logo

AK Parti İl Teşkilatı Yaşlıların Gönüllerini Kazandı

AK Parti İl Teşkilatı 1 Ekim Yaşlılar Gününü haftaya çevirerek bir haftalık çalışma programında akşam saatlerini yaşlılara ziyaret programlarına ayırdı. Yaşlıları ziyaret ederek onların hayır dualarını alan İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan ve İl Teşkilat üyeleri yaşlıların gönüllerini kazandı.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan ve İl Başkan Yardımcıları Sıddık Dalkılıç, Ebru Küçük Yıldırım, Nezahat Ayık Okur ve Çevre Şehircilik ve Kültür birim Başkan yardımcısı Fatih Gür ile birlikte “Yaşlılar Günü” kapsamında ilimizde bulunan Reside Altıparmak, Ayten Bayraktar, Cemile Seçginve Süleyman Güneş’i evlerinde ziyaret ettiler. Ziyaretlerde yaşlılarla sohbet eden Av. Şenol Alpaslan ve AK Parti İl Yönetim kurulu üyeleri, onların sorunlarını da dinleyerek hayır dualarını aldılar.

AK Parti İl Başkanı Av. Şenol Alpaslan yaptığı açıklamada; “ AKParti teşkilatları olarak hükümet olduğunuz ilk günden, günümüze kadar toplumun her zümresine olan ilgimiz yeni yönetimler ve yeni kadrolar ile gün geçtikçe daha da güçleniyor. Hepimizin ömrümüz vefa ettiği müddetçe yaşlı olacağımızı düşünerek, onların yalnızlıklarını paylaşarak; toplumumuz içindeki değerlerini arttırmamız gerekir.

Yaşlılarımızı sadece 1 Eylül gününde değil de her günü 1 Eylül’müş gibi düşünürsek, onların tecrübelerini ve yaşanmışlarını bizlerle paylaşmalarını sağlamalıyız. Çünkü hayat tecrübelerin döngüsüyle devam ediyor. Eski dönemlerde yaşanılan zorluklar ve imkihansızlıkları düşündüğümüzde dönemimizde yaşlılara dönük hizmetlerle bir nebze olsun yüzlerinin gülmesi bizleri bahtiyar etmiştir. İlk kez AK Parti hükümetleri tarafından yaşlılara yönelik yapılan Evde bakım hizmeti, 65 yaş üstü maaşların 7,5 katına çıkarılması, 65 yaş üstüne ücretsiz şehir içi ulaşım hizmetleri, Yaşlılarımıza “Şiddete Dur” kampanyası gibi hizmetler hem yaşlılarımızı hem de bizleri misliyle memnun etmiştir. Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti hükümetlerine yaptıkları bu hizmetler için teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Aslında Yaşlılar Günü 1 Ekim tarihi ancak biz 1 Ekim tarihi ile birlikte bunu bir haftaya çıkararak mesaimizin akşam saatlerini yaşlılarımıza ayırmayı uygun bulduk. Güzel ziyaretlerde bulunduk.

Tekrardan 1 Ekim Yaşlılar günümüzü kutlayarak yaşlılarımızı sadece 1 günde değil de her günde hatırlamamız gerekmektedir. Her daim Onların ellerini öpüp, hatırlarını sorup, hayır dualarını almalıyız” ifadelerine yer verdi.

AK Parti teşkilatının yaşlılara ziyaretleri devam edeceği belirtildi.

Share
404 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?