logo

Ak Parti’den İstifa Edip CHP’ye Üye Oldular

Ak Parti’den CHP’ye geçen Harun Şahinbaş açıklamalarda bulundu. 5 yıl önce adalet Ve Kalkınma Partisi’ne üye olduğunu ancak gözlemlerinden, bugüne kadar kendisine karşı yapılan haksızlıkların, daha da önemlisi memleketin gidişatından duyduğu endişe nedeniyle, bu süreç içinde CHP’nin politikaları ve hassasiyetlerinin kendisini de çok etkilediğini belirten 70 yaşındaki Harun Şahinbaş, CHP’ye üye olmaya karar verdiğini söyledi. Aynı şekilde CHP’ye katılan Mustafa Gültekin’de üyelik formunu doldurarak CHP rozetini taktı.

CHP’ye üyeliğini medya aracılığıyla kamuoyuna duyuran Harun Şahinbaş,”Bizim ailemiz Demokrat Parti kökenlidir. 5 yıl önce Adalet ve Kalkınma Partisi’ne üye oldum. O zaman bugünkü gibi bir durum yoktu. Genel durumumuz bu kadar kötü değildi. Ama o tarihten bu tarafa sürekli yanlışlar yapıldı, hatalar yapıldı.

“Kılıçdaroğlu’nun Duruşu Samimiyeti Beni Çok Tekilemiştir.”

Bugün dolar 4 TL’yi geçmiş, avro 6 TL’ye gidiyor. Benzin 7 TL’ye yol almış. İşsizlik almış başını gidiyor. 15 yıldır tek bir fabrika açmadılar, yetmezmiş gibi bir de son fabrikalarımızı da halka rağmen, işsizliğe rağmen satıyorlar. Böyle bir şey nasıl olur? Ben 70 yaşındayım. Çok fakirlik gördük. Ama bu kadarını hiç yaşamadım, aklım almıyor. Bütün bunlara en çok karşı çıkan, direnen CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur. Bugün maalesef her alanda büyük sorunlar var. Bunu en doğru şekilde gören ve okuyan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur. Bu duruş ve samimiyet beni çok etkilemiştir. O zaman benim görev almam gerektiğini düşündüm. Bu nedenle CHP’ye katıldım.

“Adalet Ve Kalkınma Partisi Yöneticileri Millete Değil Kendilerine Hizmet Ediyor!”

CHP, Atatürk’ün kurduğu partidir. Bugüne kadar izlediği politikalarla ülkeye, millete hizmet etmiştir. Eğer bugün taşeronda asgari ücret 1603 TL ise bu CHP sayesindedir. Taşerona kadro da aynı. Şimdi iktidar partisine bakıyorum, Artvin’de bile aynıdır, dün ekmeğe muhtaç olanlar bugün işadamı olmuş, apartman sahibi, daireler sahibi olmuşlar. Hep kendilerine çalışmışlar. Bu kadar da hep bana Rabbena olmaz. Siz söz verdiğiniz millete, ülkeye hizmet edeceksiniz, kendinize değil.

“Artvin’in Gençleri Artvin’de Çalışamıyor, Başka İllerde Hizmet Veriyor.”

Bakın benim 2 oğlum Artvin’de iş bulamadığı için il dışında Tekirdağ’da görev yapıyorlar. Ben Adalet Ve Kalkınma Partisi’nde üye olduğum halde ve eğitimlerini en yüksek şekilde tamamlamış çocuklarımı burada işe almadılar. Almasınlar ama işe aldıkları en azından bu çocukların eğitimini almış olmasını beklerdim. Onların yerine liyakatsiz düz sanatokulu mezunları tercih edildi. Bunu sadece benim çocuklarıma değil, nice Artvin gençlerine yapıldığını da biliyorum.

Çocuklarımı CHP’li Belediye Liyakatlarından Dolayı İşe Aldı

Kimin Nesisiniz Diye Sormadan Diplomalarına Bakarak Aldı

Oysa oğlumun birisi makine mühendisidir. İngiltere’de doktora yapmıştır. Diğer oğlum makine teknisyeni. İkisini de CHP belediyesi kimin nesi diye sormadan liyakatine bakarak işe almıştır. Bu beni çok etkilemiştir. Bu vesileyle ben Artvin’den, Tekirdağ Belediyesine teşekkür ediyorum. Adalet budur, hak budur. Benim adamımdır diyerek alakasız, liyakatsiz insanları işe alıp o işin ehli insanları işe almazsanız. Hem Artvin’e, hem gençlerimize zarar verirsiniz. Bunun neticesi de sandıkta karşınıza çıkar.1948 yılında Sinkot’(Sümbüllü’de doğdum.

Türkiye çok büyük kriz yaşıyor! Bunu tecrübelerime dayandırarak söylüyorum!”

Sebzeciler Bakkallar Esnaf Odası başkanlığı yaptım. Türkiye’nin durumu gerçekten çok zor. Bugüne kadar bir çok ekonomik kriz gördük. Bu çok büyük bir kriz. Bunu tecrübelerime dayandırarak söylüyorum. Bundan sonra yoluma CHP ile devam edeceğim. Bu partiler üstü bir konudur. Hakikaten hepimize büyük görevler düşüyor. Ben 70 yaşındayım gece gündüz demeden kapı kapı gidip durumumuzu anlatacağım. Çünkü demokrasiyi bir kaybedersek bir daha geriye alamayız. Ben bunu bilerek söylüyorum. Bana ne görev verilirse şu an itibarıyla hazırım” şeklinde açıklama yaptı.

Biber: “Partimize Katılan Yeni Üyelerimize Teşekkür Ediyorum.”

Harun Şahinbaş ve Mustafa Gültekin’e rozet taktıktan sonra açıklamalarda bulunan CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber,”Harun Şahinbaş ve Mustafa Gültekin CHP’ye üye olmak için bize müracaat ettiler. Tabii böyle bir ortamda böyle bir zamanda CHP’ye üye olmak gönül işidir. Doğruyu görme ve vatana, millete hizmet edebilme, demokrasi mücadelesinde güç verme, bir olma, diktatörlüğe, tek adam sistemine karşı Demokrat Partili, Adalet ve Kalkınma Partili, Saadet Partili, İyi Partili, şucu bucu demeden Cumhuriyet ışığında kenetlenerek, partiler üstü bir anlayış ile bir ve bütün olma günüdür. Gerek Harun Şahinbaş ağabeyimiz, gerek Mustafa Gültekin kardeşimiz bu anlayış ile CHP’ye katılarak bizlere güç ve onur vermişlerdir. Ben kendilerine teşekkür ediyor, parti rozetimizi takıyor, hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum “dedi.

“Gazetecilerin Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü Kutluyorum.”

Biber açıklamalarının devamında; “Ayrıca Bugün “Dünya Basın Özgürlüğü” Günüdür.” Ne yazık ki ülkemizde basın özgürlüğü dünya sırlamasında sonlara düşürülmüştür. Genel basından olsun yerel basından olsun basını bir bütün olarak gözlemliyoruz. Artvin’de yerel basınımızın nasıl zor şartlar altında gerek ekonomik sıkıntı, gerek siyasi baskılar, maalesef basınımıza fazlasıyla yansımakta, bir çok haberler gazetelerde yer alamamaktadır. Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konuda bugün yaptığı açıklama basınımıza adına çok önemlidir. Ben Basın Özgürlüğü günü nedeniyle tüm Basın çalışanlarımıza, medya organlarımıza başarılar diliyor, büyük fedakârlık altında görev yaptıkları için teşekkür ediyorum.

Seçmen Listelerine Dikkat Edin, Yakınlarınızı Uyarın Ve 12

Mayıs’a Kadar Sürekli Konuyu Sıcak Tutun, Gündem De Olsun

Son olarak Seçmen Listeleri askıya çıktı. Tüm seçmenlerimizin askılarda isimlerinin olup olmadığına bakmasını, bakanların eksik gördüğü ismi yakınlarına bildirmelerini istiyoruz. BU seçim hakikaten hayati öneme sahip, geleceğimizin seçimidir. Ya tek adama, onun, iki dudağı arasına mahkum olacağız, yada Demokrasi, Hak, hukuk adalet ve güçler ayrılığının özgür olduğu Yasama, Yargı ve Yürütmenin Parlamenter sistem içinde kendi alanlarında en iyi şekilde işlediği gerçek demokrasiyi yeniden tesis edeceğiz. Ben şundan çok umutvarım, Türk Halkı asla tek adam sistemine geçit vermeyecektir. Teklik Allah’a mahsustur. 24 Haziran’da büyük Türk Milleti Türkiye Cumhuriyeti’nin, 80 milyon insanın tek adamdan çok daha büyük ve çok daha önemli olduğunu sandıklarda gösterecektir” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Share
1627 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?