logo

reklam

Altunal Uyardı ! Halk Tedirgin

Altunal, Artvin Valisi Cirit ve Milletvekili Kışla’ya soruyor. Teröristler, Eskikale Köyü Kırsalında bir yıldır konuşlandı mı?

altunalsoruyor (4)Altunal, konuşlanan teröristlerin eylem hazırlığı içerisinde olduğunu iddia ediyor, bu iddia halkı tedirgin ediyor.

MHP Artvin Milletvekili adayı Muhammed Altunal, geçtiğimiz günlerde Kaçkar TV’de katıldığı televizyon programında ortaya attığı iddiayı bir kez daha gündeme getirdi. Altunal, Gazeteci Tolga Gül’e yaptığı kısa açıklamada iddianın doğru olduğunu belirtirken, iddianın muhataplarının biran önce halkı aydınlatacak cevaplar vermesi gerektiğini ifade etti. Altunal, yaptığı açıklamada iddiasına bir yeni iddia daha katarak, konuşlanan terörist sayısının 11’e çıktığını ve büyük bir eylem hazırlığı içerisinde olduklarını ileri sürdü. Altunal ayrıca, teröristlerin Şavşat’ta bir köy muhtarının evine gittiklerini ve yemek yediklerini de belirtti.

Bu iddiaya cevap lazım, halk tedirgin

MHP Milletvekili adayı Muhammed Altunal, Gazeteci Tolga Gül’e yaptığı açıklamada, Şavşat’ın Eskikale Köyü kırsalına yaklaşık bir yıldır teröristlerin konuşlandığı iddiasının arkasında olduğunu açıkladı. Altunal, yaptığı açıklamada iddiasının arkasında olduğuna vurgu yaparken, terörist sayısının da 11’e çıktığını ileri sürdü. Altunal ayrıca, teröristlerin aynı bölgede bir köy muhtarının evine girerek yemek yedikleri ve kendilerine yardım edilmesini istediklerini de iddia etti. Teröristlerin varlığının köy halkı tarafından bilindiği gibi, aynı zamanda güvenlik güçleri tarafından da bilindiğini söyledi. Altunal, “ Teröristlerin sayısı 11’e çıktı. Teröristlerin varlığını herkes biliyor. Güvenlik güçleri de biliyor ve tedbir almaya başladılar. Dikkat edin tüm jandarma ve polis karakollarında geniş güvenlik önlemleri var. Ben bu iddiayı ortaya attım ancak ne Vali Kemal Cirit ne de Milletvekili İsrafil Kışla’dan bir cevap gelmedi. Halk tedirgin durumda. Bakınız Şavşat’ta askeri araçlar devriye yapmıyor, devriyeler sivil araçlarla yapılıyor. Bu durum benim iddiamı doğruluyor. Askeri araçların sivil devriye yaptığı bir ortamda halk tedirgin durumda. Artvin genelinde er ve erbaşlarında çarşı izinleri iptal edilmiş durumda. Yaklaşık 4 aydır askerler izne çıkmıyor. Güvenlik güçleri bir şeyleri biliyor ve önlem alıyorlar ancak halkı bilgilendirmiyorlar. Artvin halkının bilinçlendirilmesi gerekiyor. Bu iddialara ciddi yerlerden cevap verilmelidir” dedi.

altunalsoruyor (2)Devlet operasyon yapmak istemiyor

Muhammed Altunal, devletin Şavşat kırsalında teröristlerin varlığından haberdar olmasına karşın operasyon yapmadığını da ileri sürerek, “ Devlet, Şavşat Kırsalı’nda teröristlerin varlığından haberdar. Bakınız biz bile bu bölgedeki köylerden birinin muhtarının evlerine teröristlerin girdiğinden haberdarız da devlet değil mi? Güvenlik güçleri biliyor ancak operasyon yapmıyor. Artvin’de teröristlere operasyon yapıldı denilmesin diye operasyon yapılmıyor. Teröristlerin Artvin kırsalında olunduğunun bilinmesi istenmiyor” diyerek önemli bir açıklamada bulundu.

Altunal uyarıyor: Teröristler eylem hazırlığında

Altunal önemli bir iddiada daha bulundu. Altunal’ın ortaya attığı son iddiasında ise teröristlerin eylem hazırlığında olduklarına dayalı. Altunal, bu noktadaki iddiasını ise; “ Teröristler yaklaşık bir yıldır tüm bölgelerin krokilerini çıkarıyorlar. Eylem yapmak için araştırma içerisindeler. Büyük bir eylem planlıyorlar. Biz yetkilileri uyarıyoruz ancak hiçbir kimse üzerine düşeni yapmıyor” şeklinde dile getirdi.

altunalsoruyor (3)Halk Tedirgin, Cevap Bekliyor

Altunal tarafından ortaya atılan bu iddialar yenilir yutulur cinsten değil. Vatandaşlar, bu iddialar karşısında tedirgin durumda. İddialara ciddi boyutta cevap verilmemiş olması endişeleri arttırırken, herkes bu iddiaların gerçek olmamasını umuyor.

 

Share
12291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?