logo

Altunal 19 Mayıs Mesajı Yayınladı

MHP Artvin 1. Sıra Adayı Avukat Muhammed Altunal 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Altunal mesajında; “19 Mayıs 1919 tarihi Türk Milleti’nin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür.  “Mazlum ve davasında haklı bir milletin zulme ve eziyete karşı başkaldırısı olan 19 Mayıs, Aziz milletimizin gurur kaynağı olduğu kadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir.

Atatürk, bir yandan bu günün anlam ve öneminin Türk Gençliği tarafından iyi kavranması için bu kutlu günü onlara armağan etmiş, diğer yandan da ülkemizin geleceğini her zaman güvendiği ve inandığı Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençlerimiz bu ülkenin sadece zenginliği değil, aynı zamanda geleceği, dinamizmi ve geleceğe olan güvenidir.

Türkiye, Türk Gençliğinin ellerinde daha da büyüyüp gelişecektir. Ne mutlu ki milletimiz mücadele azmini, birlik ve bütünlüğünü, 19 Mayıs 1919’daki gibi diri tutmakta, yıllar önce yeniden ateşlenen bağımsızlık meşalesi, 21. yüzyıla da bizlere ışık tutmaktadır. Türk Vatanı üzerinde hesapları olanlar ve onların yerli işbirlikçileri bilmelidirler ki;

Dün milli mücadeleyi veren kahraman neslin bugünkü ülkücü torunları gerektiğinde vatan müdafaası vermekten çekinmeyecektir. Türk Gençliği,  tarihimizin kendisine yüklediği ağır misyonun farkındadır ve bu misyonun gereğini yerine getirme kararlılığı, azmi, cesareti ve kudreti kendisinde mevcuttur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Milli Mücadele Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle ve anıyor, Milletimizin ve Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler: » »
Share
744 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?