logo

Akparti Hopa Mitingini Yaptı

Hopa Mitingine katılanlar Kadir Topbaş’a 2 Milletvekili sözü verdiler.

Ak parti Artvin İlçelerinde düzenlediği önemli mitinglerinden birini Hopa Festival alanında gerçekleştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,  Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Akparti İl Başkanı Erkan Balta’nın da katıldığı mitinde Milletvekili adayları İsrafil Kışla ve Vedat Kibar’a da ilgi büyüktü.

Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven miting açılış konuşmasında mitinge katılanlara seslenerek Hopa’da destan yazmaya varmısınız dedi. Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’da göreve başladıklarından bu tarafa ilçeyi şantiyeye çevirdiklerini, kendilerine her fırsatta destek olan Topbaşa’a teşekkür etti.

AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta konuşmasında Türkiye’nin artık Dünya’nın gıpta ile baktığı bir ülke haline geldiğine değinen Balta;” AK Parti destanlar yazan bir partinin adıdır. Bugün sağlıkta, ulaşımda, eğitimde 12 yıl öncesine göre hayal bile edilemeyecek bir yere getirdi. Bugün bırakın Türkiye’yi dünyanın neresine bakarsanız bakın dünyanın hiçbir yerinde AK Parti gibi 3 seçim üst üste oylarını artırarak seçimlerden zaferle ayrılan bir iktidar partisi göremezsiniz.

Artvin Milletvekili adayı Vedat Kibar’da mitingde yaptığı hararetli konuşmasında birikimlerini Artvin ve Hopa için kullanmak için aday olduğunu söyleyerek Hopalılardan destek istedi.

Vedat Kibar “kardeşlerim. Uykusuz kalan gözlere selam olsun. Akıtılan terlere selam olsun. Namazda secdede dua eden gözlere selam olsun. Eski Türkiye sevdalılarını sandığa gömecek olan yine siz olacaksınız inşallah.  Siz 4 yıl boyunca gecesini gündüzüne katmış hizmet etmiş bir ağabeyiniz var değil mi? Bu ağabeyimizi başını öne eğik göndermeyelim Ankara’ya. Artvin’de İsrafil abimizin yanına omzunda ki yükü azaltacak, hizmetleri ikiye katlayacak kardeşi Vedat Kibar’ı Ankara’ya göndermeye var mısınız?”

Kışla: Hopa’nın tüm sorunlarını çözüyoruz

Milletvekili İsrafil Kışla yaptığı konuşmasında kimsenin hayal bile edemeyeceği projeleri hayata geçirdiklerini, Karadeniz sahil yolunu hizmete açtıklarını, Cankurtaran tünelinin bu yılsonunda hizmete açacaklarını, Hopa’da fakülteyi büyüttüklerini, büyütmeye devam edeceklerini, Çay kur depolarının bulunduğu alanı Üniversiteye tahsis edeceklerini, 42 trilyona mal olacak balıkçı barınağını bu yıl ihale edeceklerini, Sarp sınır kapısını yıkıp yerine modern bir sınır kapısı yapacaklarını, Artvin Organize sanayi bölgesini, Hopa-Kemalpaşa veya Arhavi’de mutlaka yapacaklarını, Devlet Demiryollarının incelemesini tamamladığı Hopa-Batum Demiryolu projesini hayata geçirerek, Hopa’yı Kafkaslara ve Çine kadar oluşacak bir ulaşım koridoru ile buluşturacaklarını, Hopa’nın Lojistik bir merkez olacağını, Hastaneyi yaptıklarını ve en önemlisi Ardeşen-Pazar arasına yapılacak olan Artvin-Rize havaalanından ençok Hopa’nın yararlanacağını ifade ederek Hopalılardan İktidarlarına ve en önemlisi kendi evlatları Vedat Kibar’a sahip çıkmalarını istedi.

Mitingde son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş konuştu. Topbaş bu yapılacak seçimin ülke açısından son derece önemli bir seçim olduğunu ifade ederek Milletvekili adaylarına Hopalıların sahip çıkmasını istedi. Kadir Topbaş imkânları ölçüsünde Artvin dâhil bütün ilçelere destek olmaya çalıştığını, bu kapsamda Hopa Belediyesinden de kendisine gelen taleplere cevap verdiğini, Hopa’nın gelecek açısından önemli bir ticari merkez olduğunu, bu merkezinden Akparti iktidarının devam etmesi daha da gelişeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mitingde sona erdi.

Share
856 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?