logo

AK Parti’de Bomba İddia!

AK Parti’de bazı aday adayları elendi mi?

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri öncesinde yoğun siyaset kulisleri hareketli. 7 Nisan 2015 Salı günü mesai bitimine kadar siyasi partiler milletvekili aday listelerini YSK’ya sunacaklar. YSK’nı belirlediği takvim süreci hızla ilerlerken, siyasi partilerinde aday belirleme çalışmaları yoğun şekilde sürüyor.

AK Parti’de 11 aday adayı yarışıyor

AK Parti’de 11 aday adayı genel merkez tarafından listeye girme mücadelesi veriyor. Mevcut Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, eski Milletvekili Ertekin Çolak, eski İl Başkanları’ndan Dilek Alkan, eski Kadın Kolları İl Başkanı Şule Özyer, SGK Müfettişi Akay Tekin, AÇÜ Öğretim Üyelerinden Hayrettin Gülbin, Yusufeli’nden öğretmen İlhan Hacıoğlu, Gümrük Ticaret Bakanlığı’ndan Ünal Gülçiçek, Mali Müşavir Vedat Kibar, Ali Rıza İskender ve İşadamı Nedim Koyuncu adaylık için mücadelelerini sürdürüyor.

Artvin’de aday ismi merakla beklenen AK Parti’de 11 aday adayı milletvekili adayı olabilmek için yoğun gayret gösterirken, aday adayları 7 Nisan 2015 tarihinden önce son kozlarını oynarlarken, kulislerde ise AK Parti’nin 11 aday adayı arasında eleme yaptığı ileri sürülüyor. İşte ayrıntılar…

Temayül yoklaması sonucu ne oldu?

AK Parti, Artvin’de 2 Mart 2015 tarihinde temayül yoklaması yaptı. Temayül yoklamasına AK Parti’nin 8 aday adayı katıldı. AK Parti İl Başkanlığı nezdinde gerçekleştirilen temayül yoklamasında oy kullanma işlemi sona erdikten sonra oylar çuvala konuldu ve Ankara’ya gönderildi. Ankara’ya gönderilen oylarla ilgili bir çok iddia gündeme geldi. Oyların yolda sayıldığı ileri sürüldü. Ortaya atılan iddialara genel merkeze iki farklı sonuç iletildiği ve bu listelerin ise bir birinden farklı olduğu iddia edildi. Bu iddia gündeme bomba gibi düştü.

Gündeme bir bomba iddia daha düşüyor

AK Parti’de şimdi yine büyük bir iddia gündeme geldi. AK Parti Genel Merkezi yoğun bir şekilde aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye genelinde yoğun aday adayı başvurusu yaşayan partide 10 bine yakın aday adayının partiye başvurduğu biliniyor. Bu aday adaylarının yoğunluğundan sıkıntılı günler yaşayan genel merkezin aday adayı sayısında ilk elemeleri gerçekleştirdiği ileri sürülüyor. AK Parti Genel Merkezi’nin Türkiye Genelinde aday adayı sayısını 2 bin civarına düşürdüğü ileri sürüldü. Bu kapsamda Artvin’in toplam 11 olan aday adayı sayısının da 7’ye indirildiği ileri sürüldü. Yapılan temayül yoklaması, anketler, aday adayı mülakatları gibi çalışmalar neticesinde 4 aday adayının dosyası bir üst tura çıkarılmadığı iddia edildi. AK Parti Genel Merkezi’ndeki kaynaklarından mevcut milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın, eski milletvekili Ertekin Çolak’ın ve eski Kadın Kolları İl Başkanı Şule Özyer’in aday adaylığının devam ettiği öğrenildi.  Diğer isimler arasında ise Hopa bölgesinden olan 3 aday adayından 1’inin de elendiği bilgisine ulaşıldı. 08 Olay Gazetesi olarak etik ve tarafsızlık ilkesi gereğince bu ismi açıklamıyoruz. Ayrıca bürokrat iken istifa ederek aday adayı olan 4 isimden de ikisinin de aday adaylığının sonlandığı bilgisine ulaşıldı.

AK Parti Genel Merkezi’nden edinilen bilgiler ışığında toplam 7 ismin aday adaylığının devam ettiği ve bir hafta içerisinde 3 ismin daha aday adaylığının sona erdirileceği ifade edildi. AK Parti Genel Merkezi’nin elenen isimlere ilişkin resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Etiketler:
Share
2531 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?