logo

Ahmet Alkan Çarşı Mahallesi Muhtar Adayı Oldu

Çarşı Mahallesi Muhtarlığı 1.Ağzası Ahmet Alkan Çarşı Mahallesi Muhtar Adayı Oldu.

30 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde muhtar adayları şimdiden adaylıklarını ilan ediyor. Artvin Merkezde en çok aday Çarşı Mahallesi’nden çıkıyor. Adeta aday enflasyonu var. Şu ana kadar 6 kişi adaylıklarını açıkladı. Basına yansıtanların yanında basına yansıtacak olanlar da var. Yakında onların da haberleri basında yer alacak.

Çarşı Mahallesi muhtar adaylarından birisi de Ahmet Alkan oldu. Artık muhtar adayı olmayacağını açıklayan Sezahir Şahin’in 1. Ağzası olarak görev yapan Ahmet Alkan (67) Köy Hizmetleri şimdiki adıyla İl Özel İdaresi’nden bu yıl emekli oldu. 4 çocuk babası Ahmet Alkan Adaylığını açıklayarak Artvin kamuoyuna neden aday olduğunu anlattı.

Artvin Çarşı Mahallesi’nin duayen muhtarı Sezahir Şahin’in yanında 1. Ağza olarak görev yapmanın onurunu yaşadığını belirten Alkan,”Ben Ahmet Alkan. 1951 yılında Yusufeli’nin Çamlıca Köyü’nde doğdum. 30 yıldır Çarşı Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Geçen yıl Köy Hizmetlerinden yani şimdiki adı İl Özel İdaresi’nden emekli oldum. Orada atölyede görev yaptım.

Çarşı Mahallesi Muhtarı Sezahir Şahin ağabeyimizin aday olmayacağını açıklamasının ardından ben aday olmaya karar verdim. O aday olsaydı ben olmazdım. Çünkü onun kadar düzgün, görevini en güzel şekilde yapan muhtar tanımadım, görmedim. Onun için aday oldum.

Muhtarlık öylesine yapılacak bir iş değildir. Çok önemli bir görevdir. Emekli olduğum için artık tüm zamanlarımı muhtarlık işleriyle kullanacağım. Hele Çarşı Mahallesi çok önemlidir. Şimdi bakıyorum bazı muhtar adayları vaatlerde bulunuyor. Bu arkadaşlar muhtarlığın ne olduğunu bilmeden yapamayacakları şeyleri vaat ediyor. Bakın ben 4,5 yıldır Sezahir Şahin muhtarımızın yanında 1. Ağza olarak görev yapmanın tecrübesiyle Çarşı Mahallesi halkının karşısına çıkıyorum. Referansım budur. Görevimi, neler yapabileceğim, neleri yapamayacağımı iyi bilirim.

Ben Çarşı Mahallesi’nde oturan hemşerilerimize en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Birçok arkadaşımız muhtarlık için adaylıklarını açıkladı ve daha açıklayacak olan arda kaşlarımız olacaktır. Ben hepsine başarılar diliyorum. Çünkü herkes en iyi görev bilinciyle aday oluyor. Ancak tecrübe ve pratiği olmayanların sıkıntıları olacaktır. Ben gerek tecrübemle, gerekse en iyi şekilde bu görevi yapma inancımla hazırım. Kararı Çarşı Mahallesinin değerli seçmenleri verecektir. Tüm arkadaşlara da başarılar dilerim.” dedi.

Share
641 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?