logo

Afetzedelere Ödenek Geldi

Rüzgâr Afetinden Etkilenen Vatandaşlar İçin, Başbakanlık Afet Ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’ndan 418 Bin Liralık Ödenek

Artvinli Rüzgâr Zedelerin Mağduriyetlerinin Kısa Zamanda Giderilmesi İçin Ödenek Geldi

Artvin’de 23 Nisan 2017 tarihinde etkili olan şiddetli rüzgârın yol açtığı maddi zararın giderilmesi için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’ndan ilimizde 418 bin liralık ödenek tahsis edildiğini bildirildi.

Artvin’de 23 Nisan 2017 tarihinde öğlen saatlerinden sonra etkili olan şiddetli rüzgârda 1 kişi üzerine ağaç devrilmesi nedeniyle hayatını kaybetmiş, bir kişi yaralanmış ve il genelinde 369 konutta ağır, orta ve hafif dereceli hasar meydana gelmişti.

Konuyla ilgili Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada,  ilimizde yaşanan rüzgâr afeti sonrası Artvin Valiliğinin talimatıyla Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Artvin Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve Artvin İl Özel İdaresi teknik ekiplerce sürdürülen hasar tespit çalışmalarının 1 aylık kısa bir sürede tamamladığı belirtildi.

Hasar tespit çalışmaları neticesinde il genelinde 369 konutta ağır, orta ve hafif dereceli hasarlar tespit edildiği ifade edilerek ; “ Hasar tespit çalışmaları sonrası Artvin Valisi Sayın Ömer Doğanay’ın talimatları doğrultusunda Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’ndan İlimize 418.000 TL’lik ödenek tahsis edilmiştir. Kısa sürede ödenek mağdur vatandaşlara dağıtılarak mağduriyetlerinin giderilmesi sağlanacaktır” denildi.

AVBM

Share
540 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?