logo

AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları’na Sözlü Saldırı

Reyhan Güneri: ‘Bu Bir Tahammülsüzlüktür’

AK Parti’nin Artvin Merkez’de seçim çalışmalarında bulunan AK Parti Kadın Kolları ile Gençlik Kolları’na Orta Mahallede sözlü saldırıda bulunuldu.

Edinilen bilgilere göre bir apartmanda seçim çalışması yapmak isteyen AK Partililer bu apartmana sokulmak istenmedi ve sözlü saldırıda bulunarak seçim çalışmalarına engel olunmak istendi. Gerçekleşen bu olay üzerine AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Güneri tepki açıklamasında bulunarak olayı kınadı. AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Güneri, yaşanan olay üzerine açıklamada bulunurken, yapılan saldırının bir tahammülsüzlük olduğunu söyledi.

AK Parti’nin Artvin Merkez’de gerçekleştirdiği seçim çalışması bir kısım vatandaşlar tarafından sözlü saldırıya uğradı. Orta Mahalle’de bir binaya girerek burada AK Parti’nin afiş ve broşürlerini dağıtmak isteyen AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’na sözlü saldırı ile engel olundu. Sözlü saldırıya uğrayan AK Partili Kadınlar ve Gençler, yaşadıklarını anlatırken; “ Seçim çalışmasında bulunmak üzere Orta Mahalle’ye gitmiştik. Mahallede bir binaya girmek isterken altında bulunan işyerinin sahibi ve eşi bizim binaya girmemizi istemedi. Bizde sakinlikle binaya girerek broşür ve afişlerimizi bırakacağımızı söyledik ancak yine de ‘Bu binada AK Partili yok. Giremezsiniz’ diyerek bize engel olmak istedi. Biz ısrar edince sözlü saldırıda bulundu. Bizlerin sakin olması üzerine olay büyümedi ancak bizim demokratik hakkımıza engel olundu. Bizler sadece demokratik hakkımızı kullanarak partimizin afiş ve broşürlerini dağıtmaya çalışıyorduk. Ama sözde demokrat olduklarını söyleyenlerin bize bu tür bir saldırıda bulunmaları ve demokratik haklarımızı gasp etmeye çalışmaları üzerine bizlerde savcılığa suç duyurusunda bulunmaya karar verdik. Bu tür olayları yapanların adli mercilere hesap vermeleri gerekir” ifadelerini kullandılar.

AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Güneri ise olay üzerine bir açıklamada bulunarak seçim çalışmasında bulunmak isteyen AK Partililere Orta Mahalle’de gerçekleştirilen sözlü saldırıyı kınadı. Yasal haklarını kullanarak hesap soracaklarını ifade eden Güneri, yapılan saldırının siyasi tahammülsüzlük olduğunu belirtti. Güneri açıklamasında; “ Seçim çalışmalarında bulunmak isteyen AK Partililer, bugün Orta Mahalle’de siyasi nezakete yakışmayacak, genel ahlak kurallarına aykırı bir biçimde saldırıya uğramışlardır. Biz siyaset yapan insanlar birbirimize tahammül etmek durumundayız. Maalesef ki gücünü özgürlükten ve demokrasiden aldığını ileri süren bir siyasi partiye mensup olduklarını ifade eden şahıslar tarafından AK Partililere saldırıda bulunulmuştur. Demokratik haklarını kullanmak isteyen partililerimizin seçim çalışmalarında bulunmalarına engel olunmak istenmiş hatta daha da ileriye giderek hakaretler ve küfürler yapılmıştır. Bunun adı olsa olsa siyasi tahammülsüzlüktür. Yapılan bu tahammülsüzlüğü kınıyoruz. Adli olarak da işin takipçisi olmak için işi yargıya aktararak suç duyurusunda bulunduk. Buradan saldırıya uğrayan ekibimize geçmiş olsun derken, olaya karışan şahısları da kınıyorum” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: » » » »
Share
2768 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?