logo

AK Parti’den Şavşat’ta Gövde Gösterisi

İl mitinglerine Şavşat ile başlayan AK Parti Şavşat Mitingi ile deyim yerinde ise gövde gösterisi yaptı. Şavşatlılar mitinge gösterdikleri ilgi ile AK Parti’nin en büyük hedefi olan 2-0’a olan inancı arttırdı.

Mitingde ilk olarak AK Parti Şavşat İlçe Başkanı Sedat Demir ve Şavşat Belediye Başkanı Sinan Öztürk söz aldı.

Şavşat Tarihinde Görmediği Hizmetleri Gördü

Şavşat’ın tarihinde görmediği hizmetleri gördüğünü ifade eden Öztürk; “Bugün İsrafil Kışla, Şavşat için büyük bir şanstır. Sayın vekilimiz Şavşat için bir çok yatırımın ve hizmetin Şavşat’a gelmesi noktasında çok büyük işler başararak Şavşat’ın tarihinde görmediği hizmetleri ilçemize kazandırmıştır.  Büyük hedeflere koşmak için Vedat beyi de İsrafil bey ile birlikte meclise göndermeliyiz. Vesayet dönemlerini hep beraber yaşadık. Vesayet dönemlerinde fakirin fukaranın çocuğunu birbirine kırdırdılar. Diyerek istikrarın sürmesi için bugün daha fazla destek vermesi gerekir” diye konuştu.

Herkesin Belediye Başkanı Oldum.

Konuşmasını kısa tutan Belediye başkanından sonra Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe söz aldı. Büyük Türkiye’nin eko turizminin başkenti Artvin’imizin incisi Şavşat diyerek sözlerine başlayan Kocatepe; 2011 de kendisinin milletvekili adayı olarak meydanlarda olduğunu ifade ederek “ O zaman yoktu. Şimdi görüyorum ki coşku daha fazla. 2-0 için heyecan daha fazla. Siyaset neden yapılır hizmet için. Ve görüyorum ki Şavşat kararını vermiş bu iş tamam. 2023 yolunda şer güçlerin oyunlarına artık bir son verilmeli. 3’lü 47lü 5’li koalisyon devirleri geçti. Türkiye artık tek parti ile siyasi istikrar ile yaşamak istiyor. Koalisyon istemiyor. Artvin’de yerel seçimlerde bana oy veren MHP’li CHP7li ve diğer partililer var. Gidin sorun bugün onlar pişman mı oldu. Pişman olmadılar. Yıllar sonra Artvin’den milletvekili gönderdi Şavşat. Pişman mı oldu? Sizlere söylüyorum biz bir çalışırsak siz iki çalışmak zorundasınız. Şavşat bu bakanlık şansına çok yakın. 2-0’ı müjdeliyoruz diyelim. Vedat kardeşimize ve İsrafil ağabeyimize sahip çıkalım” şeklinde konuştu.

Bu Seçimde 60 Bin Oy Alacağız

Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere il Başkanı Erkan Balta söz aldı. Şavşat’ın köylerini tek tek sayarak selamlayarak sözlerine başladı. 2-0’a çok yakın olduklarını ifade eden Balta;” Dağlarda kar sesi var kar sesi var. Kurban olayım Şavşat’a da içinde yar sesi var. AK Parti bir destanın hikayesidir. Siz bu destanın  kahramanlarısınız. AK Parti Ulaştırmada, Sağlıkda, Eğitimde, Sosyal Yardımda, iç güvenlik de, dış politikada hangi alana bakarsanız bakın bir tek Allah’ın kulu çıkıp da diyemez ki hangi partiye mensup olursa olsun, AK Parti’den evvel şu konuda Türkiye daha iyi idi de şimdi kötü oldu. Emin olun bunu kimse diyemez. Dün 1 milyar dolar almak için İMF kapılarında olan bir Türkiye’den bugün yabancı ülkelerdeki yatırımlara hibe eden bir Türkiye var. Dün Avrupa ne der, Amerika ne der diye ödü patlayan kendi ulusal çıkarları için bile söz söyleyemeyen Türkiye’nin yerin de bugün “Ey Obama Neredesin? Diye hesap soran, hesap soran bir Türkiye lideri var” ifadelerini kullandı.

Konuşması tezerruhatlarla kesilen Balta “Ne güzel söylüyorsunuz evet Onlar Konuşur sadece konuşurlar ve bugünde konuşuyorlar. Nasıl olsa iktidara gelemeyecekler bol keseden sallıyorlar. Ama bu milleti 70’lerde 80’lerdeki seçmen zannetmesinler.

Her yerde anlatıyorum burada da anlatayım Ardanuç’ta seçim mitingi sırasında bir siyasi parti lideri ve çevresindekiler bir köyden geçerken orada duvarın kenarında oturan bir amca ile karşılaşırlar. Amca ya kendi düşüncelerini anlatmaya başlarlar. Amca da derki bana bir şey anlatmayın der. Siz başkalarına anlatın. Niye diye sorarlar. Anlatacağız ki bilesin öğrenesin. Yok diyor amcamız ve şuraya bakın diyor ve evinin çatısındaki uyduyu gösteriyor. Ben her gün sizi de sizin partilerinizin liderlerini de dinliyorum diyor. Yani bugün dünya dan haberdar olan. Ülke gündemini ne olup bittiğini bilen bir halk var. Bunların yalanlarına, palavralarına karnımız tok. Biz hizmet için yola çıktık. Bizim kurucu liderimiz o gün dedi ki biz millete hizmetkar olmaya talibiz millete efendi olmaya değil.  Bugün masa başlarında kadeh tokuşturarak ve hamaset nutukları atarak ülke kurtarmaya çalışanların bu ülkeye katacakları hiçbir şey yoktur. Değerli hemşerilerim önümüzdeki seçim beklide Türkiye tarihinin en önemli seçimidir. O yüzden her zamankinden fazla ülkemize ve geleceğimize sahip çıkalım. Çok talihli illerden biriyiz. Çok defa şahit oldum. İllerinin adını bildiğiniz birçok ilin milletvekili İsrafil Kışla’ya geliyor. Bizim şu sorunumuzu Başbakanımıza ifade eder misiniz diye. Başbakanımızın milletvekilimiz kadar kendine yakın gördüğü çok az milletvekili var. Artvin son yıllarda birçok yatırım aldı ve bütün bu yatırımların,  hizmetlerin baş mimarı Milletvekilimiz İsrafil Kışla’dır” dedi.

Kışla’nın bürokrasideki gücüne değinen Balta” Bugün cumhurbaşkanımızla en çok görüşme bölgenin sorunlarını ifade edebilme anlamında en rahat görüşen sayılı milletvekillerimizden birisidir. Ve İsrafil bey önümüzdeki dönem için, bizler için bir şanstır. Gördünüz Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu geldi ve burada 3 gün kaldı. Milletvekilimizin sayın başbakanımızla çok yakın bir dostlukları var. Bunları siz gördünüz” dedi.

20 Bin Kişiyi Sandıkta Göremeyenler Var

Artvin’de ki mitinge de değinen Balta;” Emniyetin verilerine göre o gün orada 20 bin kişi vardı. Alanımız hınca hınç dolu idi. 20 bin oyu diğerleri sandıkta göremeyenler var. Biz hamdolsun, Allah’ta gönül veren kardeşlerimizden razı olsun 20 bin kişiyi meydanlarda gördük. Ve o gün Başbakanımızın bir sözü vardı. Aranızdan mitingimize katılanlar hatırlayacaktır. “Siz iki milletvekilini gönderin Artvin’in üçüncü milletvekili ben olacağım inşallah” ifadelerini kullandı. Bu cümleyi kolay kolay kullanmaz. Bu ifadelerin ne anlama geldiğini izah etmeme gerek yok sanırım. Muhalefet milletvekillerinin Artvin’e kattığı hiçbir şey olmadığını ifade eden Balta; “2 kere 2, 4 ettiği gibi bu açık bir gerçektir. AK Parti’den iki milletvekili Artvin’in menfaatinedir.  Vedat bey de her yönüyle faydası olacağına inandığım bir vekildir. İlk seçimde 2002 de 20 bin oy ile başladık. En son cumhurbaşkanlığında 50 bin oy aldık 30 bin daha oyumuz artırmışız.

30 bin insanı kandırdık mı?

30 bin insana menfaat mi sağladık?

Gerçekten de biz bu millete hizmet ettiğimiz için bize oy verdi.

7 Haziran da 60 Bin Oy Alacağız

2014 de 8 belediyenin 8 ini de 8 alacağız dedik değil mi? Peki Bugün 8 ilçenin 7 sini aldık mı? Aldık.

Bugün karış karış Artvin’i tarıyoruz. Her yerde biz varız. Her yerde teşkilatlarımız var. Ben buradan iddaa ediyorum biz bu seçimde oylarımız 50 binin üzerine çıkaracağız bu seçimde 60 bin oy alacağız inşallah. Olmaz mümkün denilen şeyi 30 Mart’ta başardık. Şimdide başaracağız. Konuşmalarını mitinge katılanlardan söz isteyerek tamamlayan Balta “Artvin’de yeni bir destan yazmaya var mısınız? Artvin’de 2-0 yapmaya var mısınız? Güçlü Şavşat için var mısınız?”  diyerek vatandaşlardan 2-0 için söz aldı.

Bizim için 1-0 Başarısızlıktır

Daha sonra Artvin milletvekili adayı Vedat Kibar konuşmalarını yaptı. Teşkilatı mensuplarını, aday adaylarını Şavşat halkını selamlayarak başlayan Kibar ” Evet Bugün Şavşat bir başka, Şavşat bayram yeri Şavşat 2-0’a inanmış. 2011’de bir evladınızı gönderdiğiniz. Ve şimdi de bir evladınız daha karşınızda bu kardeşinizi Şavşat’a gönderecek, sahip çıkacak mısınız Şavşat ?” diye meydandaki kalabalığa soran Kibar evet cevaplarını alınca Eyvallah bende bu kutsal görevi bana verirseniz elimden gelen en iyi şekilde sizi temsil edeceğim. Şavşat Destan yazacak Şavşat buna hazır inşallah. Nasıl 30 mart ta destan yazdıysa Şavşat şimdide destan yazmaya gelmiş. Şavşat buna hazır inşallah. Çok kıymetli Şavşatlılar siz 2011 de kendi evladınızı meclise gönderdiniz kötü mü ettiniz. 4 yıl içinde Şavşat ta yapılan hizmetleri gördünüz 2014’de dediniz bize iktidarın belediye başkanı lazım. Ve 30 Martta bir Ak Parti’li belediye başkanına yetkiyi verdiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Şavşat bugün 2011 de yarım kalan hesabını kapatmaya gelmiş. Şavşat 7 Haziran da destan yazacak inşallah. Yatırımlar ikiye katlanacak. Hizmetler ikiye katlanacak inşallah. Çok kıymetli Şavşatlılar. Biz diyoruz ki biz hizmet için varız, yatırım için varız. Sizin için varız.

Şimdi ben soruyorum. Bir kez daha muhalefet milletvekilinin meclise gitmesinin hizmet olarak, yatırım olarak Şavşat’ta karşılığı var mı? Diye sonran kibar “Yok” yanıtını alınca Peki o zaman Size hizmet etme aşkı için mücadele eden bir kardeşiniz varken, size hizmet aşkını İsrafil ağabeyisinden öğrenen bir kardeşiniz varken gelin MHP’li, CHP’li kardeşlerim gelin bu defa hizmete, yatırıma oy verin” diye konuştu.  Kibar konuşmasının devamında; “Biz görüyoruz ki bu iş bitmiş.Biz üzerimize düşeni yapalım şurada Son 3-4 gün. Biz hizmetten yana yatırımdan yanayız. Yılmak yok, yılgınlık yok. 7 hazirana kadar durmadan çalışacağız. Çünkü bizim için 1-0 başarı değil. Biz İsrafil ağabeyimizi zaten gönderiyoruz. Biz 2-0’ı istiyoruz. Büyük oyunu bozmaya Artvin’de 2-0 yapmaya var mısınız” diyerek vatandaşlardan “Varız” cevabını aldı. Hepinizin bu coşkunuzu 7 Haziran’a kadar sürdüreceklerine yürekten inandığını belirtti.

BİZ VAAT ETMEYİZ, YAPARIZ

Son olarak büyük bir coşku ile kürsüye İsrafil Kışla geldi. İsrafil Kışla sahneye geldiğinde çok büyük bir coşku vardı ve teşkilat mensupları selamladı. Kışla konuşmasının başında; “Selam olsun ilçeler, köyler, Allah sizlerden razı olsun. En kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün Şavşat bir başka güzel. Tarihi bir gün yaşıyoruz bugün. Ayaklarınıza sağlık. Hepinizin işi gücü var ama bizi burada yalnız bırakmadınız. Sağ olun var olun” diye konuştu.

Kışla’nın konuşmaları 7 Haziran Gelecek Artvin Bakan Görecek” tezarruhatları ile sık sık kesildi. Kışla konuşmasında; “Çok değerli komşularım akrabalarım bundan 4 yıl önce yine bir haziran ayında 2011’de Şavşat’a gelmiştik belik o gün kuşku ile bakanlar olmuştu. Acaba ne yapacak milletvekili olarak diye, bizde yapacaklarımızı anlatmaya çalışmıştık ama Şavşatlı bizi gerçekten 30 yıldan beridir tanıyordu.  Kurmuş olduğumuz vakıflarla derneklerle hizmetlerimizle az çok tanıyordu. AK Parti’nin bir ilkesi var hizmet etmek, biz hizmet ettik. Hizmet etmek için bu görevlere talip olduk. Bizim derdimiz millete hizmet etmek. Biz Artvin’in Şavşat’ın aşığıyız. Bugün sizin huzurunuza bir dönem için gelmedik. Yıllarca muhabbetimizin devam etmesi için geldik gönül köprülerimizi daha da sağlamlaştırmak için geldik. Onun için biz AK Parti’nin ilkesini kendimize ilke edindik. Biz ne aldatan olacağız, ne aldanan. Benden bir çok şey için söz almak istediler, ama ben yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedim. Yapamazsam mahcup olurum diye. Bakın ben o gün meydanlarda iken bunlar kalıp burada bir gazete dağıttılar. Bunlar 50 yataklı değil 25 yataklı sağlık ocağı yapıyor diye gazete dağıttılar. Birilerinin işi yalanla iftira ile karalama ile itibarımızı zedelemek. Ama bizim işimiz kavga etmek değil, bizim işimiz millete hizmet etmek. Elhamdurillah bir gün geldi o temelini attığımız hastaneyi açtık. Belki Artvin’de konforu ile böyle bir hastane yok. 63 yatak 50 de değil böyle bir hastaneyi hizmeti açtık. Şavşat’a hizmet bizim boynuzun borcu sürü Burası benim evim. Doğup büyüdüğüm yer. Ve ne istediyse Şavşat gücümün yettiğince onları yapmaya çalıştım. Ben gücüm yettiğince hizmet yapmaya devam ediyorum. Esnafımız halk bankasını istedi açtırdık. Kırsat köprüsü yolunu yaptık. Veliköy yolunun ihalesini yaptık. Çevre yolunun ihalesini yaptık. 20 trilyon kamulaştırma bedellerini ödedik. Şavşat Evi’ni açtık Valilik konuk evi, kapalı spor salonunu yapıyoruz. Anadolu Lisesi Kız erkek yurdunu yapıyoruz. Birileri konuşur Ak PARTİ yapar. Biz boş konuşmayız Elhamdurillah. Bakın Anadolu Öğretmen Lisesini onardık. Yaşlılar yaşam merkezi yakında açılıyor. Şavşat’ı Kars Ardahan Artvin Kırsal Kalkınma Planı da kapsam altına aldırdık. Bu Bir çok tarım araç gereçlerini çiftçimiz % 50 hibe ile aldı. AK Parti’ye vermiş olduğunuz destekten ötürü teşekkür ediyoruz. Yine bağ bahçe işlerinde, arıcılık da birçok teşvik var. Karagöl’ü bir turizm cenneti haline getireceğiz. Buranın planları yoktu. Yolun tamamen asfaltlayacağız. Hem Kocabey yaylası, hem Sahara milli parkının ve Karagöl milli parkının sorunlarını çözüyoruz” dedi.

Şavşat’a Yüksekokul Müjdesi

Milletvekili Kışla konuşmasının devamında Milletvekili Kışla, Yüksekokul Müjdesini yinelerken, “Şavşat’ın bizden bir isteği vardı. Ve Şavşat’a meslek yüksekokulunu deyip duruyordu. Sözünü vermiştik. 15 gün Önce YÖK başkanımız aradı ve bize Şavşat’a yüksekokul müjdesini verdi. İl özel idaresinin ekipmanlarını yeniledik. 2 tane beton santrali kuruyoruz. 2 tane Bakın Hopa tüneli Türkiye’nin en büyük tüneli. Bu sene 29 Ekim’de Cumhuriyet bayramında açıyoruz. Hopa tünelinden daha faza daha uzun bir tüneli yapmak kolay değil. Başbakanımız Ardahan da bunun müjdesini verdi. Sahara tünelimizin müjdesini verdi. Doğalgaz Ardahan tarafından gelecek ve ilk Şavşat a gelecek.

Bir çok ilçemizde kanalizasyonlar Çoruh’a akıyor. Güya çevreciyiz. Ama maalesef belediyecilik de sınıfta kalmıştık. 30 Mart’ta Ardanuç hariç bütün belediyeleri aldık.  Şavşat ne istediyse onları yapmaya gayret ettik. Birkaç yapılacak işlerim var. Küçük bir sanayi sitesi, öğretmenevi. Toplantılar yaptık bir mutabakat sağlandı. Güzel bir hayvan pazarı kazandırmak istiyoruz. Tarım ve hayvancılığı ile de alt yapısı ile de üst yapısı ile de çok modern bir yer olacak. 4 yıl içerisinde 4 bin nüfusumuz Artvin’e geri geldi. Artvin’e geri göç başladı. Benim doktora tezim de Göç ile ilgili idi. Benim bütün arzum göçü durdurmak. İçme suyu problemini çözdük Allah’ın izni ile. Bu varyantı çıkarken gerçekten zorlanıyoruz. Ve buradan Ardanuç yolu ve Yusufeli yolunu asma köprü ile bağlayacağız. Böylece inşallah ulaşım kısalacak. Konuşmalar sık sık gönüllerin adamı İsrafil kışla sloganları ile kesildi. 13 yıldır AK Parti’nin ülkemize kazandırdıklarına hepiniz şahit oldunuz. 13 yılda sağlık da eğitimde hayal olan işleri yaptık. Gerçekten devrim niteliğinde yatırımlar yaptık. Aylarca çocuklarımız kitap bulamazdı. Okullarda akıllı tahtalar, masalarda kitaplar hazır. Bu millet eski günleri unutmadı.  Askeri alanda da savaş gemimizi, kendi helikopterimizi yapmaya başladık, nereden nereye geldik. Milletten aldığımız destekle milletimize hizmet ettik. Milletimizi vefalıdır. Yapılanı takdir eder. İdeolojik siyaset dönemi bitti. Hizmet dönemi başladı. Muhalefet partilerinin söyleyecek bir sözü yok. İcraatlarımızı eleştiremiyorlar, daha fazlasını vaat ediyorlar. İktidara gelme ihtimalleri olmayınca bol bol vaatlerde bulunuyorlar. Biz yapamayacağımız sözleri hiç vermedik vermeyeceğizde. E muhtıra verdiler, darbe yapmak istediler. Neler neler. MHP si HDP ile birleşti. Gezi olaylarıyla da bunları gördük. Ama göklerden gelen bir karar vardır. Allah bu ülkemize bir daha böyle kötü günler göstermesin inşallah” dedi. Konuşmasının sonunda, “Şavşat’tan çok büyük bir destek beklediğini de ifade eden Kışla meydandan 7 Haziran için söz almayı ihmal etmedi. Daha sonra meydana inen adaylar vatandaşlarla horon oynadı.

Etiketler: »
Share
1680 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?
#

AK Parti’den Şavşat’ta Gövde Gösterisi” için 1 yorum

  1. Yucel : diyor ki:

    Bu mitinge Yusufeliden 8 araba gitti. Gerisini siz düşünün