logo

AK Parti Ardanuç’taydı

Ak Parti İl Mitinglerinin ikincisini Ardanuç İlçesinde gerçekleştirdi. Şehrin girişinde konvoylarla karşılanan adaylar seçim otobüsü ile halkı selamlayarak ilçeye giriş yaptılar. Daha sonra meydanda toplanan kalabalığa hitap eden adaylar Ardanuç’tan 2-0 için söz aldılar.

İlk olarak söz alan Ardanuç İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar ilkeli siyaset yaptıklarını anlatarak seçmenlerini ve halkı hiçbir zaman aldatmadıklarını belirterek muhalefet partilerinin sermayesinin yalan üzerine kurulu olduğunu belirtti.

Milletimiz Her şeyin Farkında

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta daha önceki Ardanuç mitingi gibi Ardanuç un köylerini tek tek sayarak alandaki kalabalığı selamladı. Konuşmasında Türkiye’nin artık Dünya’nın gıpta ile baktığı bir ülke haline geldiğine değinen Balta;” Ak Parti destanlar yazan bir partinin adıdır. Bugün sağlıkta, ulaşımda, eğitimde 12 yıl öncesine göre hayal bile edilemeyecek bir yere getirdi. Bugün bırakın Türkiye’yi dünyanın neresine bakarsanız bakın dünyanın hiçbir yerinde AK Parti gibi 3 seçim üst üste oylarını artırarak seçimlerden zaferle ayrılan bir iktidar partisi göremezsiniz. Konuşmaları “Teşkilatların seninle gurur duyuyor” tezahüratları ile kesilen Erkan Balta “Asıl ben teşkilatlarımla gurur duyuyorum. Bu Artvin’de 8 belediyenin 7 sini Ak Parti ye kazandıran teşkilatlarımla gurur duyuyorum.

Ardanuç’ta oylarımızı %7 artırdık. Bu başarının mimarı sizsiniz. AK Parti sevdalılarısınız. Sevgili hemşerilerim şunu unutmayalım. Dün bu ülkenin en önemli yol problemi Bolu tüneli 17 yıl 14 hükümet değişiyor. Bir bolu tünelini bitiremeyen bir ülke vardı. AK Parti iktidarında Bolu tünelinden de uzun Türkiye’nin en uzun tüneli bugün Hopa Borçka arasına yapılıyor ve yapımı 3 yıl gibi kısa bir sürede tamamlandı. Cumhuriyet bayramında da ulaşıma açılacak inşallah. O günlerde bir tüneli bile bitiremeyen ülkemiz bugün dünyanın gıpta ile bakacağı işleri başarıyor. Bakın Dünyanın en büyük havalimanını kim yapıyor? Dünya’nın en büyük köprüsünü İzmit körfezine kim yapıyor? Tabi ki AK Parti? Milletin partisi, millete hizmetkar olan parti. Sizin partiniz.

Ama daha fazla çalışacağız. Ardanuç’ta daha yapacak işlerimiz var. O yüzden seçimlere son 3 gün bütün halkımıza bunları anlatmalıyız. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Ak Partinin 12 yıl boyunca darbe teşebbüsleri ile e muhtıralar ile gezi olayları ile önünün kesilmek istendi” ifadelerini sözlerine ekleyen Balta 2-0 için meydana toplanan kalabalıktan söz alarak sözlerini tamamladı.

Daha sonra milletvekili adayı Vedat Kibar söz aldı. Kibar; “Ardanuç bayram yeri Ardanuç 2-0’a inanmış. 2011 de bir evladınızı gönderdiğiniz. Ve şimdi de bir evladınız daha karşınızda bu kardeşinizi Ardanuç’a gönderecek, sahip çıkacak mısınız Ardanuç ?” diye meydandaki kalabalığa soran Kibar evet cevaplarını alınca Eyvallah bende bu kutsal görevi bana verirseniz elimden gelen en iyi şekilde sizi temsil edeceğim. Ardanuç Destan yazacak Ardanuç buna hazır inşallah. Nasıl 30 Mart’ta destan yazdıysa Ardanuç şimdide destan yazmaya gelmiş. Ardanuç buna hazır inşallah. Çok kıymetli Ardanuçlular siz 2011’de kendi evladınızı meclise gönderdiniz kötü mü ettiniz? 4 yıl içinde Ardanuç ta yapılan hizmetleri gördünüz 2014 de dediniz bize iktidarın belediye başkanı lazım. Ve 30 Mart’ta bir Ak Partili belediye başkanına yetkiyi verdiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Ardanuç bugün 2011 de yarım kalan hesabını kapatmaya gelmiş. Ardanuç 7 Haziran da destan yazacak inşallah. Yatırımlar ikiye katlanacak. Hizmetler ikiye katlanacak inşallah. Çok kıymetli Ardanuçlular. Biz diyoruz ki biz hizmet için varız, yatırım için varız.  Sizin için varız” dedi.

Son olarak söz alan milletvekili Dr. İsrafil Kışla, “ 4 yıl önce yine sizlerle beraberdik. Bizim işimiz hizmet etmek. Maalesef geçmişte millete hizmet etmeyen uçurumun kenarına getirip ülkeyi bırakan la bunu bilmez. Ardanuç Ardahan yolu 30 yılın hikayesi 2-3 son çalışmaları incelemek için gittim. Ak parti yapamayacağı bir şeyin sözünü vermez. Biz yarın da aylar sonra da yıllar sonra da sizlerin karşısına gelebilmek için çalışıyoruz. Bizim Artvin li seçmenlerimiz başka partiye değil de Ak Parti ye oy veriyorsa burada hizmetin yatırımların önemi söz konusudur. Bizim milletimiz basiret sahibidir. Biz Ardanuç ta da belki belediye yi alamadık ama ne hizmet varsa daha fazla hassasiyetle hareket etmek istiyoruz. Ardanuç u çok daha farklı noktalara taşıyacağız. Biz popülist bir siyaset gütmüyoruz. Gerçek ihtiyaçları önemsiyor. Onların çözümünde uğraşıyoruz. Kaymakamlık projesini Ardanuç ta başlatıyoruz. İmam hatip i açtık, öğrenci yurdunu da programa aldırdık onu da yapacağız inşallah. Birileri konuşur AK Parti Yapar. Cami ye 400 bin lira ödenek ayrıldı. Yalçın Akdoğan bey aradı restorasyonunu yapıyoruz. Ardanuç kalesini turizme kazandırmak istiyoruz. Artvin’e giderken Ardanuç köprüsünü geçtikten sonra varyanttan kurtaracağız. Oradan 400 metrelik asma köprü ile Yusufeli’ne bağlanıyoruz. Yolu kısaltıyoruz. Merkeze en yakın ilçe olacaksınız inşallah” diye konuştu.

Miting coşku içerisinde başlarken yine coşku içerisinde sona erdi.

Share
1149 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?