logo

Ak Parti Yusufeli Seçim Bürosu Açıldı

Artvin’de girdiği her seçimde en yüksek oy ortalaması ile AK Parti’nin Artvin’de ki kalelerinden Yusufeli ilçesinin seçim bürosunun açılışı yaklaşık 1000 partilinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Seçim Bürosu Açılışı Ak Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayları Dr. İsrafil Kışla ve Vedat Kibar, Ak Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta,  Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı Ahmet Sönmez, Ak Parti 25. dönem Milletvekili Aday Adayları Dilek Alkan, İlhan Hacıoğlu, Hayrettin Gülbin, Ünal Gülçiçek, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, çok sayıda partili ve davetliler katıldılar.

Adaylar İlçe Girişinde Karşılandı

Seçim bürosunun açılışını gerçekleştirmek üzere Yusufeli ne gelen adaylar ilçe girişinde yaklaşık 500 kadar partili tarafından çiçeklerle karşılandı, uzun araç konvoylarının da olduğu karşılamada adaylar partililerle tek tek selamlaştılar.

Başbakanımız Söz Verdi

Açılışta konuşma yapan Milletvekili Adayı Dr. İsrafil Kışla “Yusufeli halkının Ak Parti kurulduğu günden bu yana davasına sahip çıktığını ve verdikleri desteğin çok önemli olduğunu ve bugün Yusufeli halkı ülkemiz için çok önemli bir fedakarlıkta bulunarak vatan ve millet şuuruyla ülkemize enerji açısından büyük faydalar sağlayacak barajlarımızın yapımında duyarlılıklarıyla önemli bir rol üstlenmiştir.” ifadelerini kullandı. Artvin’e son 13 yılda 13,5 milyar TL yatırım yapıldığına değinen Kışla bölgenin coğrafi açıdan çok zor bir bölge olduğunu dolayısıyla yapılacak yatırımların maliyetlerinin de bu oranda yüksek olduğunu ifade etti. Baraj dolayısıyla sular altında kalacak olan yolun 69 km lik yolun maliyetinin yaklaşık 1 katrilyon olduğunu ve bunun yaklaşık 50 km sinin tünellerle geçildiğini söyleyerek, burada 44 tane tünel olduğunu söyledi. Yusufeli’nin hem yol hem yeni yerleşim yerinin yapımı noktasında ciddi çabalarımız var. Burada yeni yerleşim yerinin at yapı ihalesinin yapılacağını ve yeni ilçe yerleşkesinin sunumunu da o gün kendisinin yapacağını belirterek Yusufeli için en iyisini yapabilmek adına gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Bu seçimde ikinci milletvekilini çıkarmaya çok yakın olduklarını ifade eden Kışla “ Başbakanımız söz verdi ve Artvin iki milletvekilini gönderdiği anda üçüncü milletvekilinin kendisi olacağını belirttiğini ifade ederek Vedat beyle beraber hizmetleri ikiye katlayacaklarını söyledi. Muhalefetin uçuk söylemlerine de değinen Kışla iktidara gelemeyeceklerini bile bile uçuk vaatlerle acaba daha çok nasıl oy alırım telaşı ile plansız programsız vaatlerini komik bulduğunu ve artık ideolojik siyaset döneminin bittiğini hizmet döneminin başladığını ifade ederek biz size yapamayacağımız hiçbir şeyi vaat etmedik ve vaat etmeyeceğiz dedi.

Daha sonra söz alan Kibar’da aynı şekilde bugün hizmetleri ikiye katlama günüdür ve bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz dedi. Kendilerine daha çok hizmet getirebilmek adına bu fırsatın en iyi şekilde değerlendirilmesini istedi. Muhalefetten gönderilecek adayın bu topraklara daha önceki seçimlerde de olduğu gibi bir şey kazandırmayacağını zaten bizim farkında olduğumuz bölge ile ilgili dertlerimizi çözme noktasında bir katkılarının olmayacağını, ancak iktidar partisinden iki milletvekili ile Yusufelili kardeşlerimizin ellerinin daha güçlü olacağını ve işlerinin daha hızlı çözüleceğini ifade etti.

Adaylar daha sonra yoğun katılımla esnafları ziyaret ederek seçimlerde destek istediler.

Etiketler: » » » »
Share
1673 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?
#

Ak Parti Yusufeli Seçim Bürosu Açıldı” için 1 yorum

  1. Köksal ispitli : diyor ki:

    Insan aklı ile dalga geçiyorsunuz böyle bir saçmalık yok. 1000 kişi ile seçim brosu açıldındiyorsunuz tek tek sayıyorum yüz Kişiyi Geçmiyor. Yusufeli halkı AKP ye gereken cevabını 2 festivalde de verdi şimdi görüyorum ki yusufelili olmayanlarla seçim brosu açılışı yapıyorlar. Seçim brosunda ne anlatacaklar acaba yusufelini ve halkını nasıl yok edeceklerinimi.