logo

AK Parti’den CHP’ye Teşekkür

Geçtiğimiz günlerde CHP Artvin Merkez İlçe Başkanlığı’nın 30 Mart 2014 tarihinde yapılan seçimlerden galip çıkarak Artvin Belediye Başkanlığını kazanan AK Parti’nin aradan geçen 26 aylık süreç zarfındaki performansını, vaatlerini ve Belediye Meclisi’nin 1 Haziran 2016 tarihli gündeminde bulunan Belediye Başkanlığının projelerini gerçekleştirmesi için kredi talebi maddesini değerlendirmesini içeren basın açıklamasına AK Parti’den yanıt gecikmedi.

AK Parti Artvin Merkez İlçe Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği açıklamada Başkan Koçak şunları söyledi. “Bizler AK Parti olarak güçlü bir ana muhalefet kurumunun gerekliliğine yürekten inanıyoruz. Güçlü bir ana muhalefetin iktidarların daha nitelikli hizmet üretmesine ve ülkenin her alanda ilerlemesine katkı sağladığı gerçeği herkesçe sabittir. Ancak söz konusu ülkemizdeki ana muhalefetse bu durum çok farklı bir boyuta geçiyor. Bizdeki ana muhalefet sağ olsun sabah başka akşam başka tutarsız tavırları ile, samimiyetsiz politikaları ile, her şeye karşı tutumu ile, bulduğu her fırsatta ülkesini diğer yabancı devletlere şikayet etme geleneği ile, siyasi söylem ve üsluptaki ahlak seviyesini yerlerde süründürmesi ile ve demokrasiyi, ilerlemeyi sekteye uğratacak tüm darbe girişimlerine çanak tutması ile adeta darbem var diyenin sorgusuz sualsiz vagon gibi peşine takılması ile ülkeye sağladığı katkı aşikardır.

Ülkemizdeki muhalefet yapısını birkaç örnekle daha iyi anlatmak gerekirse 3. Yıldönümünde bulunduğumuz Gezi Parkı olaylarında ağacı ve yeşili bahane edip ortalığı savaş alanına çeviren, ülkeye milyarlarca dolar zarar veren sözde doğa koruyucularını alınlarından öpen Sayın Kılıçdaroğlu bu olaydan bir kaç ay sonra partisinin Yalova Belediyesi şehirdeki yüzlerce asırlık çınar ağacını katlettiğinde ağzını bıçak açmaması.

TBMM’de terör örgütüne terör örgütü diyemeyen, söylemleri ve eylemleri ile ülkedeki terör olaylarına destek verenlerin yargılanmasının yolunu açacak olan dokunulmazlıkların kaldırılması oylamasındaki ana muhalefetin gösterdiği samimiyetsiz ve ikircikli tavır ve geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği Büyükelçileri ile bir araya gelen sayın Kılıçdaroğlu’nun yine ülkesini bu büyükelçilere şikayet etmesi, Fethullah Terör Örgütü ile kolkola yürümesi ülkemizdeki ana muhalefet yapısının anlaşılmasına yeterlidir. Aslında üstad Necip Fazıl’ın yıllar önce kurduğu şu cümle ile “Bugün bizdeki muhalefet,iktidarı düşürme şartıyla vatanı düşürmeye bile razıdır” ülkemizdeki ana muhalefeti özetlemiştir.

Artvin CHP’nin Artvin Belediyesi ile ilgili açıklamasına gelince aslında bu açıklama için kendilerine teşekkür etmek gerek çünkü açıklama muhalefet niteliğinden çok Belediyenin 30 Mart 2014 tarihinden buyana  gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerin bir sunumu ve kendilerinin dönemindeki Belediyenin ne kadar lüzumsuz yatırımlarda bulunduğunun bir özeleştirisi ve tasavvurlarındaki Belediyenin nasıl olması gerektiğinin ipuçlarını veren bir açıklama olmuş. Hukuk’ta bir terim vardır “En büyük karine karşı tarafın itirafıdır” diye. Yapılan bu açıklama tamda bu terimin doğruluğuna örnek niteliğinde bir açıklama olmuş kendilerine birkez daha teşekkür ederiz.

Herkesin malumu Belediyeler bulundukları kentte nefes alıp veren tüm herkesin beşikten mezara kadar süre içerisindeki ihtiyaçları ile doğrudan muhattap olan ve bu ihtiyaçlar doğrultuda gerçekleştirdiği hizmetler ile bulunduğu kentteki yaşayan herkesin yaşam kalitesinin, refahının, konforunun ve şehrin estetik bir kimlik kazanımının en çağdaş seviyede gerçekleşmesinde en etkin rolü olan bir hizmet kurumudur. Ana amacı hizmet olan bir kurumda tabiiki hizmet üretelbilme, şehrin modern çağdaki ihtiyaçlarına cevap verebilmekte imkan ölçüsündedir. Ne kadar imkan ölçüsü yüksekse şehrinde ihtiyacı olan hizmetler o kadar hayat bulur düşüncesi ile yıllardır imkansızlıklar nedeniyle kentin en süreğen en zaruri konularına (yol,su,çöp,imar,ulaşım vb) dahi çözüm üretememiş, ekonomik olarak içinde bulunduğu dar durumdan kurtulmanın yolunu tek gelir kaynağı olarak gördüğü su’yu ülkedeki en pahalı ücret karşılığı Artvinliye satarak bulan, sorulduğunda “Benim adım hıdır elimden gelen budur” atasözümüze eş değer cevapların arkasına sığınarak siyaset yapan, “Artvin Bizim Kalemiz” gibi demagojik slogandan öteye gidemeyen, küfür etmemekten başka bir seçim vaadinde bulunamayacak kadar vizyon eksiği olan bir belediyecilik anlayışının artık Artvin’e yakışmadığı için, Artvin’in kaderi olmaması için ve Artvin’in artık kaybedecek 1 günü dahi olmadığına inandığımız için 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde “Mehmet Kocatepe İle Artvin Kazanacak” diyerek yola çıktık. Projelerimizi hazırladık ve Artvin’e anlattık günün sonunda Artvin’de hür iradesini kullanarak teveccühünü bizden yana kullandı ve seçimi kazandık bu vesile ile buradan bir kez daha tüm Artvin’e teşekkür ediyoruz.

30 Marttan günümüze kadar yapılanları arkadaşlar zaten açıklamalarında anlattıkları için tekrarlama gereği duymuyorum. Bizler AK Parti teşkilatları olarak şeffaf ve sosyal belediyecilik anlayışımıza istinaden tüm mahallelerde belediye başkanımız ve ekibinin katılımı ile mahalle sakinleriyle yerinde toplantılar düzenleyerek sorunların yerinde tespiti ve çözümü için her zaman vatandaşımızın yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz.

CHP açıklamasının içerisinde su fiyatlarının indiriminde endişe duyduğunu ve buna rağmen destek verip oy birliği ile su fiyatlarının yarı yarıya düşmesine yardımcı olduğunu beyan etmiş açıkçası 9 AK Parti 1 MHP ve 5 CHP li üyeden oluşan meclis aritmetiğinde destekleri olmadan da bu kararın alınabileceği gün gibi açıkken kamuoyu baskısından çekinerek destek vermek zorunda kaldığını siyasi bir söylem manevrası ile kamufle etme çabası boş bir çabadır

Yine açıklamanın içerisinde çeşitli kamu kurumlarının yaptıklarını Artvin Belediyesinin sahiplendiğine vurgu yapılmış tabi biz seçim çalışmalarımızda merkezi hükümetimizin de desteğini alarak Belediye hizmetlerinde daha güçlü hizmet vereceğimizi söylemiştik tabi CHP 1923-1950 arası tarih hariç iktidar gücünü hiç tadamadığı için dolayısı ile böylesine güçlü bir hizmeti ve diğer kamu kuruluşlarının gücünü Belediye ile paylaşmasına alışık olmadığı için garipsiyor yapacak bir şey yok.

CHP esnafın Belediye vasıtasıyla güçsüzleştirildiğini savunuyor ve bu güçsüzleştirmeye Çoruh Marina Tatil Köyü, Kafkasör Dağ Tesisleri, Marina tesisleri ve AVM nin sebep olduğunu söylüyor. Tamam da o yatırımlar kendi dönemlerinde yapılmış yatırımlar. Artvin Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile bu kuruluşların sadece belli bir aristokrat çevreye hizmet etmesini ortadan kaldırarak halka açtı başka yaptığı bir şey yok.

Yapılan açıklamada bir galerici mantığıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yaptığı araç hibelerini araç yaşı, markası, modeli, plakası, kilometresi, şase numarası, boyalı boyasız vb. gibi kıstaslarla değerlendirme yoluna gidilerek nüfus bakımından dünyadaki 130 ülkeyi, bütçe bakımından 94 ülkeyi geride bırakan bir metropele tarihinde 3 kere üst üste seçilip böyle bir metropolü yöneten ve dünya belediyeler birliği başkanlığına devamlı seçilerek gurur kaynağımız olan sayın Dr. Mim. Kadir Topbaş büyüğümüzü itibarsızlaştırma çabaları gerçekten gülünç bir durum. Bizler kendisiyle bir Artvinli olarak her zaman gurur duyduk duymayada devam edeceğiz. Kendileri her türlü imkanı Artvin’imize dün olduğu gibi bugünde ve gelecekte de seferber edecektir bunu zaman gösterecektir.

Aslında açıklamanın en can alıcı bölümü CHP’nin Artvin Belediyesi’ni ulaşım konusunda iki adet belediye otobüsü Artvin hizmetine sunarak Artvin’de sayısı 32 adet olan ve 10 yıla yakın bir süredir sayısı hiç artmayan dolmuş esnafının ekmeğine göz dikmekle suçlamasıdır. Bu açıklama gerçekten de ulaşım konusunda yıllardır çile çeken,  ulaşımdaki (65 yaş üstü ücretsiz, gazi, engelli vb) gibi sosyal haklardan mahrum kalmış bir kenti hiç anlamamak ve karşısına almak demektir açıkçası böyle bir açıklama siyasi bir talihsizliktir. Koskoca bir kentte yaşayanların taleplerini, faydalarını hiçe sayıp belli gurubun demagojik içerikli sözlerle savunulması bu zihniyetin aslında halka bakış açısının da bir göstergesi olduğunu söylememiz gerekir.

Belediyelerin başarısı hizmet ettiği kente yaptığı yatırımlara bakarak ölçülür, borca bakarak borçsuzluk üzerinden bir başarı değerlendirmesi ancak dar görüşlü vizyon eksikliği bulunan, Belediyeyi baba çiftliği gibi gören bir zihniyetin ürünüdür.

Açıklamanın başında vurgu yapılan demokrasiye bağlılık ve bu bağlılığın gereği olarak Artvin Belediyesinin icraatlarının CHP tarafından ne kadar saygı ile izlendiğinin bir göstergesi de geçtiğimiz 7 Mart tarihinde Artvin Belediyesinin düzenlemiş olduğu kurtuluş kutlamalarıdır. Oradaki milli ve manevi değerlerimize, mehteran takımına,seçilmiş Belediye Başkan’ına, Cumhurbaşkanı’na ve Artvinlilere gösterilen saygı gerçekten Artvin halkının hafızasına kazınmıştır ve bu saygı açıklamanın sonunda Belediye Başkanımız sayın Kocatepe’yi “Artvin’de valizi ve eşi dışında hiçbir şeyi olmayan” birisi olarak tanımlayarak gayet seviyesiz, kibir dolu ve ırkçı zihniyetin bir kez daha dışa vurumu olmuştur. Zaten Genel Başkanlarının siyasi üslubundaki seviyesizliğe, hakarete baktığımızda bu açıklamayı da çok garipsememek gerekir. Sayın Kocatepe Belediye Başkanı olmadan öncede görev yaptığı bürokratik makamlarda her zaman Artvin’in ve Artvinlinin yanında tüm gücüyle olmuştur. Artvin’in tüm ilçelerine eserler kazandırılmasına vesile olmuştur. Bundan sonrada gerek sayın Milletvekilimizin Ankara’daki destekleri ile gerek kendi bilgi ve birikimi ile Artvin’de tarih yazacak hizmetleri gerçekleştirecektir bundan kimsenin şüphesi olmasın diyor sonuç olarak “Artvin bizimdir, Artvin’in gerçek sahipleri biziz. Belediyeyi emanet verdik vb” gibi şovenist, kibirli söylemlerle Artvin sahipliği olmuyor Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “Biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik” şiarıyla Artvin’e hizmet yolunda elimizden geleni yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Artvin’in gerçek sahipleri sizler gibi belli soy isimlerinden kentte üstün bir ırk baskısı oluşturmak suretiyle diğer garip gurebayı görmezden gelenler değil Artvin’in bizahiti gerçek sahipleri bu kentin havasını soluyan suyunu içen toprağı ekenlerdir diyor böylesine vasıfsız, hizmeti engelleyici bir muhalefet yapmaktansa gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz diyerek sözlerime son veriyorum.”

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
5233 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?