logo

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Koçak’tan 7 Mart Açıklaması

Onların Niyetleri 7 Mart Akşamı Belli Olmuştur”

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, yazılı olarak yaptığı açıklamada 7 Mart Artvin’in Kurtuluşu’nun 95.Yıl dönümünde gerçekleştirilen kutlama töreninde yaşananlar ve Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe başta olmak üzere Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın yuhalanma olayını sert bir dille eleştirerek, “Onların Niyetleri 7 Mart akşamı belli olmuştur” açıklamasında bulundu.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak yaptığı açıklamada, başından beri ‘Bu işin içinde siyaset yok, bu Artvin’in sorunu’ diyenlerin asil niyetlerinin 7 Mart akşamı sergiledikleri protestolar ile ortaya çıktığını savundu. Maksut Koçak açıklamasının başlangıcında; “ Başından beri “Bu işin içinde siyaset yok, bu Artvin’in sorunu”, ”Yaşam alanlarımızı ve Artvin’i koruyoruz” söylemleri ile Artvin coğrafyasın da mevcut bulunan yeraltı zenginliklerinin Türkiye ekonomisine kazandırılması yönünde atılan adımlara karşı; Bu konuda gerçekten samimi kaygıları olan vatandaşlarımızın duygularını da suiistimal ederek toplumsal bir karşı duruş, çatışma ve ayrıştırma hareketi sergileme yoluna tevessül edenlerin asıl niyeti 7 Mart akşamı belli olmuştur.

Ortak sevgi Artvin olsaydı eğer dün akşam bu şehrin düşman işgalinden kurtuluşunu Artvin’e yakışır bir şekilde etkinlik düzenleyerek Artvinlilerin hep beraber kurtuluş coşkusunu yaşamasını amaçlayan seçilmiş Belediye Başkanı ve beraberinde ki Artvinlilerin etkinliğin yapılacağı alana girmesi engellenmeye çalışılmaz, yuhalanmazdı” ifadelerine yer verdi.

Koçak’tan Bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nın kutlama mesajlarının yırtılmaya çalışılmasına sert eleştiri

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak açıklamasında 7 Mart kutlama gecesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Milletvekili Kışla’nın 7 Mart ile ilgili kutlama mesajlarının programı sunan sunucunun elinden alınarak kalabalığın üzerine fırlatmasına da tepki göstererek yapılanları sert bir şekilde eleştirdi. Başkan Koçak; “ Kutlamanın düzenlendiği sahneye çıkılıp bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve Milletvekilinin kurtuluş günü mesajını okuyan konuşmacının mikrofonu ve okuduğu mesaj kağıtları elinden alınıp kalabalığın üzerine fırlatılmazdı.

Bunlar kendilerinin sözde maden direnişlerine dışarıdan katılan, ne olduğu belirsiz, doğuda güvenlik güçlerimizi şehit eden, devlet düşmanı bölücüleri alkışlarla, horonlarla karşılayıp bu grupların güvenlik güçlerine taş atmasından, Artvin sokaklarını savaş alanına çevirmelerinden hicap duymazken, tek amacı yaşadığı şehrin kurtuluş gününü her yıl olduğu gibi coşkuyla kutlamak isteyen Artvin halkını yuhalamayı kendilerine yakıştırmıştır. Aslında bu sabote, protesto ve gösterilen öfke başta Artvinlilerden önce 7 Mart 1921 de bu şehri düşman işgalinden kurtarıp, bu şehre Türk bayrağı dikip bizlere vatan olarak emanet bırakan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına yapılmış olan bir saygısızlıktır” ifadelerini kullandı.

Koçak: Yaşananlar Gösterdi ki mesele maden falan değil

Koçak tüm bu yaşananların meselenin maden olmadığını gösterdiğini ileri sürerek meselenin malum partinin seçimlerde uğradıkları siyasi hezimetin hazımsızlığının bir göstergesi olduğunu ileri sürdü. Koçak açıklamasının devamında; “Tüm bu yaşananlar gösterdi ki mesele maden falan değil. Asıl mesele malum partinin gerek yerel seçimlerde gerekse genel seçimlerde Artvin’de ve Türkiye’de uğradığı siyasi hezimetin hazımsızlığını elinde tek kalan siyasi malzeme olan maden konusu siyasi fırsat bilip, bu konuyu suistimal ederek dışa vurmasıdır. Yaşadıkları bu hezimetler gözlerini o kadar karartmış ki yaptıkları bu çirkin protestolarda kendi partilerinin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal’e bile saygısızlık yaptıklarının farkına varmaktan mahrum kalmışlardır.

Asıl amaç; içerisine dahil ettiği marjinal gruplarla ürettiği söylemleri ve eylemleri ile halkı devletine karşı ayaklanmaya sevk eden Sivil Toplum Örgütünü de arka bahçesi olarak kullanarak toplumun hassas olduğu maden konusunu istismar ederek toplumda yarattıkları kin ve öfkeyi Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eden sayın Artvin Valisini hedef göstererek oradan da yüzde 49.5 ile seçilmiş mevcut hükümete yönlendirmek suretiyle iktidar karşıtlığı oluşturmak. Artvin başından beri farkında olduğu bu olayları 7 Mart akşamı daha net gördü.

Çeşitli yollarla esnafı ve vatandaşı fişleyerek toplumda dost Artvinli, düşman Artvinli ayrıştırmasını tetikleyip, esnafın güvenlik güçlerine satış yapmamasını ve ev sahiplerine emniyet mensubu kiracıları varsa derhal evden çıkarmalarını telkin edenler yıllardır devletiyle milletiyle barışık bu kenti tehlikeli bir yola sürüklediklerinin ve bu kent e en büyük zararı verdiklerinin farkında bile değiller.

Tüm Türkiye’de mertliği dürüstlüğü ve misafirperliği ile anılan Artvinlilerin bu özelliklerine gölge düşürmek hiç kimsenin haddi değildir. Bizler bu şehirde acı gününü de tatlı gününü de hep birlikte paylaşmayı bilen ve dışarıya örnek olan insanlarız. Bu memlekette yaşayıp havası soluyan ve suyunu içen her Artvinli bu şehri sever ve saygı gösterir. Hiç kimse burada beraber yaşayan insanların Artvin ve memleket sevdasını ölçecek ve sorgulayacak yetkiye sahip değildir.

Bu vesile ile zaten sayın Başbakanımız yoğun ülke gündeminin içerisinde Artvin’den gelen samimi seslere kulak verip mesaisinin büyük bir bölümünü bu maden konusuna ayırarak ilgili tüm bakanlıklardan gerekli bilgileri alıp ve Artvin’den giden heyeti de makamında kabul edip onlardan da aldığı bilgileri harmanlayarak sonuçta 10 dakika süren bir basın açıklaması yaptı ve her kesimi rahatlatan güven verici bir basın açıklamasında bulundu.

Ülkenin yürütme makamındaki en yetkili ismin devlet güvenceleri de verip yaptığı açıklamalardan sonra yine bu maden konusunu istismar edip çeşitli alanlarda hanelerine puan toplamaya çalışanların samimiyeti bu saatten sonra sorgulanır bir hal almıştır. Bizler Artvin olarak devletimize sonuna kadar güveniyoruz” ifadelerine yer verdi.

Her Zaman Siyasi Büyüklerimizin Yanında Olacağız

Maksut Koçak, açıklamasının son bölümünde ise yapılanları kabul etmediklerini belirterek AK Parti’nin siyasi büyüklerinin her daim yanlarında olacaklarını belirtti. Koçak açıklamasının sonunu; “Bu bağlamda biz her zaman AK Parti Kurucu Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Prof.Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu, Artvin Valisi Sayın Kemal Cirit, AK Parti Artvin İl Başkanı Sayın Av.E.Erkan Balta, AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve Artvin Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’nin her zaman arkasında ve yanındayız” şeklinde bağladı.

Etiketler: » » » »
Share
1659 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?