logo

Adrenalin Dolu Türkiye Rafting Şampiyonası Sona Erdi

Geleneksel Derekapı Festivali kapsamında 3 gün boyunca devam eden Türkiye Rafting Şmapiyonası’nın ödül ve kapanış töreni 24 Nisan Pazar günü saat 15.00’de Atatürk Anıtı önünde yapıldı.

 

 Derekapı Festivali’nin ödül ve kapanış törenine Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Latif Onur Koşu, İlçe Emniyet Amiri Emrah Kocatepe, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Bahattin Yetim, Rafting Federasyonu As Başkanı Fikret Yardımcı ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akıllı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye Rafting Şampiyonasında Final Yapıldı

Yusufeli Kano Parkurunda gerçekleştirilen Türkiye Rafting Şampiyonasında Yusufeli Spor Kulübü Açık Yaş Erkekler Kategorisinde 1’inci oldu.

21 Nisan Perşembe günü başlayan ve 3 gün devam eden çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan Derekapı Festivali’nin son günü Türkiye Rafting Şampiyonası nehir inişi etabıyla son buldu.

Yusufeli Kano Parkurunda gerçekleştirilen ve sporcuların maharetlerini sergilediği yarışmalarda, açık yaş erkekler kategorisinde Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü 1’inci oldu.

Türkiye Rafting Şampiyonası sprint, kafa kafaya, slalom ve nehir inişi olmak üzere dört farklı etap halinde yapılan yarışların son etabı olan Nehir İnişi ile son buldu.

Açık yaş erkeklerde Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü birinciliği aldı. İkinciliği ÇAYKUR Spor Kulübü, üçüncülüğü ise Rize Belediyesi kazandı. U 23 kategorisinde Rize Su Sporları Kulübü birinci, Ardeşen Belediyesi ikinci ve Yusufeli Turizm Doğa Su Sporları Kulübü üçüncü oldu. Açık yaş bayanlarda; Beyazsu Spor Kulübü birinciliği, İstanbul Deniz Kızı 1 Spor Kulübü ikinciliği ve Ektremeturk ise üçüncülüğü aldı. U 19 kategorisinde; Çaykur Rize Spor birinci olurken, Rize Gençlik ve Spor Kulübü ikinci, Çaykur Spor üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini, Yusufeli Kaymakamı Ömer Dereci, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Latif Onur Koşu, İlçe Emniyet Amiri Emrah Kocatepe, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Bahattin Yetim, Rafting Federasyonu As Başkanı Fikret Yardımcı ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akıllı verdi.

Boğa Güreşleri Heyecanı Başladı

Türkiye Rafting Şampiyonası’nın sona ermesi ile yerini bir başka etkinliğe bırakan Derekapı Festivali’nde Boğa Güreşleri heyecanı başladı.

Boğa güreşi tutkunlarının bir yıl boyunca heyecanla beklediği Derekapı Boğa Güreşleri 24 Nisan Pazar günü yapılan deste, ayak ve küçük orta boylarındaki güreşlerle başladı. Derekapı arenasında Pazar günü saat 10.00’da başlayan güreşlerin ilk gününde 66 boğa sahaya çıktı.

Deste boyda; Şerif Yağ’ın boğası, ayak boyunda; Kamil Mert’in ve küçük orta boyda ise Necdet Demirci’nin boğası birinci geldi. Boğa güreşlerinin diğer dereceleri ise şöyle gerçekleşti: Deste boyda; Mustafa Ateşsaçan’ın boğası ikinci,  Aydın Kardeşlerin boğası üçüncü ve Muhammet Boylu’nun boğası dördüncü oldu. Ayak boyunda; Yapıcı Mobilya’nın boğası kayseri escort bayan ikinci, Ziyettin Tokgöz’ün boğası üçüncü ve Hızır Öğüt’ün boğası dördüncü oldu. Küçük orta boyda; Keskin Kardeşlerin boğası ikinciliği alırken, Erol Köseoğlu’nun boğası üçüncülüğü ve Yaşar Arslan’ın boğası dördüncülüğü aldı.

Derekapı Boğa Güreşlerinin ikinci gününde büyük orta, baş ve başaltı boylarında güreşler yapılacak.

Binlerce kişi Yusufeli’ne Akın Etti

21 Nisan Perşembe günü başlayan ve üç gün boyunca süren Geneleksel Derekapı Festivali çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Yusufeli Belediyesi ve kaymakamlık bünyesinde yapılan Geleneksel Derekapı Festivali üç gün boyunca ilçede unutmayacak etkinlikler yapıldı.

Geleneksel Derekapı Festivali 19 Mayıs 2016 tarihine kadar çeşitli etkinliklere sahne olacak.

Share
990 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?