logo

AK Parti’de Yerel Yönetimler Aylık Birim Toplantısı Gerçekleştirildi

Adalet ve Kalkınma Partisi Yerel Yönetimler Aylık Birim Toplantısı İl Başkanı Av. Erkan Balta başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda İl Başkanı Av. Erkan Balta ve Yerel Yönetimler Birim Başkanı Gazeteci Yüksel Kantar birer konuşma yaptılar.

AK Parti, Yerel Yönetimler Aylık Birim Başkanları toplantısını İl Başkanı Erkan Balta’nın katılımı ile AK Parti İl Binasında gerçekleştirdi. Toplantıya il Yerel Yönetimler Başkanı Yüksel Kantar, sekiz ilçe yerel Yönetimler Başkanları, il kadın ve Gençlik kolları Yerel Yönetim Başkanları katıldı.

Erkan Balta: Teşkilatımız 15 Temmuz’da üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmiştir

Toplantının Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Erkan Balta “Teşkilat olmamızın bilincine tam manası ile 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişiminde şahit olduk. Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize ve Milletimize karşı yapılan hanin darbe teşebbüsü milletimizin milli duruşu ile yine milletimiz önledi. Stratejik kurumlarımıza karşı yapılan hain saldırı kahraman güvenlik güçlerimizin ve milletimizin meydanlara inişi ile bertaraf edildi ancak bunun lokomotifini AK Parti teşkilatları çekti. Yani Meydanlara organizeli inmeyi AK Parti Teşkilatları yaptı. Bu çağrıya her siyasi partiden sağduyulu vatandaşlarımız katıldı. 27 gün süren “demokrasi ve milli irade nöbeti” darbelere karşı dik duran başta AK Partili, MHP’i, CHP’li kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bu öncülüğü yapan teşkilat yapılanmamamızı oluşturan, üyesinden Genel Başkanımıza kadar hepsine minnettarız. Teşkilatımız, milletimizi ve ülkemizi ilgilendiren her milli konuda iri diri ve yapılması gerekenleri milli bir sorumluk içinde yaptı ve yapmaya devam edecektir.

AK Parti’de oluşturulan her birim bir ihtiyaca binaen ihdas edilmiş olup bir hiyerarşik şekilde planlamasını ve uygulamasını yapar. Birim Başkanlıklarımız da bu kapsamda il ve İlçelerimizde toplantılarını gerçekleştirir. Oluşan fikirleri il yönetiminde değerlendirir, akabinde de takibatını yapar ve sonuçlandırır. Yerel Yönetimler İl Başkanlığımızın organize ettiği Yerel yönetimler Birim Başkanları Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, her birinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Toplantı İl Başkanının açılış konuşmasının ardından gündem maddelerine geçilerek madde madde müzakere edildi.

Yerel Yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yüksel Kantar da yaptığı konuşmada ” İlçe Yerel Yönetimler Başkan yardımcılarımızla Aylık Yerel Yönetimler

İstişare toplantımızı gerçekleştiriyoruz. İlçe Yerel Yönetimler Başkanlarımızla;

İlçelerimizde yapılan aylık İlçe yönetim kurul Toplantılarına ayda bir veya iki ayda bir Belediye başkanlarımızın davet edilmesinin sağlanmasını ve ilçe yönetiminin belediye icraatları hakkında bilgilendirilmesinin sağlanmasını; her ay gerçekleşen Belediye Meclis toplantıları öncesi ( Gündem belirlendikten sonra ) Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Grup Toplantısını İlçe Başkanlarımızın başkanlığında toplanmasının sağlanmasını; İlçedeki Mahalle muhtarları ile rutin toplantıların gerçekleştirilmesinin sağlanmasını ve diğer yerel Yönetimler konuları müzakere edilmesinin sağlanmasını müzakere ettik. ” dedi.

Toplantı Müzakerelerin ardından sona erdi.

Etiketler: » »
Share
1152 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?