logo

AK Parti İl Başkanı Balta, İsyan Etti

Balta’dan parti içi ve dışı muhalefete sert gönderme: “Alçakça iftiralarınızla başarıya ulaşamayacaksınız”

 

AK Parti Artvin İl Başkanlığınca düzenlenen İl Danışma Meclis Toplantısı geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilmişti. AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta gerek basına açık gerekse de basına kapalı bölümde yaptığı konuşmalarla hakkında ortaya atılan olur olmaz iddialara isyan ederek “Artvin’de belli bir odak sürekli AK Parti aleyhinde hizmetle, çalışkanlıkla dürüstlükle bizimle yarışamayanlar bizim felsefemize ahlak anlayışımıza erişemeyenler iftira kampanyalarıyla bizi yıpratmaya çalışıyor. Bunları hiç biri tutmadı şimdide tutmayacak” diyerek parti içi ve dışı muhalefete sert göndermelerde bulundu.

Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde yapılan toplantıya AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri, Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve partililer katılmıştı.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Tahtalı’nın divan başkanlığını yaptığı toplantı saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunmamsıyla başlarken toplantının basına açık olan ilk kısmında toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Erkan Balta yaptı.

Erkan Balta konuşmasında 7 Haziran Seçim sonuçları, terör olayları, ekonomik durum, yeni hükümet kurma çalışmaları başta olmak üzere birçok konuda açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Erkan Balta, yerele ilişkin yaptığı değerlendirmelerde parti içi ve dışı muhalefete sert göndermelerde bulundu.

Seçimlerden sonra geçen iki aylık zaman diliminin sonrasında ilk il danışma meclis toplantısını yaptıklarını kaydeden Balta toplantının Partiye ve Artvin’e hayırlara vesile olması temennisiyle konuşmasına başladı.

AK Parti İl Başkanı Erkan Balta konuşmasına; “Ortadoğu’da Balkanlar’da Kafkaslar’da Kanın Dinmediğine Şahit Oluyoruz” diyerek başladı.

Türkiye’nin jeopolitik açıdan devlet olarak varlığını sürdürmesi adına dünyada ki en zor yerlerden birisinde olduğunu ifade eden Balta ” Ta Roma’dan, Büyük İskender’den, Moğollardan, Perslerden, en son Kurtuluş Savaşı’nda İşgalci devletlere gelinceye kadar sürekli dünyada ki büyük güçlerin iştahını kabartan, güçlerini pekiştirmek için hakim olmak istedikleri zor bir coğrafya. Bu coğrafyada çevremizde, Ortadoğu’da Balkanlar’da Kafkaslar’da kanın dinmediğine şahit oluyoruz. Bu coğrafyada geçmişte Osmanlı İmparatorluğu döneminde uzun bir süre huzur ve güven devam etmiş. Bin yıllık güçlü bir devlet geleneğine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti kanla göz yaşıyla çevrili coğrafyada güven ve barış adası olarak hüküm sürmekte” dedi.

Terör Belasının Kökünü Kazıyıncaya Kadar Geri Adım Atılmayacak

Batla konuşmasının devamında; “Türkiye’yi de çevremizde oluşturulan ateş çemberinin içine çekmek bu girdabın içine yuvarlamak için, Türkiye’nin büyümesinden güçlenmesinden, dünyada adaletin temsilciliğini yapmasından rahatsız olan dış güçler, içeride ki  piyonlarını kullanarak yeniden ülkemizi  terör  ve anarşinin içine itmeye çalışıyorlar. Ama şunu bilmeliler ki Türkiye artık eski Türkiye değil. Bugün Türkiye kendi tankını kendi topunu, kendi insansız hava aracını yapan bir ülke. Bugüne kadar analar ağlamasın diye yürekler yanmasın, yeni şehit cenazeleri gelmesin diye PKK ve onun uzantısı olan siyasi partinin bütün kışkırtmalarına rağmen, bütün küstahlıklarına rağmen, bütün tahriklerine rağmen sabırla fedakarlıkla pek çok şeye göz yumuldu. Her şeyin sonu olduğu gibi sabrında bir sonu var. Artık terör belasının kökünü kazıyıncaya kadar geri adım atılmayacak. Bunun da elbette bir bedeli olacak. Yakın zamanda benimde köylüm olan bir şehidimizi Yusufeli’nde, Yusufeli Dokumacılar Köyünde Salih Hüseyin Parça kardeşimizi toprağa verdik. Geçtiğimiz yıl Borçka ilçemizde Ramazan Köse kardeşimizi, bundan bir iki yıl evvel Yusufeli ilçesinden Soner Ateşsaçan kardeşimizi toprağa verdik. Ben bu şehitlerimize ve diğer şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Yakınlarına Sabri celil niyaz ediyorum. Bu meseleyi her türlü siyasi hesabın dışında tutarak, milli bir mesele olduğunu bileceğiz. Birlik ve beraberliğimizi en güçlü şekilde yaşatma bilinci içinde olacağız” dedi.

Artvin İlinde de 7 Puanlık Bir Gerileme Oldu

Türk siyasi tarihinde en önemli seçimlerden birisini geride bırakıldığını söyleyen Balta  ” AK Parti ile büyüyen dünyada söz sahibi olan, bir Türkiye’nin devamı yahut çok kere yaşadığımız üzere koalisyonlarla belirsizliklerin içine atıldığı kaldığımız bir ülke olarak devam etmemiz adına seçimler önemliydi. Bizim arzu etmediğimiz korktuğumuz oldu. Tek başına iktidar Türkiye’de çıkmadı. Seçim sonuçlarını değerlendirdiğimizde AK Parti Halen daha Türkiye’nin bir numaralı partisi, en yakın rakibine bile 16 puan fark atmış. Bugün Türkiye’nin geleceğini emanet edecek başka bir partinin, grubun olmadığını da  milletimiz açık bir şekilde görmüş oldu. Yüzde 49’lardan yüzde 41’lere düşmüş olduk. Yaklaşık 9 puanlık bir kayıp oldu.  Türkiye’de ki duruma paralel olarak Artvin ilinde de 7 puanlık bir gerileme oldu” dedi.

AK Parti’den Bizden Kurtulmak İstiyorsanız, O Zaman Bizden Daha İyi, Daha Dürüst Olacaksınız, Daha Gayretli Ve Samimi Olacaksınız

Erkan Balta konuşmasının devamında ” Bazı çevreler AK Parti’de ki bu başarısızlık sonra ciddi bir değişiklik olacak, Artvin’de siyasi yelpaze alt üst olacak. Neredeyse bazı partileri birinci parti yapıp bizi 3’üncü parti yapıyorlardı. Bunlar gerçekleşmeyince AK Partinin duruşunda bir farklılık olmayınca şimdi bakıyorsunuz, yeni iftira kampanyalarına başlandı. Birileri iftira ile karalama ile Artvin’de siyaseti ve AK Parti’yi dizayn etme ümidine kapıldı. Güneş balçıkla sıvanmaz. İftira at izi kalsın anlayışı ile bir yer varılmaz. Eğer AK Parti’den bizden kurtulmak istiyorsanız, o zaman bizden daha iyi, daha dürüst olacaksınız, daha gayretli ve samimi olacaksınız. Bunun yolu budur. Kuru gürültüyle siyaseti dizayn etme devri Artvin’de ve Türkiye’de kapanmıştır. Herkes işiyle şahsiyetiyle kimliğiyle önde olmalıdır. Ben il bakanlığına geldiğim günden beri gerek milletvekilimiz aleyhinde, belediye başkanımız göreve gelir gelmez Artvin’de belli bir odak sürekli AK Parti aleyhinde hizmetle, çalışkanlıkla dürüstlükle bizimle yarışamayanlar bizim felsefemize ahlak anlayışımıza erişemeyenler iftira kampanyalarıyla bizi yıpratmaya çalışıyor. Bunları hiç biri tutmadı şimdide tutmayacak. Gerek şahsımla ilgili gerekse de başında bulunduğum teşkilatlarla ilgili kimin ne bilgisi ne belgesi varsa getirecek ortaya koyacak. Yok, belgesiz konuşuyorsa, namussuzdur, şerefsizdir, müfteridir. AK Parti erdemliler hareketidir. AK Parti bir ahlak hareketidir. AK Parti bu millete hizmet etme ateşi ile gönlü tutuşan insanların hareketidir. Başta şahsım olmak üzere herhangi teşkilat mensubu ve yerel yöneticimiz AK Partin siyaset anlayışına uygun olmayan bir durumu davranışı varsa, o değil bir gün bir dakika bile o görevde durmaz buda böyle bilineli” diye konuştu.

Toplantının geri kalan kısmı da basına kapalı olarak devam etti. İl Başkanı Av. Erkan Balta, kapalı oturumda da benzer şekilde bir konuşma yaparak kendisine ve ekibine karşı yapılan alçakça iftira kampanyalarını kınadı.

Share
2577 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?
#

AK Parti İl Başkanı Balta, İsyan Etti” için 2 Yorum

  1. Faruk yildiz : diyor ki:

    Akp de durus sen partiden atilirsin ozaman goruruz durusmu sun degilmisin insanlari kandirmayla telefonlari acmamayla durusluk olunmaz artvinde ilk donem Butun esnaf akp tiyi seviyordu simdi akp kufur ediyor ozamanin milletvekili orhan Yildiz di olucak ise Evet derdi insanlari kandirmazdi bugun ise akp liler yalandan baska birsey soylemiyor

  2. Sadettin Dağ : diyor ki:

    İl Danışma Meclisi Toplantısının Basına açık olan bölümünde Sn.Vekili ve İl Başkanını dinleme fırsatım oldu.Yazınızın içeriğinde ” parti içi muhalefet” ifadesi kullanmışsınız.Bu ifadeyi benim bulunduğum zaman diliminde duymadım veya kaçırmış olabilirim.Hiçbir Ak Partili seçmen muhalefet dahi olsa bu tür şerefsizliği yapmaz.Evet İl Başkanını sosyal medya üzerinden ve kendisiyle yaptığım görüşmede maden hususundaki tutumundan dolayı istifaya davet ettim.Fakat 42.000 seçmeni olan bir kitleye hiç kimse bu ifadeyi kullanamaz.Bu yazının kaynağı eğer sizseniz derhal değiştirin.Eğer değilsenizde bu ifadeyi kullananlara sesleniyorum.Bildiğiniz biri varsa açıklayın.Koskoca camiayı töhmet altında bırakmak kimsenin haddine değildir.