logo

01 Mayıs 2018

ADD Artvin Şubesi “Şiir Ve Kompozisyon” Yarışması Düzenledi

Atatürkçü düşünce Derneği Artvin Şubesi, 23 Nisam Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İl Milli Eğitimden izin alınarak İlkokul ve Ortaokullar arası şiir ve kompozisyon yarışması açtı. Ulusal 23 Nisan Ulusal Ve Egemenlik Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte kompozisyon ve şiir dalında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Karadeniz Bakır İlkokulu’ndan 4 öğrenci ödüle layık görüldü. Ödül törenine ADD Artvin Şubesi Başkanı Ayla Varan, ADD Yönetim Kurulu Üyesi Nevnihal Zeytinci katıldı. ADD Eğitim Komisyonu emekli öğretmenler Cemal Ulutürk, İsmail Yaşar ve Mahmut Yaşar tarafından incelenen ve değerlendirilen eserlerin sahiplerine çeşitli hediyeler verildi. Şiir dalında birinci olan Karadeniz Bakır İlkokulu 2/E sınıfı öğrencisi Yiğit Çolak’ın şiiri okutuldu. Dereceye giren öğrencilerin isimleri ise şöyle; Şiir Birincisi Yiğit Çolak Karadeniz bakır İlkokulu 2/R sınıfı. 2. Eser; Eylem Ece Aktürk, 3. Eser, E. Betül Keskin, Mansiyon ödülü Ece Sancal’a verildi.

Etkinlikle ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi Başkanı Avukat Ayla Varan,” Atatürkçü Düşünce Derneği olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İl Milli Eğitim’den izin alarak şiir ve kompozisyon yarışması düzenledik. Bu yarışmaya bir çok öğrencimiz katıldı. Bundan sonra etkinliklerimiz aynı şekilde devam edecek. Atatürk eğitime ve çocuklara çok büyük önem vermiştir. Sizler okuyarak güzel yerlere geleceksiniz. Ben okul idarecilerine, öğretmenlere öğrencilerimize, başarılar diliyorum. “dedi.

Share
482 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?