logo

Adaylar Belirleniyor


Selim Çiftçi
selimciftci@08olay.com

Öncelikle 24 Haziran seçimleri milletimize hayırlar getirsin dileklerimle biraz konuşalım isterseniz.

2006 da Türkiye de “siyaset nedir, teşkilatçı kime denir.”konulu kompozisyon yarışmasında Sn. Erdoğan Başbakanken yarışmaya katılarak takdirnamesini almıştım.

Yarışma metninde ki başlığı şöyle atmıştım.”Toplayın gül goncalarını şimdi zamanı varken.”Bu söz bir yabancı yazara ait. Sözün tamamı şöyledir.

Toplayın gül goncalarını şimdi zamanı varken.

Bu gün size gülen bir çiçek yarın olacak diken

Bu bilinen bir şey olmasına rağmen yeniden hatırlanması gereken bir sözdür diye düşünüyorum. Çünkü fırsatlar rüzgâra benzer.

Gerçektende İster iktidar olsun ister muhalefet olsun seçilecek olanlar veya seçilenler Ülkemiz adına ortak menfaatler ve ortak tehlikelerden haberdar olan bu iki kavramı siyaset üstü görerek siyaset yapma yeteneğine sahip insanların aday olması Seçilmesi gerek.

Adaylar teşkilatçımı olsun bürokrasiden veya başkalarımı olsun buna seçmen ve lider ortak karar verirse daha iyi olur. Ben sadece şunu hatırlatmak isterim ki keşke kelimesini kullanmayacağımız veya en az kullanacağımız bir fotoğraf olsun ülkemiz adına.

İktidarda önemli muhalefette. İktidar ülke için birçok projeleri getirir hayata geçirir ve çalışmasıyla doğru orantılı oy alır.

AK parti Türkiye’de yıkıcı muhalefete rağmen, iç ve dış düşmanlara rağmen, darbelere rağmen dünya çapında önemli sayılan projelere imza attı.

Adaylar seçilirken AK PARTİ sonunda keşkeleri en aza indirecektir Ağır bir yük omüzlamıştır Az konuşan çok çalışan milletvekilimiz İsrafil Kışla Allah razi olsun zor coğrafyada zor siyaset mekânlarında birçok eserin altına imza attı.

Yani bankamatik milletvekili olmadı. Elbette mizaç olarak farklıydı. Buda doğaldı.

Sn.İSRAFİL Kışladan Bundan sonra Artvin ve Türkiye yararlanmaya devam edecektir. Yeni seçilecek MV. Adayı kim olursa olsun hayırlısı olsun inşallah. Mutlaka Artvin SİYASET HARİTASINDA yeşil rengiyle yerini alacaktır Çalışan üreten yatırım yapan kazanacaktır.

Muhalefet partileri ne kadar oy alır bilemem. Ama seçimden sonra liderleri değişebilir. Demokrasi işte bu

Seçim sürecinde ve seçimde Türk milleti yine kendine yakışanı yaparak örnek bir ülke olmaya devam edecektir.

Hoşça ve dostça kalın.

Share
248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Megalomani

  21 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Fransızca mégalomane "büyüklük hastası" sözcüğünden alıntıdır. Megalomani; kişinin kendisini olduğundan daha büyük görmesi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan büyüklenme egosu şeklinde tanımlanan, sosyal psikolojinin alt dallarından biridir. Örneğin, gelir durumu az olan kişinin dünyanın en zenginlerinden biri gibi davranması, görüştüğü kişilere büyük miktarlarda çekler, senetler yazması gibi durumlar bu hezeyanlardandır. Bu kişilerin gösterdiği tavırlarla çevresinde bulunan dostları, arkadaşları onu terk eder. Her alanda görü...
 • MHP’de Birleştirici ve Bütünleştirici Adaylarla İddiasını Ortaya Koydu

  20 Mayıs 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Milliyetçi Hareket Partisi, Milletvekili geçici listesini yayımlayarak 24 Haziran seçimleri öncesinde seçim çalışmalarına start vermiş oldu. Milletvekili aday listelerinin verilmesine kısa bir süre kala ilk listesini açıklayan parti MHP olurken, MHP’nin Artvin Milletvekili aday listesi beklediğimiz gibi gerçekleşti. MHP’nin birinci sıra adayı Mali Müşavir Okan Aktaş olurken, 2.sıra adayı ise İsmihan Özcihan oldu. MHP böylelikle kafalardaki kimler aday olacak sorularını gideren ilk parti olurken MHP’nin Milletvekili adaylarının tabana ve kadınla...
 • Öykünmek

  19 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Köken: Bugünkü anlamıyla alakası olmasa da, “öykü” (hikâye) kelimesi ile “öykün-” (taklit etmek) kelimesi aynı kökten gelmektedir. Sözlük Anlamı: Birinin yaptığı gibi yapmak, birine veya bir şeye benzemeye çalışmak, taklit etmek Kelimenin Serüveni: Binlerce yıl öncesinde sık kullanılan öz Türkçe bir kelime olan öykünmek, zamanla “taklit etmek”, “imitasyon”, “emülasyon”… gibi yabancı kökenli kelimelerin gölgesinde kalmıştı. Son zamanlarda üzerindeki tozları atarak yeniden sıkça kullanılmaya başladı. Özellikle sınavlarda sorulmay...
 • Karadeniz’den Hakkari’ye Gönül Köprüsü

  17 Mayıs 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği ‘Basın Mensupları Gönül Elçileri Projesi kapsamında Karadenizli Gazeteciler olarak Hakkari’ye geldik. Artvin, Trabzon, Ordu, Gümüşhane illerinden olmak üzere 6 gazeteci olarak Hakkari’ye 4 günlük program kapsamında düzenlenen geziye katıldık. Bakan Süleyman Soylu’nun da Hakkari’ye gelecek olmasından dolayı bizim gezimizde bir gün uzatıldı ve Hakkari programımız 5 güne çıktı. Bugün ki yazımda program hakkında değerlendirmelerim olacak. ...