne hukuku ne de Artvin halkının iradesini dikkate almamıştır.

7-Maden ruhsatı ,il merkezini de kısmen kapsadığından Artvin ve Artvinli bütün tarihi ve kültürel birikimiyle yok olma tehlikesiyle karsı karşıyadır. Artvin, maden çalışmalarının başlamasıyla yaşanmaz bir şehir olacaktır. Artvin’in yok olmaması için madene karşıyız.

8-Şehri besleyen içme sularının tamamı madenin içinde kaldığından halkın zehirli şu içmesi neticesinde hangi hastalıklara yakalanacağını bilmediğimiz için madene karşıyız.

9-Siyanür havuzları hala gündemden düşmediği için karşıyız..

10-Tüm bilimsel raporlar Ya Artvin Ya maden dediği için tercihimizi Artvin’den yana kullanıp gelecek nesillere yaşanır bir çevre bırakmak için, sağlıklı nesiller için, Koca bir Artvin’in, ufacık bir Cengiz’e teslim olmaması için Artvin’de madene karşıyız” ifadelerini kullandı.

Ç.P.

Etiketler: » » » » »
Share
1330 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?