logo

“AK Parti Vaat Etmez, Yapar”

İsrafil Kışla: Muhalefet konuşurken biz Halkımıza hizmetkarlık yaptık

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve Şavşat Belediye Başkanı A.Sinan Öztürk, Çay TV de canlı yayın konuğu oldular. AK Parti’nin siyaset anlayışının hizmet etmek olduğunu ifade eden Kışla” Bizim işimiz hizmet etmek, AK Parti’nin böyle bir siyaset anlayışı var. Ne ihtiyaç varsa, hangi ilin, ilçenin ne ihtiyacı varsa onları yapmaya çalıştık, kuru vaatlerle milleti hiç aldatmadık. Ne aldatan olduk ne aldanan” dedi

Daha Fazla Hizmet İçin Artvin’de İki AK Partili Milletvekili İstiyoruz

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve Şavşat Belediye Başkanı A.Sinan Öztürk Çay TV de canlı yayın konuğu oldu. Şavşat’ta 2011 yılına göre daha da iddalı olduklarını belirten Öztürk “Şavşat hizmete susamıştı. Kendilerine burada Şavşat halkı adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Son 4 yılda Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla sayesinde birçok hizmet gördük. Daha fazla hizmet istiyoruz. Hizmette koşmak istiyoruz. O açıdan artık Artvin’de iki iktidar milletvekili görmek istiyoruz” dedi.

Bizim İşimiz Hizmet Etmek

Şavşat’ta ve Artvin’de vatandaşların kendisini iyi tanıyacağını ifade eden Kışla” 4 yıl öncesine kadar da bir hizmetin içerisinde olan bir kardeşinizdim. Kurmuş olduğumuz Artvinliler Vakfı ile İlim Yayma Cemiyeti Vakfı ile yıllarca gençliğimize hizmet ettik. Ülkemize hizmet ettik. Özelde Artvin’imize hizmet ettik. Biz gönüllere hizmet etmeye çalıştık, gönülleri kazanmaya çalıştık. 4 yıldır da her partili benim kim olduğumu? Ne yaptığımı? Nasıl bir siyaset uyguladığımı hangi siyasi görüşten olursa olsun beni çok iyi tanırlar. Ve yapamayacağım bir şeyin sözünü vermedim. Ve Allah’a da hamd ediyorum, gerçekten verdiğimiz her sözü de yerine getirmek nasip oldu. Bu çok güzel bir şey gerçekten, yani o insanların yanına bir daha gittiğiniz zaman onları aldatan bir kişi olmamak verdiğiniz sözleri yerine getirmiş olarak gidiyor olmak gerçekten çok güzel bir duygu. Mesele hastanenin temelini atmak bana nasip oldu. Belki bir ilçede 50 senede bir yapılır. Temelini atmanın yanı sıra açmak da bize nasip oldu.

Artvin’de Sağlıkta ve Eğitimde Devrim Yaptık

Şavşat’a kendi döneminde temeli atılan ve bitirilen 63 yatak kapasiteli Şavşat Devlet Hastanesine de değinen Kışla; Eskiden Şavşat’ta ki bir hastanın Şavşat’ta tedavi edilemediğini, Borçka’ya SSK hastanesine gidildiğini ifade ederek. Şimdi bu yapılan hizmetleri görmemek için bir insanın gözünün kör olması lazım. O bakımdan bunun memnuniyetini halkımız görüyor. Birileri ısrarla görmek istemese de gören halkımız var. Her fırsatta söylüyorum bizim için sağlık ve eğitimi önemsiyorum. İstiyorum ki gençlerimiz iyi eğitim görmek için şehir dışına gitmek zorunda kalmasınlar. Buralarda iyi şartlarda eğitim görsünler. Şavşat Anadolu Öğretmen Lisesinin son halini ekran da izleyicilerle paylaşan Kışla;” Şavşat’ta çok güzel şeyler yaptık. Bakın işte Anadolu Öğretmen Lisesi, Bu hizmetin de temelini biz attık çok yakında bitecek. Allah nasip ederse açılışını da biz yapacağız. Birileri de diyor ki Şavşat’ta ne yapıldı. İşte bu” ifadelerini kullandı. Bütün liseler kolej ortamında olsun diye birçok lisemizi onardık. Diğer taraftan Meydancıkta Çok Programlı Liseye kız yurdu yaptık, kapalı spor salonu inşaatına başladık.

Şavşat’a Yüksekokul Geliyor

Şavşat’ta yapılan hizmetlerin beklide en önemlisinin bu olduğunu ifade eden Kışla;” Allah’a çok şükür Şavşat’a meslek yüksel okul kazandırıyoruz. Geçmişte Artvin’de ne vardı? Şavşat’ta ne vardı? Bu hizmetin yapılması benim için de çok güzel bir duygu oldu. Şavşat’a kapalı spor salonu yapıyoruz altında gençlik merkezi ile bununda temelini biz attık. İnşallah açılışı da bize nasip olacak. Şavşat tarım ilçe müdürlüğünü yaptık. Allah aşkına Şavşat’a ne yaptı diyenler gelip bir baksınlar. Diğer taraftan SGK yı açtık Şavşat’ta. İlçe de açınca halkımızın ayağına götürdük. Borçka’da da açtık. İnanın kamu kurumu adına devlet adına yapılması gereken her yatırımı Şavşat’a getirdik. Milletvekili olduğumda Şavşat Kırsal Kalkınma Planında Yoktu. Ardahan ve Karstan 4 ilçe Artvin’de Yusufeli ve Şavşat vardı. Ve büyük mücadelelerle Şavşat ve Artvin Merkez i dahil ettik. Bu sayede birçok vatandaşımız teşvik alıyor. Aşağıköy, Cevizli, Karaköy, Kirazlı, Küplüce, Köprüyaka, Kurudere, Meşelik, Pınarlı, Tepeköy, Veliköy, Yavuzköy, Yoncalı köylerimizn sulama suyunu getireceğiz. AKAK Projesi kapsamında. Traktöründen, süt sağma makiasından tutunda %70 hibeyle halkımızın almasını sağladık. Tarım il müdürlüğümüz 50 tane tavuk kümesini bedava dağıttı. İnsanlarımız bu şekilde gelir kazanıyorlar. Verdiğim ilk sözlerden biri de Halk bankasını Şavşat’a kazandırmaktı. Bunu da yapmak bize nasip oldu. Önemli olan vatandaşa hizmet etmek, vatandaşa hizmet götürmek.

Borç Yükü Fazla Olan Bir Belediye Aldık

Borçları çok olan bir belediye devraldıklarını ifade eden Öztürk, şu anda devlet kurumları hariç belediyenin tüm borçlarını ödediklerini ifade etti. Alt yapı Hizmetleri, Sosyal Hizmetler ve Turizm alanında hizmetler olarak 3 başlıkta hizmetlerini anlatan Öztürk. Öncelikle su sorunu çözdük. Su depolarını yeniledik. Sakin Şehirler Birliğine üye olduk. Şavşat’ın tanıtım konusunda bir eksikliği vardı. Şavşat’ı marka şehir yapacak çalışmaların içerisindeyiz. Yıllardır uzun bir süredir Cumhuriyet caddesi nin asfalt problemini çözdük. İlçemizin muhtelif yerlerinde çeşmeler yapıp ilçemizden şehit olan evlatlarımızın isimlerini verdik. Belediye pasajını yeniliyoruz. Engelsiz yaşam merkezi açtık. Engelli kardeşlerimizn yaşayabileceği bir yer. Efkar Tepesini yeniliyoruz. Bu da kısa zamanda Şavşat’ımıza kazandırılacak. Şehrin değişik yerlerinde oyun parkları yaptık. Gençlik Merkezi Kurduk. Çocuk Belediyesini kurduk. 7 ile 14 yaşları arasında çocuklardan oluşan bir Belediye Başkanlığımız var artık.  Şehrimize fiber optik kablolar döşettirdik. İnternet hız problemini çözdük.

Şavşat Çevre Yolunu başlattık diyen Kışla; Bu çevre yoluyla Şavşatımız rahat bir nefes alacak. Bununla birlikte bölgemiz için hayati önem taşıyan Sahara Tüneli ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu tünel kışın zor şartlarında Ardahan Bağlantısını rahatlatacak ve ulaşım daha da kolaylaşacak. Bu projeler Şavşat’ımızın hem turizm alanında hem de Ulaşım alanında daha da kalkınmasını sağlayacak.

Ç.P.

Etiketler: » »
Share
1440 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?
#

“AK Parti Vaat Etmez, Yapar”” için 2 Yorum

  1. Yusufelili : diyor ki:

    Sayın vekil Yusufeli’ne yaptıkları yatırımlardan bahsetmiyor çünkü Yusufeli’ne göz görülür hiç bir yatırım yapmadılar!Yeni yapılmakta olan Artvin-Erzurum yolu tam bir ucube yol olmuştur! Bu yol öyle ucubedirki dün bir otomobil bu yolda yolun dar ve mıcır dolu oluşundan dolayı kaza yapmış 1 kişi hayatını kaybetmiş 5 kişi ise yaralanmıştır!Bu yol dar ve eski yolla aynıdır tek gidiş-geliş bir yoldur ve 60çkm 42 tünelle yol katledilmiştir! Bir yol yapmayı bile becerememiştir akp hükümeti! Hakkari’ye kadar heryere duble yol yapan hükümet Yusufeli’ne eski tip yolu reva görmüştür! Oyu Yusufelili verir hizmet oy vermeyenlere gider! Ama bu seçim Yusufeli ve Artvin’de akp için tam bir hezimet olacak!

  2. UMUT : diyor ki:

    doğru söylüyor..ama hep inşaat.+ maden çıkarma, + birsürü hes yapımı, +4 yıl ortalarda görünmeyip seçim yılı çalışmak, + chp ardanuç belediyesini aldı diye dışlamak ama seçim olacak diye şimdi konser felan yaparak ardanuç halkına şirin görünmeye çalışmak vsvs sayın israfil kışla gerçekten çok çalışmışsınız bravo doğrusu tebrikler