logo

Ak Parti Aday Adayları Borçka’da Tanıtıldı

25. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin Milletvekili Aday Adayı tanıtımı Borçka’da gerçekleştirildi.

Borçka HEM ve ASO Müdürlüğü konferans salonunda milletvekili aday adaylığı tanıtım toplantısında Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, İlçe Kadın Kolları, İlçe Gençlik Kolları, partililer, bazı muhtarlar ve çok sayıda Borçka halkı katıldı.

Aday Adaylığı toplantı tanıtım açılışında AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk tarafından yapılan açıklamada; “25. Dönem Artvin Milletvekili aday adayı kardeşlerim sözlerime başlamadan önce hepiniz hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum. Biz Artvin ve Borçka olarak seçimlere her zaman hazır bekliyoruz ve Artvin’den 2-0 nasıl yapabiliriz. 2-0 nasıl milletvekili gönderebiliriz Ankara’ya diye bunların çalışmalarını teşkilat olarak bize düşen görevi yapıyoruz. Biraz sonra burada yapacağınız 5’er dakikalık konuşmalar neticesinde bizim burada temayül de oy kullanacak arkadaşlarımız burada sizleri dinleyecekler. İnanın biz fedakarca cefakarca maddi maneviyatı düşünmeden gece gündüz yollarda sizler için koşuşturacağız. Bu bizim aslı görevimiz ve teşkilatlarımızın bugün ki görevi zaten onun için varız biz zaten teşkilatlar. Bu bağlamda diyorum ki en ufak bir küskünlüğe mahal vermeden sizlerden istirhamımız bu özellikle. Delegelerimiz sizlerin karşısında biraz sonra siz onların karsısında olacaksınız. Zamana rivayet edeceksiniz inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ise; “Çok kıymetli yönetim hanım kolları ve gençlik kolları başkan ve üyeleri, belediye ve il genel meclis üyelerimiz, çok kıymetli milletvekili aday adaylarımız Borçka Belediye Başkanı olarak sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Bunun çok sıkıntısını çektik ne zaman ki bu kardeşliği, birlik ve beraberliği ihtas ettik Artvin’de başarılar da beraberinde gelmiş oldu. İnşallah umuyorum ki bu 7 Haziran seçimlerinde de partimiz biliyorsunuz aday adaylık konusunda çok büyük teveccüh görüyor. Yani herkes AK Parti şemsiyesi altında bir araya geliyor. Aday adayı oluyor adaylık için. Bu kardeşlerimizin hepsi bizim için çok kıymetli AK Partiyi tercih etmeleri burada milletimize hizmet etmeyi seçmeleri biz önemsiyoruz. Hepsini bu aile içerisinde görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Başkanımızın da dediği gibi özellikle bu kardeşliğin birlik ve beraberliğin adaylık belli olduktan sonra da devam etmesi bizim için önemli. Bizim Artvin’ de artık bir hedefimiz var, bir çıtamız var. Diyoruz ki 2-0 olsun Artvin’den 2 milletvekili götürelim. Bunun için bütün başkanından en alt kademesine kadar herkesin büyük gayret ve özveri içinde çalışmasına bağlı inşallah bu kardeşlik birlik ve beraberlikle buda olacak diyorum. Aday adaylarının bu kutsal çıktıkları yolda başarılar diliyorum. Aileleri ile birlikte sağlıklı güzel çalışmalar diliyorum” diye ifadelerde bulundu.

Ardından Milletvekili aday adayları çekilmiş kura sonucunda sırasıyla 5’er dakikalık açıklamalarda bulundular.

İlk olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Artvin İl Kadın Kolları eski başkanı Şule Özyer; “Genel merkezin kadın kolları genel merkezinin almış olduğu bir kararla da milletvekili aday adaylığı için Cuma günü görevimden ayrıldım ve karşınızdayım. Temayülde biz kadın kolları il başkanları yer almayacağız onu baştan belirtmek istiyorum. Aslında bir nevi karşınızda olma sebebimde vesile oldu. Gerek ilçe başkanımdan gerek siz değerli çalışma arkadaşlarım ak yoldaşlarımız diyoruz biz bir nevi 3 yıl boyunca hep birlikte sahalarda yer aldık. Önce bir helallik diliyorum sizden. Belediye Başkanımıza da bize bu duyguyu Borçka’da yaşattığı için siz teşkilatlarla birlikte çok teşekkür ediyorum. Neden kadın? neden erkekse bir o kadar da kadın diyoruz. Bir beyefendi gidebiliyorsa meclise bir tane de hanımefendi gönderme niyetindeyiz. AK Parti siyasetinde kadın nesne değil her zaman öznedir. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasından Başbakanımızın da deyimiyle mutfakta kadın vardır. Meclise kadınlar girsin ki oralarda bir düzen bir tertip ve Artvin’e de bir farkındalık gelsin diyorum. Bundan dolayı da ben biliyorum ki kadınların istekleri ve arzuları da doğrultu da erkek kadın polemiğine de çok fazla girmek istemiyorum. Kadın hakları diye bir şey yoktur ben her zaman da söyledim kadın hakları yoktur, insan hakları vardır. Hedefimiz 2023 bunu da el birliğiyle başaracağımıza ben canı gönülden inanıyorum. Başkanımda belirtti 2 kişiye nasip olacak bağışımız üstüne ama hep birlikte seçim gününe kadar sandıklar açılıncaya kadar bu teşkilatın sahada olacağından ben canı gönülden inanıyorum. Hepiniz saygıyla selamlıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

İkinci konuşmacı olarak İlhan Hacıoğlu: “Eğer bir annemizin, bir bacımızın kardeşimizin hakkına problemine eğilmeden onun isyanı yapılmadan onun yaşanılacak alanları düzenlenmeden eğer bu hizmetler yapılıyorsa arkadaşlar bunun da bir kıymeti yok. Ben doğduğum büyüdüğüm toprakların bu Artvin insanının cefakar insanın yanında olmak onların sesi kulağı olmak istiyorum. Ama ben şunu istemiyorum, illa bana birinci sırayı verin ikinci sırayı verin milletvekili yapın beni başka bir yere gönderin demiyorum. Ama bundan sonra gazetelerde dergilerde yazdığım zaman bana sen kimsin bu partilere karşı mı duruyorsun diyemeyecekler çünkü ben bu halkın sesi olacağım çünkü genel başkanımız dünya lideri olmak isteyen genel başkanımız siyonistlere bile dur dedi one minute dedi. Burada hayat var burada insanların yaşamı var dedi ve ben bunu kendime şiyar edindim. Hocaların hocası Ahmet Davutoğlu’yla onun partisinde sizinle birlikte bir nehir olmaya geldim. Arkadaşlarımın hepsine başarılar diliyorum” ifadesinde bulundu.

Üçüncü konuşmacı Vedat Kibar; “Bizim partimizde kimsenin ben olayım iddiası yok ben arkadaşlarım adına bu fikirdeyim ve hepsinin aynı fikri taşıdığına ben inanıyorum. Aramızdan kim çıkarsa çıksın, kim aday olursa olsun bizim için önemli olan başbakanımıza ve kurucu başkanımıza Artvin’den 2 milletvekili götürmek ve Artvin’e bu mührü çakmaktır inşallah. Bu seçim çok önemli neden çok önemli biliyorsunuz çok ciddi badireler atlattık işte 17-25 Aralık süreci 6-7 Ekim sokak olayları daha öncesinde mit krizi şimdi de ne yaşıyoruz. mecliste bir kanun geçiyor değil mi? İç güvenlik kanunu seçilmiş ve orda kendilerini seçmişleri temsil etmek ve görevi kanun çıkarmak olan muhalif milletvekillerinin duruşunu tavrını görebiliyor musunuz? Hasip Kaplan bozkurt işareti yapıyor. Sizlerden yani milletten alan AK Parti oyunu daha yukarı bir basamak daha yukarı çıkarmamız ve en az 330 milletvekili almamız lazım inşallah. Çünkü bu o kadar önemli ki bizim teşkilatımız bizim partimiz gücünü dış güçlerden ve derin yapıdan almıyor milletten alıyor. Bizim önümüze hatırlarsanız geçen sefer mali seçimlerde bir önceki mali seçimlerde aldığımız oranı göstermediler. Bir önceki seçimlerde aldığımız oylar genel seçim de % 43-44 alırsan başarılısın diyor ama biz ne yaptık sizin ve hepinizin garezine % 45’i çaktık. Şimdi de yapılan kamuoyu araştırmasında da % 49 görünüyor. İnşallah % 50’yi çakacağız. Allah’ın izniyle” ifadelerine yer verdi.

Dördüncü konuşmacı Hayrettin Gülbin; “Neden milletvekili aday adayı oldum. Ülkenin hedefleri var Artvin’in sorunları var. Ülkenin hedefleri nedir?

1- 2023 Ekonomik anlamda ilk 10 ülke arasına girmek.
2- Türkiye’nin sorununun çözülmesi noktasında ne var? 2 kardeş 3-4-5 kaç kardeşse hepsi birden barış içerisinde hep bir Türkiye olmalıyız. Birbirimizin enerjisini yok etmemeliyiz. Onun için barış süreci önemli bir sorun. Bir başka daha iyi yönetilebilir Türkiye için başkanlık sistemi çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu konuda mutlaka katkı sağlamalıyız diye düşünüyorum. Kalkınmış bir ülke diyoruz. Bunlar Türkiye’nin hedefleri. Biz Türkiye’den gelelim Artvin’e tabi bu nokta da milletvekili olursak çok büyük katkı sağlamaya çalışacağız. Ama Artvin için napacağız? Ben Artvin için diyorum ki öncelikle iş aş ekmek diyorum. Bu nasıl olacak derseniz bir örnekle açıklamaya çalışacağım. Ben geçen yıl ordu Ziraat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz’i Macahele iki defa götürdüm bir kışın bir de yazın. 2500 kilo ortalama 5 lira neden 5 liradan çünkü ürün az olunca fiyat artıyor, çok olunca fiyat azalıyor. Dönümüne 20 ton ama iyi yerde tabi toprağın özelliği güneşe karşı rüzgara karşı gibi yönleri dikkate alınırsa eminim ki girişimci kazansın maaşla ücretle çalışmak isteyen emek sahibi kazansın bakınız zenginlik kalkınma böyle olur. Ben bunu yapmaya talibim. Bu konuda gerek teorik bilgim gerekse uygulamadaki deneyimlerimle bunu yapabileceğime çok inanıyorum. Kendimi yetkin hissediyorum ama ben yetmem elbette ki benden daha yetkin insanlar da vardır onlarla beraber bütün işimiz bu ve benzeri ne kaynaklarımız varsa bu kaynaklarımız ekonomiye dönüşmeli. Yani çok çalışarak hep beraber bunun alt yapısını oluşturmaya çalışacağım. Yapacağım şey budur. Çok teşekkür ediyorum dinlediğiniz için sağolun varolun” dedi.

Beşinci konuşmacı Ali Rıza İskender; “Türkiye’nin vermiş olduğumuz bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun diyorum öncelikle. Çok önemli 4 tane de şehidimiz Allah rahmet eylesin vatan için kendilerini feda ettiler. Ruhları şad olsun diyorum. Adaylığımın nedeninden bahsedeyim kısaca dedim ki yeni Türkiye için bu enerjimi arkadaşlarımla paylaşayım. Çünkü bu dönem çok önemli bir dönem bak Artvin’deki bütün köylerimiz yolları bozuk. Bak ben biliyorsunuz Orhan bey il özel idaresinde bölge başkanım dedi sana bir kahve ısmarlayayım bana kahve ısmarlama dedim sen köydeki yolları yap kahveyi sonra içeriz. Ve ben bu yolda and içtim. Beyaz gömleğimi giyindim. Bak size açık söylüyorum. Başbakanımı böyle karşılıyorum seni seviyorum diye bana diyorlar ki dün başbakan ve cumhurbaşkanına o benziyor dedim resim bile çektirmiyorum. Size samimiyetimle son kez şunu söylüyorum köylerimiz yok turizm de sıkıntılarımız var Karadeniz bölgesinde sıcak zıft asfalt fabrikası kurmamız lazım. Yollar millet ağlıyor yapıldı diye televoleden bahsediyorlar yapıldığı yok biz yapacağız şu kardeşlerimle aday adayı kardeşlerimle omuz omuza vereceğiz ama doğru ve adaletli olacağız” dedi.

Altıncı konuşmasını AK Parti Artvin Kadın Kolları eski İl Başkanı Dilek Alkan; “Şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet dileyelim. Birde Yusufeli ilçemizde bir yangınımız oldu. Yusufeli ilçesi zeytincik köyünde oradaki yakınlarımıza hemşehrilerimize de geçmiş olsun temennilerimizi gönderelim. 2001’den beri ben bu siyasetin içerisindeyim utanarak gelemeyenlerin olduğu bir partiydi bu biz beraber yürüdük beraber ıslandık beraber yoğrulduk bu siyasetin içinde biz. O yüzden bu dönem de tekrar 2011 yılında olduğu gibi yine karşınızdayım aday adayıyım. Neden? Gücümü sizden aldığım için buradayım. Sizler olmasanız biz beraber yürüyemeyiz. Biz beraber bu seçimleri alamayız. Örnek Borçka büyük başarı elde etti örnek Hopa alınmaz dediler aldık. Neden biz hayal ettik. Oldu. Hayallerin partisi dediler ama biz hayal etmeden gerçekleri yapabilir miydik yapamazdık bunları biz bu teşkilatla yaptık. Allah razı olsun hakkınızı helal edin. Ben sizlerin adına aday adayıyım. Teşkilatlardan geliyoruz. Şule hanım da bende teşkilatlardan geliyoruz. Biz de varız demek adına buradayız. Neden hepinizin adına buradayız. Çünkü biz de bir şeyler yapmak istiyoruz asıl işi biz yapıyoruz bu teşkilatlar yapıyor. Kapılara kadınlarımız gençlerimiz bayrak asıyor. O yüzden bizde varız bu siyasetin içinde sizlerde takdir ederseniz genel merkezimiz de bize uygun görürse göreve talibiz. Görev istenmez verilir dediler ama ben buna karşıyım görev istenir hakkımızsa istenir. Çünkü isteyen bu görevi daha iyi yapar. Verildiği zaman bir nazla yapılır bu işler ama gönül istediği zaman gönlünüzle çalışırsınız gönlünüzü verirsiniz bu yollarda yürürsünüz. Siyasette bir gönül işidir. Gönül de kırmamamız lazım. Kırıldık mı gelmeyiz bu parayla da pulla da kesimlikle ölçülmez biz gönlümüzü verdik. Partimiz kurudu kurulalı bu siyasetin içinde var olduk. Aday adayı olduk aday olmadık kırılmadık çünkü gönlümüzü verdik. Evet 2023 hedeflerine de hep beraber inşallah hep beraber gideceğiz. Güçlü Artvin güçlü Borçka güçlü Türkiye için bende varım. Saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yedinci konuşmacı Akay Tekin; “Partimiz kurulduğundan beri rahmetli Menderes, Turgut Özal yine rahmetli Necmettin Erbakan hocamız bu çizgiden beri halkın içinden gelen bir parti olmuştur. Savuranın partisi hiçbir zaman olmadı. Siyaset halka temas işidir. Bugün burada Şükrü başkanım çok güzel bir ortam hazırlamış kendisine teşekkür ediyorum huzurlarınızda. Beni tanıma fırsatınız oldu sima olarak inşallah bundan sonra delege listelerimiz elimize ulaşacak diye umut ediyorum. Dağlık bölge Artvin biliyorsunuz çekmiyor telefonlar birde yoğun bir gündemimiz var. Takvimde çok sıkışık. İl yönetimimiz de yoğundu. Diğer arkadaşlarımız gibi bana da ulaşmadı delege listesi. Onun için sizin ayağınıza kadar gelemedim. Özür dilerim. Çünkü siyaset temas işidir. Temas edilmeden kürsüden konuşarak siyaset yapılmaz. Kadın kollarız gençlik kollarımız ve ana kademe benden çok daha iyi bilirler öngüç insanlardır. Şu an AK Partinin bir başarısı varsa anahtar budur. Halka temas edeceksiniz. Burada da bir seçim var temayül seçimi buranın seçmeni sizlersiniz ve bunun için sizlere temas etmem gerekiyordu edemedim özür diliyorum. Ama inşallah bundan sonra ki süreçte köy köy dolaşırken temas etme fırsatımız olacak o zaman soracaksınız bana cevap vereceksiniz yarın da seçildiğimde de yakama yapışıp kardeşim sen bunu demiştin niye yapmıyorsun deme imkanınız olacak. Hesap soracaksınız ki olsun arkadaşlar bu iş hesap sormazsanız bu iş olmaz” dedi.

Sekizinci konuşmacı Nedim Koyuncu; “Türkiye gündeminde çok Borçka’yı ele almak istiyorum ben Borçka’mızın 36 tane köyü var. Bu köylerin sıkıntılarını çok iyi biliyorum çünkü bu köylerin içinde büyümüş bir insanım. Değerli misafirler bizim Borçka da neyimiz var geldiler sularımızın önünü kapattılar Maradit’te Borçka’mızda baraj yaptılar. O zamanlar güzeldi dimi? Baraj yapılırken istihdam vardı herkes çalışıyordu. Bir taraftan paralar kazanılıyordu. Peki ne oldu şimdi? Şimdi ne haldeyiz? Suyumuz önü kapatıldı. Elektriğimiz devletimiz sağolsun yatırımını yaptı. Elektrikten ülkemiz para kazanıyor. Borçka’ya bir şey bırakamadık. Ben size şunu söylemek istiyorum arkadaşlar. Ben olursam nasip olursa bu değerli kardeşlerim arasından ben seçilirsem Ankara’ya gidersem çok iyi biliyorum şunu sayın ilçe başkanımız sayın belediye başkanımın burada çektiği sıkıntıları içiniz de çok değerli kardeşlerim ilçe başkanımızı belediye başkanımızı arıyorsunuzdur çocuklarınızı işe vermek için uğraş sarf ediyorsunuzdur ama ne yapsınlar ellerinde imkan yok. Çok iyi biliyorum ne cefa çektiklerini ne durumda olduklarını çünkü aynısını biz Hopa da yaşıyoruz. Hopa Belediyesinin ve Borçka Belediyesinin mahpus kaderi şudur: ilk kez biz seçim aldık. Çıtayı çok yüksek tuttuk ama bazı yerlere yetişemiyoruz. Derdimiz bu ne yapmamız lazım? Buna şöyle bir çare düşünüyorum. Şu barajlarımızdan ülke bütçesine giden paradan belediyelerimize bir pay düşünüyorum. Çünkü bunu niye eğer ki biz burada biz buranın cefasını çektiysek bırakında azıcık sefasını da biz Borçkalı kardeşlerim çekse yanlış mı düşünüyorum arkadaşlar” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Dokuzuncu ve en son konuşmacı olarak Ünal Gülçiçek ise “Buraya kadar ben en son konuşmacıyım arkadaşlarımız çıktılar çok güzel şeyler söylediler. Bende aynı niyetleri paylaşıyorum. Ek olarak şunu söylemek istiyorum ben neden aday oldum. Öncelikle ben 2013 yılında milletvekili olmaya karar verdiğimi paylaşmak istiyorum. 2013 yılında artviniçinbirfikrimvar.com diye bir internet sitesi kurdum. Bu web sitesinde Artvin’in sıkıntılarını, dertlerini, problemlerini makale köşe yazıları olarak yazmaya başladım. Devamında Artvin için projeler üretmeye başladım. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’ ye şunu kazandırdı. Çılgın projeler 2002 yılında Türkiye yeniden kurulmuş da bir şaha kalktık. Bu çılgın projeleri neden Artvin’e getirmeyelim. Allaha şükür 8 belediyemizin 7’sini biz kazandık. Alt yapımızı çok şükür Ak Partiye emanet ettik. Eksikler tamamlanıyor devamında çılgın projelerle Artvin’i şaha kaldırmak için ben bu göreve talibim. Başka hedefim ulaşım, turizm, göç, eğitim ve konut alanlarında” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Aday Adayları ve teşkilat yöneticileri toplu halde resim çektirerek tanıtım toplantısı sona erdirdiler.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1205 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?