logo

AK Parti Teşkilatları İftarda Buluştu

AK Parti Artvin il ve ilçe teşkilatları AK Parti İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programında bir araya geldi.

Artvin Star Düğün Salonunda düzenlenen iftar programına AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Yusufeli belediye başkanı Eyüp Aytekin, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri, Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun, belediye ve il genel meclisi üyeleri, ilçe başkanları ve partinin değil kademelerinde görev yapan kişilerle AK Parti’ye gönül vermiş vatandaşlar katıldı.

İftar yemeğinin yenmesinin ardından programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Erkan Balta 3 sene aradan sonra AK Parti’nin Artvin ve İlçelerindeki tüm teşkilat mensuplarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Ramazan Ayının Müslüman’lar ve İslam coğrafyası için ayrı bir önem taşıdığını ifade eden Balta Ramazan’ın Müslümanların ruhunu yeniden tasvir ettiği, kendisini hesaba çektiği önemli bir zaman dilimi olduğunu dile getirdi. Ramazan’ın ferdi bir ibadet olmasının yanında sosyal yönünün de olduğunu kaydeden Balta “Ramazan manevi bir çok lezzeti tattığımız kutlu bir zaman dilimidir. Ramazan’da diğer insanların acılarını daha çok hissederek diğer aylara göre daha çok yardımlaşmaya, paylaşmaya, kardeşliğe, dostluğa, birliğimize önem veriyoruz.

AK Parti Artvin Kadroları Olarak Son 6 Yılda Çok Büyük Başarılara İmza Attı

Birlikte olan insanlar daha çok kavga ediyor. Ramazan gibi kutlu zaman dilimlerinde biz bu dargınlıklarımızı kırgınlıklarımızı bir tarafa bırakarak yeniden birlik beraberliğimizi sağalamaya vesile oluyor. Bugün ki programımızın da buna hizmet edeceğine inancım tam.

AK Parti Artvin kadroları olarak son 6 yılda çok büyük başarılara imza attıklarını kaydeden Balta “Mahalli seçimlerin akabinde Cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemiz açısından dönüm noktasıydı. Bu seçimler Artvin’de çıtayı en yükseğe taşıdığımız seçimler oldu. Nihayet 1 Kasım seçimlerinde teşkilatlarımıza adayımızla birlikte güzel bir başarıya imza attı. Ülkemizin çok kritik dönemlerden geçtiği şu günlerde parti olarak birlik ve güç birliği içinde olmamız öyle inanıyorum ki çok çok büyük önem arz ediyor. Normalde bir birilerine düşman rakip güçler AK Parti’ye Türkiye’ye karşı gün geliyor beraber harekat edebiliyor. Bu nedenle birliğimizi bozmadan yolumuza devam etmeliyiz. Liderimizin önümüze koyduğu hedefe daha güçlü ve daha kararlı yürümeliyiz.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de konuşmasında bu tarz programların dosta düşmana karşı birlik ve beraberlik göstergesi olması bağlamında önem arz ettiğini söyledi.

Kocatepe “Ramazan sofraları zenginin zengini ağırladığı sofra değildir, açların doyurulduğu sofrada değildir. Ramazan sofraları fakirliyle zenginiyle, amiriyle memuruyla, işçisiyle, esnafıyla bir tas çorbaya birlikte kaşık atabilme olgunluğunun gösterildiği yerlerdir. Birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde bu iftar soframız buna katkıda bulunur diye düşünüyorum. Kan ağlayan İslam dünyası için rabbin birlik beraberlik mutluluk versin. Bizleri de Ramazan Ayının yüzlü suyu hürmetine affı mağfiret eylesin” dedi

Emeği geçenlere teşekkür eden Kocatepe şimdiden tüm teşkilatımızın Ramazan Bayramı’nı da kutluyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Başbakanlık Dahil Olsa Ak Parti’de Şahsiliğin Önemi Yoktur

Artvin AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla’da yaptığı konuşmada AK Parti gibi bir davanın mensupları olmanın ayrıcalığını ve huzurunu yaşadıklarını belirtti.

AK Partinin siyasetin ötesinde bir dava hareketi olduğunun en önemli göstergelerini bu yıl yaşadıklarını kaydeden Kışla “ Malum iki kere seçim oldu. 7 Haziran’da milletvekili olup 1 Kasım’da olamayanlar var. Bir bakanlar kurulunda görev alıp 4 ay sonra bakan olamayanlar var. 21 ay başbakanlık yapıp bugün başbakan olmayan var. Başbakanlık dahil olsa AK Parti’de şahsiliğin önemi yoktur. En ufak bir problem yaşamadık. Birlik beraberliğimizde en ufak bir bozulma yok. Önemli olan bu millete hizmet etmektir. İşte nefisimizi ayaklar altına almak budur. Milletin menfaatlerini şahsi çıkarların üstünde tutmanın ve siyasi olarak sıradan bir parti olmadığımızın en güzel örneklerini bu yıl yaşadık. Kişisel menfaatlerimizi aşmalıyız” dedi.

Kışla Türkiye’nin ve bu milletin AK Parti’ye ihtiyacı olduğunu savunarak 7 Haziran seçimlerinin bunu göstergesi olduğunu söyledi.

72 Maddeyi Yerine Getirdik, Bizim Önümüze Terör Kanundan Değişiklik Yapmamızı Koydular

Kışla “ Bütün dünya Türkiye’yi takip ediyor. Bir taraftan mazlumlar, İslam dünyası Türkiye’den umut bekliyor. Afrika, Kafkaslar, Balkanlar Türkiye’nin şaha kalkması, yeniden bu mazlumların sözcüsü olması beklentisiyle Türkiye’yi takip ediyor. Bir taraftan sözün ona dostlarımız, ama gerçekte dost olamayanlar, gerçekte dünyayı kendi emperyalist emelleriyle yönetmek isteyenler birkaç devletlerde bizi takip ediyor. Bizi Avrupa birliğine almamak için önümüze neler koyduklarını görüyorsunuz. Hiçbir ülkeye bize koydukları şartları koymuyorlar. Hani dostluk. Kendilerinde terörist eylem yaşandığında kimyaları bozuluyor. Olağan üstü hal ilan ediyorlar. Her türlü polisi ve askeri tedbirleri alıyorlar, biz ise 40 yıldır terör belası ile uğraşıyoruz. Terör meselesinde güya bütün devletler birlikte hareket edeceğiz. Şuanda bize serbest dolaşımla ilgili 72 maddeyi yerine getirdik, bizim önümüze terör kanundan değişiklik yapmamızı koydular. Terörle mücadeleyi hafifleteceksiniz. Yapma ya! Sen can vermiyorsun burada; bizler şehit veriyoruz. Türkiye’nin terörü bitireceğini fark edince terörün belini kuracağımızı anlayınca, Avrupa Birliğine girmek istiyorsanız, serbest dolaşım istiyorsanız, terörle mücadeleyi bu sertlikte yapmamalısınız diyorlar. Bunlar gerçek dostlar değiller. Bunlar Türkiye’nin büyümesini gelişmesini istemeyenler. Türkiye olarak kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. Bunun için güçlü olmak zorundayız. İri olmak zorundayız, diri olmak zorundayız. Bu milletin bizden başka umudu yok. Biz bu milletin umutlarını boşa çıkaramayız. Çok daha fazla çalışmalıyız.

15 Yılda Artvin’e Yapılmayan Hizmetleri Bizim Başkanlarımız 5 Senede Yapacaktır

Buralara sizlerin gayretleri ile geliniyor. İstikrar ile geliniyor. Türkiye’de de tarih yazdık, Artvin’de de yazmaya devam ediyoruz. Yerel yönetimleri kazandık. 15 yılda Artvin’e yapılmayan hizmetleri bizim başkanlarımız 5 senede yapacaktır. Her ilçenin el değmedik meselesi kalmadı. Her türlü yatırım yapıyoruz. Hepsinden haz duyuyorum, mutluluk duyuyorum. Her ilçede yoldur, okuldur, hastanedir, spor tesisidir bunlar gibi bir çok yatırım yapıyor devletimiz. Bunlar sizlerin sayesinde oluyor” dedi.

Türkiye’de terörün biteceğine inandığını kaydeden Kışla 7 bin 600’den fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini iddia etti. Kışla milletin meclisten beklediği görevi dokunulmazlığı kaldırarak yaptıklarını dile getirerek konuşmasının son bölümünde şunları söyledi.

CHP Paralel Yapının Sözcülüğüne Soyundu

“ Bu dokunulmazlıkları kaldırırken birilerinin nasıl zikzak çizdiklerini gördünüz. Biz milletin yanında durdukça birileri saman alevi gibi savrulup duruyor. Başta dokunulmazlıkları kaldıralım dediler. Sonunda bir baktık çark ettiler. Sonra milletten tepki gelince 15-20 milletvekilliyle destek verdiler 376’yı bulduk. Birçoğu terör örgütünün sözcülüğünü yapar duruma düştü. Bu bakımdan millet bunları görüyor. Biz paralel yapıyla mücadele ederken CHP kalkıyor paralel yapının sözcülüğüne soyunuyor. Bu yapı siyaseti dizayn etmeye çalıştı. Bunlar bu ülkede darbe teşebbüsünde bulundular. Bunları herkes görüyor. Bunlar ne zaman ki asli işler, vakıf işleri yapıyorlardı, hayır işleri yapıyorlardı biz zaten muhafazakâr bir parti olarak hepsiyle hukukumuz iyi. Tüm vakıf ve derneklere elimizden gelen desteği gösteriyoruz. CHP’nin genlerinde bir cemaatle bir hukukunun olması mümkün mü? Asla mümkün değil. Bugün kol kola dolaşıyorlar. Biz doğru yerde durdukça onlar ne yapacağını şaşırıyorlar. Muhalefet yapacağız derken CHP’nin tabanını da kaybedecekler. Oysa muhalefet karşıda durmakla yapılmaz. Bizden daha iyisini vaat ederek de muhalefet yapılır. 7 Haziran’da biraz yaptılar oylarında hemen fark etti. Sonra bunları kullanan güçler yine başak yönlere çektiler. Bunlardan bu millete fayda gelmez. Bugüne kadar gelmemiş bugünden sonrada gelmez. Bu milletin umudu AK Parti. Yani bizleriz. CHP’nin hali belli, HDP’nin hali belli, MHP’nin belli” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların sonrasında teravih namazına kadar program çay sohbeti şeklinde devam ederken programa katılanlar Star Düğün salonunun sunduğu hizmettin Artvin koşullarında çok kaliteli ve güzel bir hizmet olduğunu ifade ederek işletme sahibi Tolgahan Aydemir’e teşekkür ettiler.

İşletmenin yaklaşık 400 kişilik bir gruba çok kaliteli, temiz ve hızlı bir şekilde iftar yemeği vermesi Artvin’de bir çok işletmede eksikliği hissedilen bir konu olması dolayısıyla yeni yapısı ve işletme anlayışıyla Star Düğün Salonunu kalitede çıtayı ne kadar arttırdığının bir göstergesi oldu.

Etiketler: » » »
Share
1304 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?