logo

Altunal, İlçe Gezilerine Devam Ediyor

MHP Artvin 26. Dönem Milletvekili Aday Adayı Avukat Muhammed Altunal ilçe gezilerine devam ediyor.

25.Dönem Milletvekilliği seçiminde aldığı 25 bin oy ile bir anda dikkatleri üstüne çeken Altunal, hiçbir zaman Artvin’den ayrılmayarak, halkın arasında, yanında olmaya devam etti. Altunal, Ardanuç’a giderek, esnafı gezdi, Ardanuçlularla sohbet etti.

Altunal, meselenin milletvekili seçilip seçilmeme meselesinin olmadığını, söz konusunun artık vatan olduğunu, gerisinin teferruattan ibaret olduğunu belirterek;  “7 Haziran seçimleri için 3 ay önceden start almıştık. O zaman ne söylemişsek hepsi bir aynanın berraklığında önümüze geldi. Hiç tartışmaya mahal vermeyen tespitlerimiz ne yazık ki bir bir gerçekleşti.

Özellikle çözüm süreci konusunda çok net tavrımız ve sözlerimiz oldu. İlk aday adaylığımı açıkladığımda Nisan Ayında yaptığım konuşmamın içinde yer alan ifadeler 8 Haziran’dan sonra ne yazık ki bir bir gerçekleşti.  BU sürecin barış, çözüm süreci olmadığını haykırdık.  Bu sürecin barışa değil, terör örgütüne ve onların ağababalarına hizmet ettiğini defalarca söyledik. Ne yazık ki, yanılmayı gerçekten çok isterdim. Ama bugün yaşananlar hepimizi derinden üzmekte ve birçok ocağımıza ateş düşmektedir. Her gün şehitler geliyor. Her gün anaların, babaların, eşlerin çocukların feryadı yürekleri dağlıyor. Bu acıya dayanamayanlar artık TV açamıyor.

“Toplum Olarak Büyük Bir Travma Yaşıyoruz”

Toplum olarak büyük bir travma yaşıyoruz. Ne yazık ki Başbakan Davutoğlu,  Sanki Türkiye’de olağanüstü bir durum varmış gibi göstermeye çalışıyorlar” diyor! Bundan daha olağanüstü bir durum nasıl olabilir? Aklım almıyor. Bakın terör örgütünün adını anmak istemiyorum. Ama konuyu uluslar arası gündeme taşıyarak Türkiye’yi sıkıştırmaya çalışıyor.

“Canlarımızı Yola Döşenen Hain Tuzaklamalar Neticesinde Kaybediyoruz!”

Beni üzen bir başka konu; canlarımızı yola döşenen, haince ve kalleşçe patlatılan tuzaklamalar neticesinde kaybediyoruz. Canlarımız gidiyor. Uçağımız, helikopterlerimiz, insansız hava araçlarımız, heronlarımız,  sinyal kesicilerimiz, aklınıza gelen tüm donanımlarımız olduğu halde bu kadar şehit vermenin üzüntüsünü yaşıyorum. Her gün şehit geliyor. Bugün tarih 16 Eylül. Yine 5 polisimizi aynı kalleşlikle şehit ettiler.

“Bu Saldırılar Neden 7 Hazirana Kadar Yoktu Da 9 Hazirandan Sonra Başladı?”

Bu saldırılar 7 Haziran’a kadar hiç yapılmazken, 9 Haziran’dan sonra başlamasını nasıl izah edeceksiniz? Diyelim ki AKP 40 vekil alsaydı, bu katil terör örgütü bu saldırıları yapmayacak mıydı? Bunlara ne söz verildi ki? Yapılamayınca saldırılar başladı. Bunu Sayın başbakan ve 400 vekil isteyen Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklaması gerekiyor.

Bugün hepimizin derdidir bu. Bunun için yeniden MHP Artvin Milletvekili Aday adayı olarak karşınızdayım.  Hem yerelde ilimizi hem genelde ülkemize hizmet etmek için yola çıktık. Hiçbir zaman seçim bitti seçilemedim diye çok değerli halkımıza en küçük bir sitemde bulunmadığım gibi, teşekkür mesajımda, “Bu şarkı burada bitmez. Teşekkürler Artvin” dedim. Çünkü Artvin benim canevim, Artvin halkı benim kardeşlerim, her şeyim. Biz büyük bir aileyiz.

Tekrar edeyim; Milletvekili seçildiğim zaman benim günlerimin çoğu yine Artvin’de geçecek. Bir Milletvekili seçildi mi Ankara’ya yapışıyorlar!. Ben bunu asla yapmayacağım. Orada işim yoksa toplamda 4 -5 saatlik yolculukla Artvin’e gelebiliyorsam, Artvin’e geleceğim. Ben Ankara’nın vekili olarak seçilmiyorum ki; her milletvekili sık sık ilinde olmalı. Halkın arasında, ilçelerde, köylerde, mahallelerde olmalı. Nasıl hizmet verildiğini yerinde bizzat denetlemeli.

Misal Artvin Çevre yolu inşaatı bir yıl önce başladı. 1 kilometre bile değil, hele bitirilmemiş. Haberlere yansımış. Vekil neden sormaz, Kardeşim bu yol neden bitmiyor? İnsanlara neden eziyet ediyorsunuz? Bir an önce bitirin bunu neden demez?

Allah nasip ederse Artvin’e hizmet etmek benim ülkümdür. Daha önce de söylediğim gibi anneme babama verdiğim memleketime, halkımıza hizmet etme sözüm var. Türk halkı artık her şeyi çok açık bir şekilde görüyor.  Kimin gerçekten ülkeyi düşündüğünü herkes çok açık bir şekilde biliyor.

Bakın Bülent Arınç’ın açıklamaları bir itiraftır. Koalisyon kurmak istemeyenin kim ve hangi taraf olduğunu bu kadar açık bir şekilde canlı yayında söyleyebiliyorsa, hepimizin oturup şöyle bir düşünmemiz gerekiyor. Bu seçim gerçekten ülkemiz için, geleceğimiz için geçen 25 seçimin özeti olacak. Birliğimiz ve bütünlüğümüz için, Ardanuç, Şavşat, Borçka, Yusufeli, Hopa, Murgul, Arhavi, tüm Artvin sandığa gittiğinde oyu “a” “b” şahıslarına değil, ülkenin geleceğine verdiği bilinciyle gidecek.  Çünkü her bir oy ya ülkemizin birliğine, bütünlüğüne çimento olacak, ya da geri dönülmez bir çıkmaz yol olarak karşımıza çıkacak. Ben halkımıza bunu anlatmak zorundayım.

Vatanımız, milletimiz, bayrağımız için taşın altına elimizi koymak gerekiyorsa ben gövdemi, boynumu koyuyorum. Çünkü toprağınız yoksa vatanınız yok demektir. Önce vatan, sonra millet, sonra partim, en sonda ben diyen bir anlayışın neferiyiz. Bu kötü gidişattan, bu karanlıktan el ele vererek, bir olup, tek yumruk, tek yürek olup çıkacağız. İnanın ki bugünler İstiklal Marşı Şairimiz Akif’in dediği gibi, “Belki Yarın, Belki yarından da Yakın”dır. Unutmayın İstiklal Marşımız “Korkma” ile başlıyor. Biz Allah’tan başka hiç kimseden korkmuyoruz” dedi.

 

Etiketler: » »
Share
1084 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?