logo

AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı’ndan Kılıçdaroğlu’na Kınama

AK Parti Artvin Gençlik Kolları İl Başkanı Burak Coşkun, yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiğini ileri sürdüğü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kınadı.

AK Parti Artvin Gençlik Kolları İl Başkanı Burak Coşkun, yaptığı açıklamada; ” Siyaset!!!  Bir ülkenin %52 sinin oyunun almış bir Cumhurbaşkanına hakaret etmekse gülüyorum.

Siyaset nedir? Siyaset Halka iyi hizmet etme sanatı değil midir? Siyaset devletin ve milletin milli çıkarlarını her şeyin üstünde görme sanatı değil midir? Siyaset vatana bayrağa kurana ve en önemlisi insanlığın hayrına en iyisini tertip etme sanatı değil midir? Siyaseti bilmeyenler var. Siyaseti kendi nefisleri için kendi egolarını tatmin etmekle bağdaştıran var ki; 21. yy Türkiye’sin de hala siyaseti öğrenememiş genel başkanların varlığı bizleri üzmektedir.

Siyaset halka hizmet etme sanatının dışında, halkımızın tabiri ile neyi nerde nasıl konuşulacağını bilmektir. Tam da bu noktada ne yazık ki bırakın halka hizmet etmeyi, siyasi muhatabı olmamasına rağmen CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Olağan Genel Kurultayında Kurucu Genel Başkanımız ve halkın oyları ile Seçilmiş Cumhurbaşkanımızla ilgili sarf ettiği nezaket kurallarını aşan sözlerini kınadığımızı Ak Parti Artvin Gençlik Kolları il Başkanlığı olarak Artvin ve Türkiye kamuoyu ile paylaşıyoruz.

AK Parti olarak kırmızı çizgilerimizden bir tanesi de Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi mülâhazalardan uzak tutmaktır. Çünkü Cumhurbaşkanlığı makamı Devletimizi temsil eder, ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızla olan hukukumuz da onun Tüm tartışmaların üzerinde olmasını sağlamamızı gerektirir.

Muhtar bile olamaz denilen insanın bu milletin içinden bu milletin bağrından çıkıp ülkemize cumhurbaşkanı olmasını hala hazmedemeyenler  var. Cumhuriyet ile yönetilen ülkemizin cumhurlarının seçtiği bir cumhurbaşkanına hakaret etmek aslında cumhurbaşkanının sahsına hakaret etmek değil o ülkede yaşayan cumhurlara hakaret etmekten başka bir şey değildir.

Siyaset insanla yapılır dönüp arkanıza baktığınız zaman hangi gence neyi anlatacaksınız bu ülke çıkarları için bu ülkenin geleceği için ağzınıza hakaretten başka bir şey almamaktan başka neyi anlatacaksınız. SSK’yı bile yönetmekten aciz bir genel başkanın 13 yıldır her seçimden oylarını artırarak çıkmış bir cumhurbaşkanına hakaret etmektense ondan bir şeyler öğrenmeli ve CHP ye gönül vermiş insanlara umut ışığı olması gerekir” diye düşünüyorum.

Gençler yarınlarımız diyorsunuz ya hani gençlere neyi anlatacaksınız merak ediyorum.  CHP’nin Genel başkanı değil miydi? Bu gençlere mi seçilme hakkı vereceğiz deyip iki genci yanına alıp kameralar karşısında açıklama yapan,  o zaman genç kardeşlerime sesleniyorum. Size kim sahip çıkıyorsa, sizi kim hakka davet ediyorsa, kim sizin için ülkesi için kefen giyiyorsa onu görün sahip çıkın. Ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına hunharca hakaret etmek o siyasetçinin aczi yetini gösterir ki? Dünyanın hiç bir yerinde böyle siyaset yapan genel başkan kalmamıştır.

Ak Parti Artvin İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nu bir kez daha esefle kınıyor siyasi ve Ahlaki adaba davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » »
Share
1031 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?