logo

AGC, Artvin’in Kurtuluş Günü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu adına Başkan Zeki Alkan, Artvin’in kurtuluşunun ve Anavatana katılışının 96. yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Yayınlanan mesajda; “Artvin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümünü bir kez daha büyük bir sevinç, coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 96 yıl önce 7 Mart 1921 de Artvin’imizde de tezahür etmiştir. Artvin 7 Mart 1921’de Anavatanına bağlılığını gösterdiği kurtuluş mücadelesi ve zaferinde bir kez daha göstermiştir.

Kurtuluş Savaşı; bir millete vurulmak istenen esaret zincirinin kırıldığı, milli diriliş ve şahlanışı ifade eder. İnsanlık dışı her türlü katliam ve işkencelere karşı birlik ve beraberlik içerisinde var olma mücadelesini veren milletimiz, insanlığın örnek alacağı bir zafer gerçekleştirmiştir.

Böyle bir ecdada sahip olmanın gururu ve mutluluğu ile başımız her zaman dik ve şehitlerimizin kanlarıyla şekillenmiş bayrağımız her zaman göklerdedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü bize yeniden kazandıran ve kurduğu Cumhuriyet ile Türk Milleti’nin kaderini değiştiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, tüm hemşehrilerimin kurtuluş gününü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Share
454 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?