logo

“Aile Eğitimi Programı” Seminerleri Verildi

 

Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün Aile Eğitim Programları çerçevesinde yaptığı eğitimler, ilimizde tüm hızıyla devam ediyor.

Murgul ve Ardanuç ilçelerinde yapılan eğitimlere halkın yoğun ilgisi vardı. Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Eğitim Danışmanı Sosyolog Neslihan Kösem Yar, bir araya geldiği ailelere “Aile İçi İletişim” konusunda bilgiler verdi. Eğlenceli geçen eğitimlerde, anne-baba arasındaki sağlıklı iletişimin öneminden ve bunun çocuk üzerindeki olumlu etkilerinden bahsedildi. Ayrıca Artvin’de son zamanlarda artış gösteren madde kullanımına değinilmiş ve doğru iletişim yöntemleri ile çocukları korumanın yolları anlatıldı.

Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri de “Ailede Hijyen Eğitimi” vererek, katılımcıları besin hijyeni, kişisel bakım, çocuklarda hijyen eğitimi gibi konularda bilinçlendirdi.

Artvin Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından seminerler ile ilgili yapılan açıklamada; “Ülkemizde sağlıklı, mutlu, iletişim becerileri yüksek, hukuk, eğitim, ekonomi gibi temel konularda bilinçli aileler yetiştirmeyi amaçlayan Aile Eğitim Programları Artvin’de farklı konularda verilmeye devam edilecektir” denildi.

Etiketler: » » »
Share
612 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?