logo

AGC’nin Büyük Başarısı

Türkiye’nin bölgesel en büyük gazeteciler federasyonu olan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Trabzon’da düzenlenen kongreye Artvin Gazeteciler Cemiyeti damga vururken, 4 delegesinin de listelere girdiği AGC’nin Saymanı Gazeteci Orhan Sevinç, Karadeniz Gazeteciler Federasyon Yönetim Kurulu ve Genel Sayman olarak seçildi. AGC Başkanı Zeki Alkan, Yüksek İstişare Kurulu’na, AGC eski başkanı Tolga Gül, Onur Kurulu’na, Cemiyet üyesi ve delege Pervin Alkan ise Yedek Yönetim Kurulu’na seçildiler.

2013 yılının Mart ayında Karadeniz’deki Gazeteciler Cemiyetleri ve dernekleri tarafından kurulan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu seçimi Trabzon’da yapıldı. Karadeniz Gazeteciler Federasyon Genel Başkanı Turgut Özdemir’in açılış konuşmasının ardından Feridun Fazıl Özsoy başkanlığında divan oluşturuldu.

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram’ın adaylıktan çekilmesiyle tek liste olarak seçime gidildi. Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığına, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ’in yönetim kurulu listesi seçildi.

Yapılan seçimler sonunda Erdoğan Erişen’in yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim: Erdoğan Erişen, Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu, Şevket Erzen, Turgut Özdemir, Bekir Bayram, Mustafa Bayrak, İhsan Uluözlü, Sezai Köprülü, Orhan Sevinç.

Denetleme Kurulu: Ergun Ata, Mustafa Erkan Yılmaz, Murat Gürsoy.

Onur Kurulu: Zeki Mesut Özel, Tekin Atay, Tolga Gül.

Yüksek İstişare Kurulu: Zeki Alkan, İlhan Uluöz, Ufuk Kekül, Kamil Aktürk, Sadık Örgel

Seçimin ardından Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen Turgut Özdemir’e katkılarından dolayı teşekkür konuşmasının ardından toplantı sona erdi.

Erişen Artvin ilini tam liste olarak yanına aldı

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu seçimlerinde Artvin ilinin dört delegesini oy kullanmak için Trabzon iline gitti. Erişen dört delegeye ayrı ayrı görev vererek seçime girdi.

Artvin Arena Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Sevinç şu açıklamalarda bulundu; “Turgut Özdemir başkana ilk başta çok teşekkür ediyorum. Her zaman bizlere tam destek olarak yol gösteren abim olmuştur. Genel Başkanımız Erdoğan Erişen ile dostluğumuz çok kısa zaman içerisinde gelişti. Bu kısa zaman içerisinde Erdoğan abime vermiş olduğum güven beni mutlu etmiştir. Erdoğan başkanıma öncelikle Artvin iline bu hassasiyeti göstermesinden dolayı çok teşekkür ederim. Erdoğan abim ve yönetimi ile bir arada çalışmak benim için bir gururdur. Buradan Artvin adına hepsine ayrı ayrı teşekkür eder saygılar sunarım. Bu başarı sadece benim başarım değildir. Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin duruşu ve çalışkanlığı ile geldiği noktanın bir sonucu olan başarıdır. Ben başta Başkanımız Zeki Alkan ve bir önceki başkanımız Tolga Gül olmak üzere tüm AGC mensuplarına teşekkür ediyorum. Amacımız cemiyetimizi daha da ilerilere taşımaktır“ dedi.

AGC’nin Başarısı Tebrik Yağmuruna Neden Oldu

Türkiye’nin en büyük gazeteci meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’na bağlı ülkemizin en büyük bölgesel gazeteci federasyonu olan ve 17 ilin bağlı bulunduğu Karadeniz Gazeteciler Cemiyeti’nin organlarında 4 delegesinin tamamı görev alan Artvin Gazeteciler Cemiyeti’nin başarısı gerek ilimizde gerekse de ülke genelinde dikkat çekti. Bu büyük başarıdan dolayı AGC’nin seçilen delegelerine tebrik telefonu açan önemli simalar Artvin’i güzel bir şekilde temsil ettikleri için delegelere teşekkür ederek tebriklerini ilettiler.

AGC Basın Bürosu

Etiketler: » » »
Share
1574 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?