logo

Ak Parti Milletvekili Adayları Dayanışma Yemeğinde Buluştu

AK Parti Milletvekili adayları, Dayanışma Yemeğinde Artvin Merkez ve diğer ilçelerin mahalle temsilcileri ile buluştu.

Artvin Havuz düğün salonun da gerçekleştirilen yemeğe Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Milletvekili Adayı Vedat Kibar, AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy ve Arhavi, Hopa, Kemalpaşa, Borçka, Murgul, Ardanuç, Şavşat, Yusufeli, Artvin’den katılan çok sayıda AK Parti temsilcileri katıldı.

Çok sayıda vatandaşların katıldığı yemekte ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta yaptı. Balta; yemeğe katılan AK Parti ilçe ve mahalle temsilcilerinin isimlerini tek tek katılan sayarak, “ Bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ederiz, Allah sizden razı olsun! Sizden aldığımız güç ve enerjiyle inşallah bu dönem 2 Milletvekili yollayacağız” dedi.

Ardından Kürsüye konuşmaları yapmak için Çağrılan Milletvekili Adayı Dr. İsrafil Kışla büyük alkış ve Artvin Senle Gurur duyuyor tezahüratla kürsüye geldi. Kışla; “Ben de sizlerle gurur duyuyorum, sevgili hemşerilerim sağ olun, var olun. Allah hepinizden razı olsun” sözleriyle konuşmasına başladı. Kışla sizlere 5 yılda neler yaptığımı anlatmayacağım çünkü bunları her toplantıda dile getirdim bu yüzden sizlere aynı şeylerden bahsedip sıkmak istemiyorum. Sizler şunu demek istiyorum: Y0erel seçimlere siz gerekeni yaptınız 6 ilçede 1 de Artvin Merkez’de Belediyeleri aldık ve 1 yıl oldu ikinci yılına girdik. Bakın Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe nasıl çalışıyor? 93 yıllık çöp sorunu çözdük, Hatila tarafından gelecek yolda yakın da inşaatı başlayacak. Suyu da çözdük protokol imzaladık. Bunları yaptık da işimiz bitti mi? Hayır, daha çok çalışmamız lazım. Bu yüzden sizden tek bir şey istiyorum, eğer bu sefer Artvin 2 Milletvekili götürürse daha çok bundan Artvin faydalanır bu yüzden sizden Kardeşim Vedat Kibar’ı da Ankara göndermenizi istiyorum” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise “Yerel seçimlerde bana verdiğiniz destekten dolayı size tekrar teşekkür ederiz. Sağ olun, var olun şimdi Benden Artvin için çok şey bekliyorsunuz tabi ki haklısınız. Bizde şimdi daha çok çalışıp size layık olmaya çalışıyoruz bundan kuşkunuz olmasın” dedi.

AK Parti Milletvekili ikinci sıra adayı Vedat Kibar ise yaptığı konuşmada Artvin’in neden meclise iki AK Partili vekil göndermesi gerektiğini anlatarak, “İsrafil ağabeyin mecliste işlerinin rahatlatmamız lazım. Kendisinin seçimden sonra iş yoğunluğunun ve sorumluluklarının artacağını düşünüyorum. Ona mecliste yardımcı olacak ikinci milletvekili olmalı. Artvin’in daha büyük yatırımlar alması noktasında ikinci milletvekilinin önemi büyüktür. Buna ilimizin ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Toplantı yemeğe katılan vatandaşlarla mahalle ve ilçelerine dair sorunların anlatılması ve de vekil adaylarından beklentilerinin dile getirilmesi ile son buldu.

Etiketler:
Share
1251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?
#

Ak Parti Milletvekili Adayları Dayanışma Yemeğinde Buluştu” için 3 Yorum

 1. Ali İsa : diyor ki:

  Artvin’e söz verdiğiniz projelerden neleri yaptınızda utanmadan Artvinlilerden oy istiyorsunuz!.Hani nerede Artvin Organize Sanayi bölgesi?Organize sanayi bölgesi olaman Türkiye’deki iki ilden birisi Artvin’dir!.Hani nerede Artvin’e Belediye otobüsü?Hani nerde Artvin-Yusufeli-Erzurum arası duble yol?,Hani nerdede Artvin kent meydanı?,Hani nerdede Artvin Çoruh üniversitesine Tıp Fakültesi?,Hani nerede Artvin şehir merkezine alternatif yol? Hani nerede Artvin şehir merkezine mezbahane?,Hani nerede Artvin’e meyve sebze hali?Hani nerede Seyitler köyünün belediye sınırları içerisine alınıp şehir merkezinin genişletilmesi ve AÇÜ’nün öğrencilerinin çift vesait fahiş fiyat ulaşım sorununun çözümü?.Ufak tefek işler yaparak Artvinlilerin gözünü boyayamazsınız size oy yok!

 2. Halil : diyor ki:

  Artvin’e gözle görülür önemli bir hizmet yapmadınız halk size niye oy verecek?Eğer oy istiyorsanız önemli hizmetler yapmalıydınız.

 3. Erhan Kırmızı : diyor ki:

  İSRAFİL KIŞLA İLE VEDAT KİBAR ARASINDAKİ YAKINLIK, HZ. MUSA İLE HZ. HARUN ARASINDAKİ YAKINLIK GİBİ

  Bu benzetme elbette nübüvvet (peygamberlik) yönüyle değil.
  Yardımlaşma biçimiyle İsrafil Kışla ve Vedat Kibar’ın durumunu Hz. Musa ve Hz. Harun’un durumuna benzetebiliriz.
  Taha süresi 25 – 35 ayetlerine bir göz atalım;
  Arapça:
  25. Kale rabbişrahli sadri
  26. Ve yessirli emri
  27. Vahlül ukdetem millisani
  28. Yefkahu kavli
  29. Vec’alli vezıram min ehli
  30. Harune ehiy
  31. Üşdüd bihi ezri
  32. Ve eşrikhü fi emri
  33. Key nüsebbihake kesira
  34. Ve nezkürake kesira
  35. İnneke künte bina besiyra
  Manası:
  25. Musa dedi: “Ey Rabbim, benim göğsüme genişlik ver,
  26. İşimi kolaylaştır bana,
  27. Dilimden düğümü çöz,
  28. Sözümü iyi anlasınlar
  29. Bana ailemden bir yardımcı ver
  30. Kardeşim Harun’u
  31. Onunla sırtımı pekiştir
  32. Onu görevimde ortak et
  33. Ki Seni çok tesbih edelim
  34. Ve çok analım Seni
  35. Şüphe yok ki, Sen bizi görüp duruyorsun”
  Artvin büyük bir ildir. Arhavi’den Şavşat’a, Hopa’dan Yusufeli’ne,Kemalpaşa’dan Murgul’a büyük bir coğrafya. Bir iktidar milletvekili olarak İsrafil kışlanın bu kadar büyük bir coğrafyanın sorunlarını tek başına çözmesi, hem de Türk, Kürt, Gürcü, Laz, Hemşinli gibi çok ayıda etnik grupların taleplerine cevap vermesi çok zor olduğu için kendisi ile uyumlu çalışacak olan bir vekil adayını Vedat Kibar’ı kendisine yardımcı olarak istedi.
  Hz. Musa talebini Allahtan dilemişti.
  Vedat Kibarın vekilliğini nasip edecek olan Allah’tır ama Vedat Kibar’ın vekil olması zahiren biz Artvin halkının desteğine bağlı.
  İnşallah Artvin halkı bu desteği fazlası ile verecek ve bu uyumlu ikili İsrafil kışla ve Vedat Kibar’ı mecliste göreceğiz.