logo

Ali Yücel Kurt Gündeme Dair Önemli Açıklamalarda Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ali Yücel Kurt,  ülke ve Artvin gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Gündem değerlendirme toplantısı kapsamında partisinin ilçe başkanları, ilçe sekreterleri, il eğitim ve iletişim den sorumlu başkan yardımcılarıyla bir araya gelen Başkan Ali Yücel Kurt basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ali Yücel Kurt Artvin’in en önemli gündem konularının başında gelen Cerattepe sürecinde devlet sözünün bulunduğunu, tüm hukuki süreç sona erene kadar orada çalışma yapılamayacağına dikkat çekti.

Kurt “15 Temmuz Darbe girişiminden sonra Türkiye’nin OHAL ile KHK ile yönetiliyor. Bu durum maalesef bir çok hukuksal sorunların yaşanmasına neden oluyor. Ülkemizin yaşadığı, ekonomik, sosyal ve politik sorunlarının çözümün tek adres; toplumcu bakış açısına sahip, halkçı ve sol düşünceyi Kuvay-i Milliye ruhuyla uygulayabilen ve emperyalizme karşı olan, bilimsel ve çağdaş yönetim bilincindeki CUMHURİYET HALK PARTİSİ ve onun devrimci kadrolarıdır.

Yasakları bitireceği iddiasıyla iktidara gelen fakat 15 yıldır bırakın bunları bertaraf etmeyi; kat ve kat artıran, kanla, acıyla ve yoksulluk batağıyla kendine muhtaç etme, sefil ve mazlum millet yaratma planı da AKP zihniyetinin ta kendisidir. Toplumun her kesimine baskı ve tehditle korku salan ve yüzyıllık Cumhuriyetimizi bile tartışma konusu yaparak rejimimizi yok etmeyi amaçlayan AKP’nin tek yıkamadığı kale Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

İçinde bulunduğumuz kara tablo, yolumuzun ve sorumluluğumuzun büyük, ilke ve ideallerimizin yüksek olması gerektiğini göstermektedir. Bu nedenle bizler sokakta, meydanda, tarlada, fabrikada yani halk içinde olacağız. Nerede haksızlık, adaletsizlik varsa biz orada olacağız.

Bugün, geçmişte yaşadığımız eksiklerimizi görüp bundan ders alma günüdür. Bugün her zamankinden daha soğukkanlı ve daha akli olma günüdür. Birbirimizin söküğünü dikme ve eksikliklerimizi tamamlama günüdür. Sol kültürün eşitlik ve ilericilik politikalarını,  topluma “ne verebiliriz -daha neler katabiliriz” şeklinde yorumlama ve hayata geçirme günüdür.

Bu ve buna benzer nedenlerdendir ki bizler; kişi odaklı siyasetten ziyade toplum odaklı siyaseti, insan merkezli siyaseti baz almamız gerekmektedir. Bunun için de bizlerin çok daha fazla dayanışmaya ve çok daha fazla çalışmaya ihtiyacımız vardır. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak, ortak umuda ve özdeş toplumsal geleceğe ulaştırabilecek politikaları kesintisiz ve kapsamlı olarak sunmak durumundayız. Daha çok dinleyeceğiz, daha fazla çalışacağız, daha çok etkileyeceğiz. Algı operasyonlarına takılmadan kendi politik duruşumuzla örnek ve planlayıcı olacağız.

Bu inançla; parti içi eğitiminden, köy ziyaretlerine, sandık çevresi eğitiminden sade vatandaşa kadar yaptığımız parti çalışmalarımızı daha da derinleştirip çeşitlendirerek hedefimize ulaşmak için  gece gündüz demeden, Kadın Kollarımızla, Gençlik Kollarımızla  İlçe Başkanlarımızla, İl örgütüyle   birlik içinde   çalışacağız.

Artvin’in 25 yıllık “varoluş yok oluş” mücadelesi  olan Cerattepe davasında dönemin başbakanın söz verdiği gibi hukuksal sürecin tamamlanmasını beklemekteyiz. Ama bu hukuki sürecin sona erdiği anlamına gelmiyor.

İç Hukuk yolları bitmeden orada hiçbir çalışma yapılmamalı.  Temyiz süreci neticelenmeden maden şirketi tarafından yapılacak herhangi bir müdahale verilen devlet sözünü geçersiz kılacağı gibi ekolojik, biyolojik ve coğrafi sonuçları itibarıyla da telafisi imkansız sonuçlar doğuracaktır. Danıştay’ın vereceği olası bir yürütmeyi durdurma kararında bu zararları önleme noktasına kararın anlamsız kalacağı aşikârdır.

Cumhuriyetimizin bekasını ve Atamızın emanetlerini mihenk taşı kabul ederek çağdaş ve muasır bir Türkiye için, birlik ve beraberlik içinde  bu karanlık ve zor günler aşarak aydınlık ve müreffeh bir  yaşam için, adalet ve hukukun üstünlüğünün yeniden tesis edildiği bir ülke  için çalışmalarımız devam edecektir.” Dedi.  Basın açıklamasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Etiketler: »
Share
1007 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?