logo

reklam

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla Arhavi’yi Ziyaret Etti

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla Arhavi’yi ziyaret etti. Milletvekili Kışla, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldiği programda ilçe merkezi ve köylerde devam eden ve edecek olan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Arhavispor Kulübü Restoranında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, İl Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Aytolan, 30 köy ile 6 mahalle muhtarı yer aldı.

Milletvekili Kışla muhtarların dilek ve şikâyetlerini dinledi. İl Genel Sekreteri Yazıcı, 2017 yılının ilk asfaltlama çalışmasının Arhavi’den başlayacağını dile getirdi. Asfaltlamanın temini için Karayolları Bölge Müdürlüğü Çayeli Şantiyesinde görüşmelerin sürdüğünü söyleyen İl Genel Sekreteri Yazıcı, kaliteli bir asfaltın en kısa zamanda ilçeye ulaştırılmasını amaçladıklarını belirtti. Bunun yanında köylerin varsa içme suyu sorunu, taş duvar, betonlama ve sanat yapıları ile ilgili çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Özellikle belediye sınırları içerisinde ve köylerde 2015 ve 2016 yıllarında meydana gelen sel, su baskınları ve toprak kaymaları nedeniyle yapılan çalışmalar hakkında belediye sınırları için Belediye Başkanı Hekimoğlu, köyler için ise İlçe Kaymakamı Aydın açıklamalarda bulundu.

Afet ödeneklerinin hemen hemen tamamının ödendiğini, sadece afette mağduriyet yaşayan iş yeri sahipleri ve konut sahipleri için yüzde 25’lik dilimi oluşturan ödemeyi geçtiğimiz yıl yaşanan darbe süreci nedeniyle yapamadıklarını dile getiren Milletvekili İsrafil Kışla, bu konuda ilgili Bakan ve Başbakan ile görüşme halinde olduklarının altını çizdi.

Share
785 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?