logo

Adaylar Belirleniyor


Selim Çiftçi
selimciftci@08olay.com

Öncelikle 24 Haziran seçimleri milletimize hayırlar getirsin dileklerimle biraz konuşalım isterseniz.

2006 da Türkiye de “siyaset nedir, teşkilatçı kime denir.”konulu kompozisyon yarışmasında Sn. Erdoğan Başbakanken yarışmaya katılarak takdirnamesini almıştım.

Yarışma metninde ki başlığı şöyle atmıştım.”Toplayın gül goncalarını şimdi zamanı varken.”Bu söz bir yabancı yazara ait. Sözün tamamı şöyledir.

Toplayın gül goncalarını şimdi zamanı varken.

Bu gün size gülen bir çiçek yarın olacak diken

Bu bilinen bir şey olmasına rağmen yeniden hatırlanması gereken bir sözdür diye düşünüyorum. Çünkü fırsatlar rüzgâra benzer.

Gerçektende İster iktidar olsun ister muhalefet olsun seçilecek olanlar veya seçilenler Ülkemiz adına ortak menfaatler ve ortak tehlikelerden haberdar olan bu iki kavramı siyaset üstü görerek siyaset yapma yeteneğine sahip insanların aday olması Seçilmesi gerek.

Adaylar teşkilatçımı olsun bürokrasiden veya başkalarımı olsun buna seçmen ve lider ortak karar verirse daha iyi olur. Ben sadece şunu hatırlatmak isterim ki keşke kelimesini kullanmayacağımız veya en az kullanacağımız bir fotoğraf olsun ülkemiz adına.

İktidarda önemli muhalefette. İktidar ülke için birçok projeleri getirir hayata geçirir ve çalışmasıyla doğru orantılı oy alır.

AK parti Türkiye’de yıkıcı muhalefete rağmen, iç ve dış düşmanlara rağmen, darbelere rağmen dünya çapında önemli sayılan projelere imza attı.

Adaylar seçilirken AK PARTİ sonunda keşkeleri en aza indirecektir Ağır bir yük omüzlamıştır Az konuşan çok çalışan milletvekilimiz İsrafil Kışla Allah razi olsun zor coğrafyada zor siyaset mekânlarında birçok eserin altına imza attı.

Yani bankamatik milletvekili olmadı. Elbette mizaç olarak farklıydı. Buda doğaldı.

Sn.İSRAFİL Kışladan Bundan sonra Artvin ve Türkiye yararlanmaya devam edecektir. Yeni seçilecek MV. Adayı kim olursa olsun hayırlısı olsun inşallah. Mutlaka Artvin SİYASET HARİTASINDA yeşil rengiyle yerini alacaktır Çalışan üreten yatırım yapan kazanacaktır.

Muhalefet partileri ne kadar oy alır bilemem. Ama seçimden sonra liderleri değişebilir. Demokrasi işte bu

Seçim sürecinde ve seçimde Türk milleti yine kendine yakışanı yaparak örnek bir ülke olmaya devam edecektir.

Hoşça ve dostça kalın.

Share
337 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Artvin, AK Partili Belediye Olduktan Sonra Kabuğunu Kırdı

  15 Ağustos 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Geçtiğimiz günlerde yaklaşık beş yıldır Artvin’e gelmeyen bir arkadaşım Artvin’e geldi. Bu arkadaşım ile Artvin’e gelmeden önce yaptığımız görüşmelerde sürekli olarak Artvin Merkez’in çok değiştiği üzerine sohbetler yapıyorduk. Bu değişim ile ilgili olarak büyük bir merak uyandıran benim söylemlerim karşısında arkadaşımda büyük bir merak uyanmıştı. Bu değişimi bizzat kendi gözleriyle görmek istediğini söyleyen arkadaşım ile yaptığımız Artvin gezisi sırasında arkadaşımın söylemi tam olarak “Artvin AK Partili Belediye olduktan sonra kabuğunu kırm...
 • Maden Şirketi Artvin’i Hiçe Sayar Bir Tavır Takınıyor

  12 Ağustos 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Bu yazımı okuyanlar bana bir takım eleştirilerde bulunabilirler. Artvin’de maden çıkmasına ve maden şirketine destek vermem nedeniyle bu yazımı garip karşılayabilirler. Hatta nemalanmamın bitmesi nedeniyle bu tür bir yazı yazdığımı da ileri sürebilirler. Ben bu eleştirilere saygı duyuyorum ancak bilinmesini isterim ki ben her zaman yanlış gördüğünü yazan bir gazeteciyim. Şirketle ilişkilerimin en iyi olduğu dönemlerde dahi yapılan hataları dile getiren bir ismim. Bu sebeple ilişkilerimi, hatta ve hatta maddi anlamda olan ilişkilerimi bile hiçe ...
 • Domatis domates olunca tadı kaçtı

  10 Ağustos 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Köyümüzde domatese yerel şive ile domatis deriz. Domatisin biçimsiz bir yapısı vardı ama tadı güzeldi, domatesin biçimi güzelleşti ama tadı bozuldu. Öğrencilik ve iş yaşamı nedeniyle köyden ayrılınca domatis domates oldu. Köyümüzde tamamen doğal olan domatis öğrencilik ve iş yaşamında lezzetini kaybetti. Köyümüzde alt çenemizi biraz ileri sürerek çayı fırt çeker gibi ısırarak ve ağzımızı şapırdatarak domatis yerdik. Domatesi ise bıçakla dilimleyerek yemeye başladık. Sonra domateslerin hormonluları çıktı, buna da alıştırıld...
 • Yerel Seçimler Yaklaşırken

  06 Ağustos 2018 Köşe Yazıları, Selim Çiftçi

  Seçim yapılan ülke İslam ülkesi de olsa sadece Müslümanlar sorumlu olmazlar. O ülke vatandaşlarının tamamının sorumlu davranması gerekir. Türkiye de TC vatandaşı olan Müslim gayri Müslim iktidar muhalefet herkesin Türkiye nin menfaatlerini düşünerek kendini sorumlu tutması gerekir. Ortak menfaatlerin ortak tehlikelerin olumlu veya olumsuz etkileri de TC vatandaşlarının hepsine ortaktır. Ölçü ve denge kaybolmadan yolumuza devam etmeliyiz. Duyduklarımızı etrafımızdaki kişilerin amirlerin hoca vs.lerin tavırlarını sorgulamadan kabul...