logo

Altunal; “Borçka Kararını Vermiş”

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Avukat Muhammed Altunal ve İşadamı Rafet Abay, Gözde Düğün Salonunda Borçka halkıyla buluştu.

Büyük bir coşkuyla karşılanan milletvekili adayları salona girmekte zorlandı. Salonu kadınlar doldurunca erkeler dışarıda kaldı. Düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını MHP Borçka İlçe başkanı Recep Çırak yaptı. Çırak, iyi günde herkesin dost olabileceğini, önemli ve anlamlı olanın kötü günde dar günde ve zor günde dostluğun ve sadakatin ispatlanmasıdır” dedi. Başkan Çırak; ”Şu salonu dolduran, coşturan hemşehrilerimi yürekten kutlamak istiyorum. Çünkü en zor günlerimizde geçmişimize, değerlerimize, geleceğimize kısaca MHP’ye sahip çıktınız. Hiçbir çıkar beklemediniz. Yürekten desteklediniz. Samimiyet ve sadakatinizi gösterdiniz. Ben inanıyorum ki 8 Haziran’da sizin bu vakur duruşunuz, sadakatiniz, samimiyetiniz, yürekten çalışmalarınız Artvin’de bir ilki gerçekleştirecek. Bizim misyonumuz Halka Hizmet, Hak’ka hizmettir. 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin milletimize, devletimize, ilimize Borçka’mıza hayırlı olması dileğiyle hepinizi saygı ve sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum” dedi.

“7 Haziran’da Artvin Tarih Yazmaya Hazır”

Ardından söz alan MHP Artvin 1. Sıra Milletvekili Adayı Avukat Muhammed Altunal, kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı tüm Artvin’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Bu sevgi, bu heyecan ve bu samimiyetle seçim sürecinin başladığı andan itibaren, yürekten çalışan parti teşkilatımıza, 8 Haziran’ da tarih yazmak için birlik ve beraberlik içinde aynı noktada buluşan çok değerli kardeşlerim. Hepinizi saygı ve sevgilerimle ve en kalbi duygularımla selamlıyor, önünüzde saygıyla eğiliyorum. Gördüm ki Borçka hazır, kararını vermiş. Borçka’da yakılan çoban ateş, tüm ilçeleri, köyleri, Artvin’i sarmış durumda. Gördüm ki, Borçka’da yakılan çoban ateşi, tüm Artvin’i, Türkiye’yi sarmış durumda. Gördüm ki vatanını, milletini seven herkes bu limanda buluşmuş. Hepinize en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ben sizinle kısa öz cümlelerle sohbet etmek istiyorum. Ben ana baba hasretiyle büyüdüm. Onları çok küçük yaşlarda kaybettim. Artvin’i evim, Artvin halkını ailem olarak gördüm. Bizde aileye hürmet, anne babaya sadakat, saygı ve sevgi değişmez en büyük şiarımızdır.

“Kartanesi Misali Başlattığımı Artvin’e Hizmet Yürüyüş Hareketi Çığa Döndü”

Artvin’e, ülkemize hizmet etmek için sizinle birlikte ben de varım diyerek yola çıktım. Kar tanesi gibi başlattığımız Artvin’e hizmet hareketi, kısa sürede bir çığa dönüştü. Salonlara sığmıyoruz. Borçka’da ki bu heyecan, Hopa’ya, Arhavi’ye, Kemalpaşa’ya, Murgul’a, Artvin Merkez’e, Ardanuç’a, Şavşat’a, Yusufeli’ne Artvin’in tüm köylerine yayılmış durumda. Yaptığımız anketlerde Artvin genelinde 1. partiyiz. İnsanlarımız çok şey istemiyor. Kendisine saygı duyulmasını, yapılabilecek hizmetlerin yapılmasını istiyor.

Borçka’da Fındık Varsa Neden Giresun’da İşlensin?

Biz, 2 bin gencimize iş verebilecek fabrika yani üretim, yani istihdam projelerimizle yola çıktık. Bizim insanlarımızın nutka, söze, lafa karnı tok. Bugüne kadar hep bu yapılmış zaten. Ama bu iktidarın iş, aş projeleri hiç olmadı. Var olan fabrikaları sattı, kapattı. Her şeyi ithal eden, çiftçisini, işçisini perişan eden bir politika izleyerek insanlarımızı yoksullaştırdı. Bizim istihdam ve üretim projelerimiz hammeddelerimize dayalı projeler olup kolayca yapılabilecek ve herkesin neden olmasın dediği kendi zenginliğimizi, ürünlerimizi değerlendirme projeleridir. Borçka’da Fındık varsa, fındık ürünlerini işleyen fabrika neden olmasın? Neden Ordu’da, Giresun’da işlensin. Çayımız neden Ankara’da, Erzurum’da paketlensin. Borçka’da orman var. Ancak orman ürünlerini üretecek işletmeler yok. Artvin Su olacak. Biz neden başka illerin, suyunu içelim. Bunu bile bizden çok görmüşler. Ben bunu dile getirdiğim Başbakan sayın Davutoğlu, Rize’de çay paketleme fabrikasının açılacağını söylüyor. Bizim projemizi taklit ediyor.

“Biz Ne Yapıyorsak İktidar Anında Onu Yapıyor, Bizi Taklit Ve Takip Ediyor. Çünkü üretemiyor!”

Bakın değerli ablalarım, teyzelerim, kardeşlerim, biz ne yapıyorsak iktidar anında bizi taklit ediyor. Hemen o gittiğimiz yere gidiyor. Örneğin önceki akşam biz TV programı yaptık, bu akşam iktidar milletvekili yanında belediye başkanı olduğu halde TV programına çıkıyor. Ama bugüne kadar hiçbir programa yalnız çıkamadı. Belediye başkanlarını yanında götürüyor! Çünkü bir saatlik programı dolduracak, halkı ikna eden bir birikimi yok. Devletin yapması gereken asli işleri bile yol, tünel, baraj, sağlık hizmetleri gibi asli görevleri lütuf olarak, hizmet olarak anlatıyor!. Bunları siz olmasanız da yaparlar. İktidarların görevi budur zaten. Siz gençlerimize iş verebilecek fabrikalar kurabildiniz mi? Çiftçilerimize, hayvan yetiştiricilerimize emeğinin değerlendirilmesi için bir çaba harcadınız mı? Ama istihdama gelince ses yok. Bu insanlar ne yiyecek, ürünleri yok pahasına gidiyor. Artvin’in Medar-ı iftiharı olan sayın Hasan Ekinci, Artvin’e istihdam seferberliği başlatarak, her ilçeye fabrika kurmuştu. Örneğin Borçka’da Kereste fabrikası vardı. Yüzlerce hemşehrimiz burada çalışıp emekli oldu. Çay fabrikalarını kurdu, Biz bunun üstüne ne koyabiliriz. Çay üretilmişse, paketlenmesi için hemen yanında bir başka fabrikayı paketleme fabrikasını neden kurmayalım ki?

Helvayı 7 Haziran’da Yoğurup, 8 Haziran’da Dağıtacağız

Bizim projelerimiz Artvin’in yapısına uygun gerçekçi, doğamızı, bahçelerimizi, yaşam alanlarımızı koruyan, sürekliliği olan projelerdir. Oysa bizim herşeyimiz var. Unumuz, yağımız, suyumuz ve ustamız da var. Neden helva yapmayalım? Biz bu helvayı 7 Haziran gecesi yoğurup, 8 Haziran’da dağıtacağız. Birliğin olduğu yerde dirlik, samimiyetin olduğu yerde dostluk, saygı ve sevginin olduğu yerde kardeşlik, dostluk, başarı vardır. Biz ne demiştik. Güneş Doğudan doğar, Güneş aydınlanmak isteyen herkese doğar. Bizimle Yürü Türkiye, Bizimle Yürü Artvin, Bizimle Yürü Borçka, Bizimle yürü kardeşler” dedi.

Share
1273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?