logo

AK Parti Teşkilatı İstişare Toplantısı Yapıldı

AK Parti Artvin Teşkilat Buluşması Marina Sosyal Tesisleri Artvin Sofrasında Gerçekleşti.

 

Teşkilat buluşmasına Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, AK Parti İl Teşkilatı, Merkez İlçe Teşkilatı, AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı, AK Parti Gençlik Kolları Teşkilatı ve üyeler katıldı.

Kocatepe; “Bu Şehirde Birlikte Çalışmak Ve Şehri Birlikte Yönetmek İstiyorum”

Teşkilat buluşmasında konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,  yaklaşık 2 yıla yakındır Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatarak çağın iletişim çağı olduğunu ve sürekli hareket edenlerin kazandığı bir çağ olduğunu ifade etti.  Kocatepe, “ Yerel yönetimlerin yaptıklarını en iyi teşkilatlar anlatır.  Bizim kendimizin anlatması sizlerin anlatması kadar etkili olmayabilir. Bu konuda bizimde eksikliklerimiz belki materyallerimiz belki o hafta bir araya gelip istişare edemememiz. İşte bu toplantıları bunlara vesile olsun diye yapıyoruz.  Belediyemizin 3 ayda bir bültenini çıkartıyoruz. Şimdi ilkini çıkardık. İsmini de Artvin’de Yaşam olarak koyduk.  Şuan sizlerin elinde bulunan gazetenin içini bir okuyun bu yaptıklarımızı 15 yılda değil 15 ayda yaptıklarımız. Hem de aynı bütçe ile. Sevince insan üretiyor Allah’ta yardım ediyor. Hiç düşündünüz mü sağımızda solumuz da felaketler oldu yollar kapandı Artvin’de elhamdülillah hiç bir şey olmadı. Yolun kenarlarında yarım metre kar var yol kuru aşağıdan kalorifer mi yakıyoruz sanıyorsunuz. Belediye Başkan Yardımcım, Belediye meclis üyelerimiz de burada. Gecenin 3’ünde çalışanlarımız solüsyon tuzlama çalışmalarına başlıyorlar. Gecenin 12 sinde bir mahallemizde su patlıyor biz evimizde bile üşürken arkadaşlarımız o su tamiri ile uğraşıyor. Allah razı olsun adamlar elinden geleni yapıyor.  Biz canla başla çalışıyoruz rabbim de bereketlendiriyor ”dedi.

Belediye’nin çalışmaları ve planlamaları hakkında birçok konuya değinen Başkan Kocatepe konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

Hastalık Hissediyor Sağlık Hissedilmiyor

“Bu şehrin en önemli yol, su, çöp sorunu vardı.  Bu sorunların hepsine büyük ölçüde dokunmadık mı? Hepsini çözdük demiyorum ama daha birinci yılı doldurmadan çöp sorunun çözdük.  İskebelilerin burunlarına daha o acı duman kokusu gelmiyor.  Hastalık hissediyor sağlığı kimse hissetmiyor. Bunlar sizlerin sayesin de yapıldı. Siz bizi seçtiniz biz yüreğimizdekini toprağa aks ettirdik ve bugün Artvin kazanmaya devam ediyor.

Hani ne yaptınız soranlara tek cümle ile Çöp’ü görmüyor musun?

Su sorunu. Bu şehirde Ağustos ayında başlardı son bahar yağmurları başlayana kadar su kesintisi yapılırdı. Biz geldiğimizden bu yana su kesintisi yapmadık. Fakat bulanıyor. Evet, bulanıyor dereden su gelirse yağmurda çamurda bulanır. Peki çözüm! Geçtiğimiz Nisan ayında saniyede 255 LT gelecek şekilde ihalemizi yaptık bununda yüzde 50’si hibe.  50 Trilyonluk yatırım inşallah kısa zamanda başlıyor iki yıl içerisinde de bitecek ve su sorununu da çözmüş olacağız. Bu zamana kadarda 6 tane su dinlenme havuzları yapmışız en az 4 bin metre boru ile başka yerlerden sular çekmişiz.

Yol Sorunu.  Herkesin gözüne gelen yol.  Ne kadar alt yapı çalışması yaparsanız yapın yol kadar etkili olmuyor. Kamuoyu araştırması yapıyoruz ne yaptık diye millet bi yolu görüyor Allah razı olsun yolu yaptınız diye.  900 metrelik yolu yaparken de birileri başkan girme bu yola diye uyaranlar oldu. Biz zor işlerin adamıyız hayatta kolay işimiz olmaz bizim. Bu yol eğer halkımıza şehrimize faydalı olacaksa ki mecburiyet derecesindeydi bizde bismillah dedik başladık bitirdik şimdide kaldırım ve peyzaj çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında Kafkasör yolumuzu genişlettik, asfalt döktük bariyer yaptık. Ata tepe yolumuzu asfaltlayıp bariyer çalışmalarını tamamladık.

Daha düne kadar taşlar düşer arabalar ezilir insanların kafası yarılırdı. Hastanenin oraya çelik ağlarımızı ördük geçen yağmurlarda faydasını da gördük. Yetmiyor 15 bin m2 daha çelik ağ yapılması gerekiyor.

Bilin Ve Sahip Çıkın

Sizlere dağıttığımız hizmet kitapçığı ile seçim zamanı vaat ettiklerimiz olan kitapçığı bi inceleyin.  Göreceksiniz ki onların yüzde 80 ini yapmışız hatta daha fazlasıyla uğraşıyoruz. Bir düşünüz biz ne yapmışız diye, bu kitapçığı ve bülteni okuyun yarın başınız dimdik gezeceksiniz. Yaptığımız çalışmalar dışarıdan daha iyi görülüyor. Bakın yaptığımız çalışmalarla 4 tane ödül aldık ve birçok çalışmamız ülke genelinde ses getirecek çalışmalar yaptık. Dışardakiler bizi sosyal medyadan takip edip bizleri taktir ediyor. Sizde bu çalışmaları anlatınız, bizlere ve yapılan çalışmalara kendinizin gibi sahip çıkmalısınız. Eksiklerimiz varsa gelin bize söyleyiniz. Ben merkez ilçe başkanıyken Belediyeden ne istiyorsam şimdi de aynı özenle o istekleri yerine getirmeye çalışıyorum. İdealimde ki bir Belediye Başkanını yaşamaya çalışıyorum ama sizlerin de benim idealimde ki teşkilat olmanızı istiyorum. Hepimiz belediyenin gönüllü çalışanlarıymış gibi belediyenin çalışmalarını anlatmakla mükellefiz. Biz yaptığımızı anlatamazsak yazık olur.

Bu Yıl Geçen Seneden Daha Güzel Bir Yıl Olacak

Bu yıl İskebe ’den Hapishane arkasına yol yapımı başladık. İskebe Deresinin ıslahı bitmek üzere bu yıl Halit Paşa  mevkii ve Fabrika deresi ıslah çalışmalarını DSİ ikinci yatırım planına aldı. Bunun anlamı şu, Şimşek mermerden yukarı5 ile 7 metre genişliğinde 3 bin 500 metrelik alternatif bir yolu daha şehrimize kazandırmak demek. Sosyal çalışmalarla da şehrimize hizmet vermeye devam ediyoruz işte bu yıl tiyatro ekibimizi kurduk. Bu senede Mehter ekibimizi 7 Mart’ta yine yürüteceğiz. Çünkü biz inanıyoruz ki 2 günü bir birine eşit olan zarardadır. Bu yıl Halit Paşa kavşağını yeni görünümüyle hizmete açıyoruz. Alt Haypet ile Üst Haypet’i birleştiriyoruz. 3’üncü cadde de yürüyen merdiven ve otopark çalışmalarımız bu yıl içerisinde başlıyor. Şehrimizin en önemli eksiklerinden biri olan Hal sorununu bu yıl içerisinde çözüyoruz.

Artvin’imize güzel şeyler yapıyoruz, yapmaya da devam ediyoruz. Bereket hep birlik olmakta bereket bu masada.”

Balta; “Artvin’de AK Parti Belediyeciliğinin En Güzel Örneğini Görüyoruz”

Teşkilat buluşmasında konuşan AK Parti İl Başkanı Erken Balta sözlerine, Artvin Sofrasının böylesi güzel geceler de teşkilatın bir araya toplanmasına imkân sağlayan mekân olduğuna ve teşkilatı bir araya getirip buluşturan,  Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye teşekkür ederek başladı. Seçimleri geride bıraktıktan sonraki aylarda teşkilat üyelerini zorlayan programlar olmadığını ve reha betten ötürü çok sık bir araya gelemediklerini belirten İl Başkanı Erkan Balta, Belediye Başkanımızı teşkilat mensupları ile bir araya getirip bilgi alışverişinde bulunmak, yerel yönetimin AK Parti’ nin Artvin de topluma yönelik çalışmaları en önemli unsurunu teşkil ediyor dedi.

Artvin’de yerel yönetimlere sahip olmakla İl Belediyesini kazanmakla bütün Türkiye’nin dikkatini çeken büyük bir başarıya imza attıklarını hatırlatan Balta, İl genel meclisi yoluyla da Özel İdare Hizmetleriyle önemli yatırımlar yapıldığını söyledi.

İl Başkanı Balta konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

“ Belediyeler önemli bir hizmet aracı. Artvin’de Mehmet Kocatepe ile AK Parti Belediyecililiğini kazanmış olması elbette büyük bir kazanç ama bu hizmetlerin takip edilmesi bunların bizzat başkanımız tarafından bizlerle istişare ederek neler yapıyoruz, ne sorunlarla mücadele ediyoruz Artvin’in gerçeği nedir bunları bizlerin AK Partililerin bilmeye ihtiyacı var çünkü AK Partili belediyeye sahibiz.

AK Parti hükümetini yıpratmak için gerek içerden gerek dışarıdan akla hayale gelmeyen her türlü saldırı, her türlü entrika, her türlü ayak oyunları ile boğuşulduğunu görüyorsunuz.  Düşman aramak için dışarıya bakmaya gerek yok. Dışarıdakilerin içerdeki uzantıları piyonları kendi içerimizde bize düşman üretmeye yetiyor.  Böyle bir ortamda bugün ki Türkiye’nin bu gücünü sağlayan Adalet ve Kalkınma Partisi ise bizde teşkilatlar olarak seçim yok diye rehavete kapılmamalı yatmamalıyız.  AK Parti iktidarının siyasi gücünü siyasi iktidarını koruyabilmek için teşkilatlarımız her an bir seçim varmışçasına uyanık olmalı bilgili olmalı sürekli bir çalışma ve faaliyet içerisinde olmalı.

Bizim asıl gayemiz bu millete hizmet etmek, yüceltmek ise bunu da biz en güzel manada merkezi hükümetle de yerel yönetimlerle de yapıyoruz.  Başka insanların gönüllerini kazanacaksak akıllarında ki katı tutumlarını gevşeteceksek yaptığımız hizmetlerimizi niyetlerimizi daha güzel anlatmakla bunu başaracağız. İnsanlar bizim farkımızı anlamak için bizleri daha yakından tanımak zorunda”

( Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü )

 

Share
531 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?