logo

AK Parti Artvin İl Başkan Vekili’nden 15 Temmuz Değerlendirmesi

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Başkan Vekili Fikret Erdoğan, 15 Temmuz Hain darbe kalkışmasının yıl dönümüne ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

İl Başkan Vekili Fikret Erdoğan, yayınladığı açıklamada; “ 15 Temmuz’da Milletimiz Demokrasinin Nasıl Korunduğunu Dünyaya Gösterdi.

15 Temmuz 2016 Tarihinde Hain FETÖ/PDY Darbe Yaparak ülkemizi işgal girişiminde bulunması, yine milletimizin Milli Birlik ruhu ile ihaneti püskürtmüştür.

15 Temmuz Gecesi İstanbul’da Boğaz Köprüsünü Tankların kapatması ile hafızalarımıza kazılan olay, aynı Gece Marmaris’te Tatil yapan Cumhurbaşkanımız ve ailesine suikast teşebbüsü ile devam etmişti.

Aslında bu hain örgütün Emelleri Ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanını öldürmek ve Hükümetini alaşağı edip ülkemizi kriz kaos ve yönetilemez duruma getirip dış güçlerin işgaline zemin hazırlamaktı. Pensilvanya’daki hain zat ve ihanet çetesinin ülkemizdeki uzantıları hunharca 251 kardeşimizi şehit etmiş ve binlerce vatandaşımızı yaralamıştır. İhanetin böylesi tarihimizde görülmemiştir.

Korkuyu ve ölümü yenerek tankların önüne yatan Necip milletimiz Canlarını Vatını milleti için feda etmek için alçakların karşısına milyonlar olup çıkmış ve bir BAĞIMSIZLIK DESTAN’ı yazmıştır.

15 Temmuz 2016 Darbe Teşebbüs ünün 2. Yıldönümünde, Vatanımız için şehit olan Aziz kardeşlerimize Rabbimden Rahmet, gazilerimize şifa diliyorum.

Şunu da ifade ediyorum ki Allah’ın izni ve milletimizin desteği ile Cumhurbaşkanımız Başkanlığında dirayetle ilgili Bakanlıklarımız bu hain örgütün mensuplarını kurum ve kuruluşlarımızdan temizleyip ülkemizi bu odaklardan kurtaracaktır.

Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nü kutluyorum. Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemimizle Rabbimden istikrar huzur ve Barış dolu bir gelecek diliyorum.

Bizler bu hain Darbe Teşebbüsünü millet olarak unutmadık unutmayacağız unutturmayacağız diyorum. Rabbim milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” ifadelerine yer verdi.

Share
241 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?