logo

Ak Parti Adaylarını Tanıttı

AK Parti seçim beyannamesi 4 Ekim’de

Artvin Milletvekili adayları Başbakan Davutoğlu ile birlikte

AK Parti, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimde yer alacak 550 vekil adayını tanıtıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim beyannamesinin 4 Ekim’de tanıtılacağını açıkladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun aday tanıtımında AK Parti Artvin Milletvekili adayları İsrafil Kışla ve Hayrettin Gülbin’da hazır bulunurken, Artvin adayları Başbakan Davutoğlu’na başarı sözü verdiler.

AK Parti, 1 Kasım Genel Seçimleri’ne milletvekili adayı olarak gösterdiği isimleri basına ve kamuoyuna tanıttı. Aday gösterilmelerine rağmen toplantıya katılmayan 2 isim dikkat çekti. Ancak, aday gösterilmelerine rağmen aday toplantısına iki isimin katılmaması dikkat çekti. Bunlardan biri TBMM Başkanı İsmet Yılmaz olurken, diğer isim ise MHP’den ihraç edildikten sonra AK Parti’den aday gösterilen Tuğrul Türkeş oldu. AK Parti, 1 Kasım Genel Seçimleri’ne milletvekili adayı olarak gösterdiği isimleri, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlediği bir programla tanıttı. Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun bir konuşma yaptığı toplantıda adaylar tek tek sahneye çağrıldı ve Davutoğlu ile fotoğraf çektirdi. Toplantıda ayrıca seçim kampanyalarında kullanılacak afiş, slogan ve şarkılar da duyuruldu.

AK Parti, 1 Kasım genel seçimlerinde yarışacak olan milletvekili adaylarını Ankara’da tanıttı. Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programda önce Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte tribündekileri selamladı. Başbakan ve eşi, kurulan platform üzerinde salonu gezerek partililere kırımızı karanfil dağıttı. Başbakan Ahmet Davutoğlu burada bir konuşma yaparak seçim çalışmalarına resmen start vermiş oldu.

Konuşmasında siyasi parti liderlerine teröre karşı birlik çağrısında bulunan Davutoğlu, “4 Ekim’de seçim beyannamemizi açıklayacağız. Buradan sözlerime son vermeden önce diğer siyasi parti liderlerine çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin hep beraber şiddete ve teröre karşı birleşelim. 20 Temmuz’da Suruç’ta saldırı olduğunda bütün siyasi parti liderlerine ortak deklarasyon çağrısında bulunmuştum. Ama maalesef Sayın Kılıçdaroğlu dışında olumlu cevap veren olmadı. Bir kez daha sesleniyoruz. Gelin 1 Kasım seçimlerine giderken teröre karşı, şiddete karşı ortak bir deklarasyonla 1 Kasım’da tam bir güvenlik ortamı içinde seçimin gerçekleşmesi için çağrıda bulunalım. Terörü şiddeti kim desteklerse ona karşı 1 Kasım’da milli iradenin sözcülüğünü yapalım. Bütün siyasi parti liderlerine çağrıda bulunuyorum. Terör ve şiddet üzerinden sandıklara, sandık iradesine tasallut etmek isteyenlere karşı ortak bir tavırda buluşalım” açıklamasında bulundu.

Artvin Milletvekili adayları tanıtıldı

Artvin Milletvekili adayları da AK Parti’nin tanıtım toplantısında yerlerini aldılar. Artvin Milletvekili adayları Dr. İsrafil Kışla ile Yard. Doç. Dr. Hayrettin Gülbin’de basına ve kamuoyuna tanıtıldılar. Tanıtım da AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta’da hazır bulundu. Başbakan Davutoğlu, 3 isimle fotoğraf çekinirken, Artvin’den iki milletvekili beklediğini ifade etti. Başbakan Erdoğan’a söz veren ikili fotoğraf çekiminin ardından sahneden indiler.

Ç.P.

Etiketler: » » » »
Share
772 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?
#

Ak Parti Adaylarını Tanıttı” için 2 Yorum

  1. Yusufelili : diyor ki:

    Bu seçim akp için Artvin’de özellikle en fazla oy aldığı Yusufeli ilçesinde tam bir hezimet olacak! Yusufeli’ne gözle görülür bir hizmet yapılmadı akp adayları ne yüzle yusufeline gelecek?.Artvin-Erzurum yolu 2 yıldan fazladır bitirilemedi her yere duble yol yapılırken Yusufeli’ne 1.km bile duble yol yapmadılar!,Yusufelini ölü%70 eğimli heyelan bölgesine kuruyorlar!,Yusufeli baraj istimlak dönüm ücretlerinde hak edilen ücretler verilmedi düşük fiyattan araziler istimlak edildi ve bazı yusufelili hak sahipleri anlaştığı halde ücretleri ödenmedi bazılarıda ”para yok” diyerek ileri bir tarihte pazarlığa çağrıldı,Yusufeli barajı nedeniyle su altında kalacak köylerin halen yeni yerleşim yerleri belirlenemedi! Yusufeli ve Artvin için çok önemli olan Erzurum’un Uzundere ilçesine bağlı pirinkayalar ölüm geçidine tünel yapılmadı bu sorunlar halen varken ve çözüm bulunmamışken bu seçimde akp yusufelinde hezimete uğrayacaktır!

  2. Yusuf hancı : diyor ki:

    Yusufeli ilçemizdeki yol,köylerin yeni yerleşim yeri,istimlak ücretlerinin ödenememesi ve pirinkayalar tünelinin yapılmaması sorunları çözülmedikçe akpnin işi yusufeli’nde işi zor!