logo

Altın Kızlar Türkiye Şampiyonasında!

Artvin Gazi Ortaokulu Kız Hentbol Takımı, Elazığ’da düzenlenen okul sporları yarı final müsabakalarında Ankara ekibini 25-19, Elazığ ekibini 20-15, Rize ekibini 21-11 ve finalde de Batman ekibini 14-8 mağlup ederek 4-8 Haziran 2018 tarihlerinde Ordu’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

 

Aynı zamanda Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızlar Liginde Artvin 7 Martspor bünyesinde Türkiye Şampiyonasına gitmeyi garantileyen Yıldız Kız Hentbol Takımı 10-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Denizli’de yapılacak olan finaller için yola çıktı.

Vali Doğanay’dan destek ve tebrik

Artvin Valisi Ömer Doğanay, tüm rakiplerini yenerek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan Gazi Ortaokulu Kız Hentbol Takımını tebrik ederek Valilik olarak desteklerinin devam edeceğini söyledi. Vali Doğanay, telefonla aradığı takımın antrönürü Murat Ülker’i de ayrıca tebrik edip, şampiyonada derece elde etmeleri temennisinde bulundu.

Takımın Antrenör Murat Ülker, yaptığı açıklamada,”Sporcularımla birlikte 4 yıldır birlikte çalışıp bu hedefleri belirledik. Bu başarılarımız sıradan başarı değildir. Takımımıza maddi ve manevi destek veren Artvin Valimiz Sayın Ömer Doğanay’a, Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye, İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdulcelil Kahveci’ye, Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ’a, Gazi Ortaokulu müdürü Osman Pehlivan’a, eski il temsilcisi spor şube müdürü Uğur Beyazkaya’ya, her zaman yanımızda olan velilerimize ve Artvin halkına teşekkür ediyorum ” dedi.

Hedef Türkiye Şampiyonluğu

Son 4 yılda 4 kez Türkiye Şampiyonasına katıldıklarını ve 2 kez beşinci olduklarını belirten Ülker, bu sene ise hedeflerinin Türkiye Şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Artvin ilinde çok büyük başarılar kazanmak istediklerini ifade eden Ülker,” Hentbol takımı olarak 4 yıl sonra Liseler Dünya şampiyonasında derece yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz.  Ayrıca hentbol bayanlar süper ligine çıkarak ilimizi Avrupa kupalarında temsil etmek istediğimizi değerli Valimize söyledik. Bu konuda ise değerli valimiz her türlü maddi ve manevi destek vereceğinin sözünü verdi. Bir kez daha valimize teşekkür ediyor ve saygılarımızı sunuyorum” diye konuştu.

Share
434 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?