logo

AK Parti Milletvekili Kışla, Ulaşımda Mega Projelerini Açıkladı

Artvin’in en önemli ve öncelikli konuların başında ulaşım sorununun geldiğini bilen AK Parti Milletvekili Kışla, 4 yılı aşkın süredir gerçekleştirilen ilimizin ulaşım projelerine ek olarak gelecekte uygulamayı düşündüğü ulaşımda mega projeleri açıkladı. Mega Projeler arasında Sarp Sınır Kapısı’nın modernizasyonu da yer alırken, sınır kapısının son hali de kamuoyu ile paylaşıldı.

sarp sınır kapısı

 

İlimizin kalkınmasının ve gelişmesinin en önemli koşulu hiç kuşku yok ki ulaşıma bağlı durumda. Kalkınmanın, turizmin ve ekonominin gelişmesini tetikleyen en önemli etken ulaşım. AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, her konuda olduğu gibi son derece önemli bir konu olan ulaşım sorununun çözümüyle de ilgili projeleri Artvin’i ulaşım alanında uçuracak nitelikte. Ulaşımda rahatlama sağlayacak mega projelerini bir bir gerçekleşmeye başlandığını belirten AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, yeni dönemde uygulamaya başlayacağı mega projelerini kamuoyu ile paylaştı. Kışla yaptığı açıklamada; “ Artvin’in en önemli sorunları ulaşım sektöründe yaşanmaktadır. Bu nedenle çalışmalarımızı hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Yeni dönemde ivedilikle yapılacak projelerimizi kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyarken, bu projelerin bir çoğunun ön hazırlıklarının ve proje ihalelerinin büyük bir kısmının da yapıldığının bilinmesini istiyoruz. Rize –Artvin Havalimanı çalışmalarının devam etmekte olduğunu, Her Artvinli’nin rüyası olan Cankurtaran Tüneli’nin kısa bir süre sonra hizmete açılacağını, Artvin alternatif bağlantı yolunun proje ihalesinin yapıldığını, Borçka Macahel halkının çilesi olan Macahel Tüneli’nin programa alındığını, Borçka Muratlı Barajının yapımından dolayı Güreşen bölgesindeki 5 köy yolunun gidiş-geliş 24 km yolu kısaltan Muratlı Barajı üzerinde asma köprü yapılması için yola çıkıldığını, Ardanuç-Şavşat ilçelerini Artvin’e bağlayacak Deriner Barajı üzerinden Yusufeli yoluna bağlayacak 400 metrelik asma köprünün proje çalışmalarına başlandığını, varyant yolu bay-past edilerek ulaşımda büyük bir rahatlamanın sağlanacağını, Şavşat’ın içinden geçen Ardahan yolunun şehir dışına çıkaran çevre yolu çalışmalarının sonuna gelindiğini, Ardanuç-Ardahan arası yolu çalışmalarının tamamlandığını, Sarp sınır kapısının yeniden düzenlenerek modern hala getirileceğini, Hopa Balıkçı barınağı ihalesinin yapıldığını, Hopa-Batum Demiryolu proje çalışmalarına başlandığını, Borçka- Muratlı Gümrük kapısının açılması için çalışmaların devam edildiğini, Şavşat-Veliköy yolunun inşaatına başlandığını, Turizm’de potansiyel oluşturan Şavşat Karagöl yolunun asfaltlandığını, Artvin Kafkasör’e alternatif yolun yapıldığını, Borçka-Macahel yolunun asfaltlandığını, “YEŞİLYOL PROJESİ” yol çalışmalarına başlandığını, Hopa-Sarp tan başlayarak Borçka Macahel’e oradan da Şavşat bağlayan yeşil yol çalışmalarının tamamlanarak Hopa-Borçka- Macahel ve Şavşat’ın doğal güzelliklerinin turizme kazandırıldığını belirten Sayın Kışla ; “Halkımıza hizmetten başka bir amacımız yoktur. Artvin için ne kadar çalışsak ne kadar çabalasak azdır. Her şeyin en iyisini hak ediyor. İnşallah başlayan, devam eden ve proje aşamasında olan bu projelerimizi kısa sürede tamamlayarak ana arterlerde büyük bir rahatlama sağlamış dolayısıyla ilimizin önemli bir sorununu daha çözmüş olacağız” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Milletvekili Kışla’nın kamuoyu ile paylaştığı projeler kamuoyunda büyük beğeni ile karşılandı. kisla turizm (1)

Share
1873 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?
#

AK Parti Milletvekili Kışla, Ulaşımda Mega Projelerini Açıkladı” için 1 yorum

  1. Ali Haydar : diyor ki:

    Sayın Kışla Ardanuç-Olur karayolu ne oldu? yoksa ihaleye fesatmı karıştı? hani 1 yıl önce bitecekti bu yol!!