logo

Ali Yücel Kurt Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanlığı 35’inci Olağan İl Kongresine hazırlanıyor. Kongre öncesi mevcut İl başkanı Ali Yücel Kurt adaylığını açıkladı.

 

20 Eylül 2015 Pazar günü saat 11.00’da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan 35’inci olağan İl Kongresi öncesi mevcut il başkanı Ali Yücel Kurt basın toplantısı düzenledi. İl Kongresi öncesi Ali Yücel Kurt adaylığını açıkladı. Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Biber, İl yöneticileri, Belediye meclis üyeleri, merkez ilce yönetimi, Kadın kolları, gençlik kolları üyelerinin yer aldığı toplantıda İl başkanı Ali Yücel Kurt Önemli açıklamalarda bulundu.

Kurt burada yaptığı açıklamada; “Göreve geldiğimiz günden itibaren 13 buçuk ay geçti. Bu 13 buçuk ay içerisinde iki seçim geçirdik. Bunun yanı sıra il ve ilçemizden bir sürü sorunları da beraberinde tamamladık.

30 Mart seçimlerinden sonraki gelmiş olduğumuz nokta hepimizin malumlardır. Ama biz geriye bakmadık bir devrimci gibi bir Cumhuriyet Halk Partisi neferi gibi sorumluluğumuzu üstlendik ve bu sorumluluğumuzun gücüyle çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmalarda özellikle bana destek veren il yönetim kuruluna teşekkür ediyorum.

Partimiz varsayımlarla olgularla değil, gerçek sahada çalışmakla öne çıkarttık. Artvin’de ben bunu gördüm ki, Cumhuriyet Halk Partisi çalışmıyor algısını yıktık. Bunun mimarı olan kadın kollarımızı yürekten kutluyorum. Bu dönem ışık tutacak şiarla başladık. Parti içerisindeki hedefli çalışma noktasına partimizi taşıdık getirdik.  Burada delege ve mahalli sandık sorumlularına büyük bir görev düşmüştür. Ve bu arkadaşlarımızda büyük bir çoğunlukla görevlerini yerine getirdi. Ama bundan sonraki süreçte özellikle bütün ilçelerde ve sizlerin de güvenini alarak hedefli çalışmayı yapacağız.  Bu partiyi sevgi aşk ve ideoloji üzerine koyacağız yeniden. İnanıyorum bu heyecan hepimizde var.

Artvin’de Örnek Bir Yönetim Şekli Yarattık

Bu duygularla inanıyorum ki sokaktaki vatandaşımızdan, köydeki vatandaşımızın güvenini almış durumdayız. Bu güveni almak başta il yöneticilerimiz, kadın kollarımız gençlik kollarımızla yaptık. Artvin’de örnek bir yönetim şekli yarattık. Kesinlikle ilimizde bundan sonra bu partinin önünü tıkayıcı ve partimizin başka yerlerde hesaplarının yapıldığı dönemden, çıkartmışızdır bu anlayışla da devam edeceğiz.

Bende bu şuurla bu bilgiyle, bu birikimle aldığım eğitim terbiye gereği 35’inci döneme sizlerin güveniyle yeniden aday adayı oldum. Bu mücadelede biliyorum ki hep birlikte yeniden mücadele edeceğiz ben o listede yoktum bu listede yoktum, diye düşünmek yok, siyasi partilerde görev verilmez görev alınır, bu bilgiyle, bu donanımla mücadele ettik. Bizde bugüne kadar belki eksiğimiz olmuştur ama hata yapmadan sizlerin sokakta ki yüzünü kızartmadan partimizi en üst seviyeye taşımaktan başka hiçbir gayemiz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle yeni bir başlangıç yapabileceğimiz bir Cumhuriyet Halk Partisi kongresinde bizlere destek vereceğinizi, bu güveninizi yeniden tescil edip eseri olacağınıza canı gönülden güvene bilirsiniz. Bugüne kadar bana destek veren, partime destek veren ve bu anlayışı görüp de sonradan katılan yeni yolda hepimizin kazası mübarek olsun hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Konuşmalarına son veren İl Başkanı Ali Yücel Kurt’a parti yöneticileri adaylığı için başarılar diledi.

Etiketler: » » » »
Share
1200 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?